Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Károsíthatja a powerbank-ot...

Károsíthatja a powerbank-ot az hogy ha a powerbank-ot egyszerre töltöm és még egyszerre rá is dugom a telefont?

Figyelt kérdés
2020. máj. 30. 16:25
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem lehetséges károsodás, mert a töltőáram (a power bank celláiba bemenő áram) korlátozott.

Olyan lehetséges, csak a példa kedvéért, ha bemegy 1 A áram, de az akkuból elszívnak 2 A áramot, akkor a mérleg negatív, tehát merülni fog.

Fordított esetben töltődni fog.

Ami még előfordulhat, hogy amikor egyszerre melegszik a töltésszabályzó és a kimeneti step up konverter, ezek a fűtések összeadódnak, netán még a cella is melegszik (áramfüggő), ami nem pont ideális, de erre illik tervezni, hogy ki kellene bírnia.

2020. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogja károsítani.


De mi értelme így tölteni? Nem lenne egyszerűbb vezetékesen tölteni a telefont?

Ilyenkor a külső akkumulátor csak egy fölösleges középsőeszköz.

2020. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

lehet le is van tiltva...

nekem például nem töltődik amikor merítem.

2020. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Lehet tiltva, az említett kettős melegedés / túlmelegedés elkerülésére. Meg szokott lenni a szabályzó IC-n belül integrált hőfokvédelem is, ami túlmelegedés esetén leszabályoz.
2020. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy tudsz ilyet csinálni csinálni nekem nem tölt fel mást ha töltőn van.
2020. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nemcso ***** válasza:
Power bankja válogatja, van ami tudja ezt, valamelyik nem engedi az egyidejű töltését és töltés leadását.
2020. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én Xiaomi-m kimenete csak akkor működik töltés közben, ha bizonyos töltöttséget elért már.
2020. máj. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!