Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki lehet valahogy deríteni,hov...

Ki lehet valahogy deríteni,hova tartozik a telefon garanciája?

Figyelt kérdés
Anno vásároltam egy xiaomi telefont 2 év gyári garanciával plusz 1 év saját garancia a BoltX-től ami most eltűnt vagy csődbe ment vitt mindent garancia sehol.Kérdeztem a hivatalos magyar xiaomit,hogy hozzájuk tartozott e partnerként a bolt de mondta nem így fogyasztóvédelem.Valahogy ki lehet deríteni esetleg,hogy máshol élhet e rá garancia vagy kb kínai garancia van rá?Mert ugye nem tudni honnan szerezték be a telefont a lényeg,hogy EU global és Tudja a B20-at tehát nem át telepített kínai.

2020. jún. 2. 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
hát ha a gyártó nem tudja akkor valszeg nincs is rá már gari...
2020. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem árt tudni, hogy ezek a plusz-garanciák általában biztosítás-szerűen működnek, ha saját bolt adja, akkor egyedül ő állja az egészet. Ha eltűnt, hát az pech!


A gyártó általában csak a hivatalosan előírt garanciát adja - hogy ezen túlmenően a kereskedő mit hókuszpókol, ahhoz neki már semmi köze nincs.

2020. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2/


De értetted mit írtam?Az volt ,hogy 2 év gyártói garancia+1év saját bolti garancia.A bolti garanciát le is szarnám de sehol sincs a gyártói garancia legalábbis a magyar képviseletnél itthon.

2020. jún. 2. 12:13
 4/21 A kérdező kommentje:

1/


Nem a gyártóval beszéltem csak az itthoni képviseletével a bolttal kapcsolatban.Egyébként a nincs is már rá ezt régebbi telefonokra szokták mondani ez meg 4 hónapos telefon.

2020. jún. 2. 12:15
 5/21 anonim ***** válasza:

#3

A gyártó garancia valószínűleg a vásárlástól kezdődött és úgy 2 év, és ha annak vége akkor kezdődött a bolti. (Ritka.)

Vagy szürkeimportos, amit a márkaszerviz nem is javított volna garanciálisan, ezért kellett a boltnak garanciát vállalnia.

2020. jún. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A kérdésben nem írtad le világosan!


teljesen irreleváns adat volt a plusz garancia, ha még a törvényes (gyártói) garanciával van problémád.

2020. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

ahogy az 1-es válaszban is írtam ha a gyártó nem tudja akkor valami nem kerek a történetben, főleg ha még csak 4 hónapos a készülék.


Sokszor előkerül itt a gyakorin, hogy x vagy y boltból érdemes-e rendelni, venni telefont. Ez is az az eset... meg lehet venni, és lehet, hogy tényleg semmi baja és gyári a csomagolása, de ha gariztatni kell akkor van bukó.


Ha 4 hónapos a készüléked és meghibásodott akkor a gyártói garinak érvényesnek kell lennie rá (persze ha olyan a meghibásodás amit javítanak a gariban) és nem is kellene a bolthoz menned, viheted azonnal a gyártó szervozébe.


ezeken az előrhetőségeken érdeklődj: [link]

ha itt nem tudnak segíteni akkor sehol

2020. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7/


Na most itt a másik gond amit elfelejtettem leírni,mikor az RN7-et vettem xy bolttól akkor 2 év eustock garanciát kaptam és itt volt a kezemben a garancia papír,viszont itt mikor már meg jött a telefon as bolt azt mondta ők intézik a garanciát és náluk van a garancia papír,hogy az ügyfélnek ne kelljen szarakodnia vele.Szóval megeshet,hogy nincs is gyártói garancia 2év de valami garanciának kell lennie mert ha kínából veszi az ember akkor is van 1év garancia.

2020. jún. 2. 13:30
 9/21 anonim ***** válasza:

Már bocs, de itt villogni kellett volna a riasztódnak! Ilyen nincs, hogy maguknálvtartják!


Kb mintha egy kamu bank azt mondaná neked, higy tedd be a pénzedet hozzájuk, és a bankkártyát hagyd ott, hogy ne kelljen vele bajlódnod... :-))))

2020. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
nincs gyártói garancia a telefonodra, ávertek
2020. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!