Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez mennyire helyén való?

Ez mennyire helyén való?

Figyelt kérdés

Rendeltem a netről egy telefont, időben meg is érkezett (tegnap).

A problémám annyi, hogy kártyafüggetlen lévén nem ismeri fel/zárolja a SIM kártyát. Eddig ezt egy telefon sem csinálta nálam. A másik, hogy külföldi töltőt adtak hozzá, ergo ez itthon nálam használhatatlan.

De ha ez még nem volna elég, észrevettem azt, hogy a dobozán egymáson 3 db matrica van, ami azt jelenti (gondolom én laikus fejjel), hogy háromszor felbontották a dobozt. Felhívtam a boltot ahonnan vettem, azt mondták, hogy ők erről a SIM kártya zárolásáról nem tudnak semmit/nem is hallottak még ilyenről. Vissza kell küldenem a futárral és állítólag küldenek helyette másikat. Hogyan lehetséges ez, hogy egy Magyarországon forgalmazott telefonhoz külföldi töltőt adnak? Őszintén érdekelne.


2020. jún. 4. 06:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szolgáltató függő. NEM független!

Gariztasd, és kérd vissza az árát!


Honnan vetted egyébként?

2020. jún. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Ez a kis macera megér ennyit, nem?!


Nem, mert azt gondolom, hogy a pénzemért a SIM kártyát el kellene fogadnia a telefonnak."



Ezért kellett volna normális helyen megvenni. Ez lesz a te tanulópénzed.

2020. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Szerinted akkor mi az, ami normális hely, kedves nagyokos? Írjál internetes boltot, ami a te értékrended szerint normális, oké? Roppant hálás lennék a példákért!

Egyébként annak, aki kérdezi, hol rendeltem, itt:


[link]

2020. jún. 4. 17:38
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen telefonról van szó, de még a márka ismerete nélkül is azt tudom írni:


- Edigital

- Media Markt

- Telekom

- esetleg Euronics

- dedikált márkaboltok


Az ilyen Btel meg hasonlók szürkeimportból szerzik be a készülékeket. A szürkeimport nem jó, értem?! Már a nevében is benne van, hogy nem tiszta, nem világos dolog, hanem szürke. Csak sajnos sok olyan tudatlan van, aki bedől annak, hogy olcsóbb tízezer forinttal a telefon. Olcsóbb, igen, de az árát ennek még is megfizeted, amikor a tartozékokról, gyártói garanciáról, stb. van szó. Mint a te esetedben. Na, akkor ki is a nagyokos? Szóval ezt benézted. Legközelebb tessék normális helyről telefont venni. Már eleve az, hogy ennek a Btelnek egy ötezer fős településen van a székhelye, nem túl bizalomgerjesztő.

2020. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Értem, kösz a fejtágítást. Mivel eddig ezt a boltot nem ismertem, ezért bátorkodtam innen rendelni. Tudod, nem mindenkinek vannak fölös 60-70-80 vagy akár több tízezer forintjai egy telefonra. Esetemben sincs sajnos. Sony Xperia XA F3111 es telefonról van szó, ezt rendeltem. Sehol nem volt leírva a bolt honlapján, hogy szürkeimport/lopott készülékekkel foglalkoznak. Nyilván akkor nem onnan rendeltem volna.
2020. jún. 4. 18:17
 16/23 A kérdező kommentje:
Telekomnál nem veszek telefont, Telenor-os vagyok.
2020. jún. 4. 18:30
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Telekomnál nyugodtan lehet telefont venni, tekintettel rá, hogy évek óta kártyafüggetlenül adják a készülékeket.
2020. jún. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ja, még valami! Egy szóval nem állítottam, hogy lopott lenne a telefonod. Azt írtam, hogy szürkeimportos. A kettő között óriási különbség van.
2020. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Hát én már nem is tudom mit higyjek. De simán lehet lopott is a telefon. Tudván, hogy 3 matrica volt a dobozán egymásra ragasztva, ki tudja mit, hogyan cserélgettek a dobozban. Azt nem tudtam, hogy kártyafüggetlen telefonokat árul a Telekom.

Ma vitte vissza a futár a telefont, kíváncsi leszek, milyen heckeltet küldenek megint az első helyett, de tartok attól, hogy ebből pénz visszakérés lesz.

2020. jún. 4. 19:36
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad! Segítek tanáccsal, ha kell.
2020. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!