Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy ideje már nem, vagy alig kapható olyan mobiltelefon, amiből ki lehet venni (garanciavesztés és roncsolás nélkül) az akkumulátort?

Figyelt kérdés
2020. jún. 9. 01:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Hát hogy újat kelljen venned.
2020. jún. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Máshogy terelődött a piaci igény.

Inkább akarnak az emberek olyan telefont nagyátlagban ami szép, jófogásu unibody házat kapott. Emelle nehezebb kivitelezni a vízállóságot akkor ha cserélhető az akkumulátor.

2020. jún. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ok, a vízállóság egy elfogadható érv LENNE, de még a mai telefonoknak is csak egy kis részük vízálló...

Én már 4 éve egy Samsung Galaxy S7-et nyüstölök, évente kellett benne akkumulátort cserélni. Ilyenkor persze új hátlapot is vennem kell, mert a fényes felület nem éli túl a lefeszegetést, még hevítve sem. Tehát egy tízesből alatt nem áll meg a művelet, de ez egy elfogadható áldozat a vízállóságért cserébe.

Most viszont egy olyan készülékre cserélem, ami hivatalosan nem vízálló, de természetesen ennek is "eldobható" hátlapja van...

2020. jún. 9. 02:08
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálsz te azzal a telefonnal, hogy így döglik az akksi?
2020. jún. 9. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Te nyirod az akkumulátorokat telefonodban,nekem az előzö telefonom már nem kivehető akkumulátoros volt és 4 év után sem kellet az akkumulátora miatt szervizbe vinni sőt soha nem járt szervizben.hátlapját sem kellet cserélném soha .
2020. jún. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én napi szinten 5-6 szor töltöm a telefonom, gyakran bedugva használom, egész nap nyomkodom.

4 éves és 79 %os az aksi.


Hogy a jószarba kell neked évente cserélni??? 😨

2020. jún. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van, ne hari, de erről szerintem Te tehetsz, egy vadiúj akksinak akár minimum 3-4 évig is bírnia kell! Ergo jön a szakkifejezés, hogy "nem rendeltetésszerűen használod" a telefont! :D Mit csinálsz vele?

Amúgy lehet hogy tévedek, de tudtommal az LG G5 az utolsó olyan okostelefon, aminek még kivehető az akksija, most is még kapható újonann 60 ezer Ft körül, és hardveresen még nem igazán mondanám elavultnak! Igaz, mindössze csak 2800 mAh, de legalább cserélhető, és 18 W gyorstöltést is támogat!

2020. jún. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
S7-esem nem is tudom mióta van meg. Jó régen. Amikor kijött a piacra. Máig használattól függően 2-5 naponta kell töltenem. Ha tönkre megy, veszek másikat. Egyelőre semmi gond vele. Az okos tokját különösen kedvelem.
2020. jún. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

...mert okostelefon nélkül már élni sem tudtok. Azonnal kell mindent lájkolni, meg bármikor kellhet szelfit csinálni, igaz?

Evolveo Strongphone, nyomógombos, tudok telefonálni, HAVONTA töltöm fel és teljes életet tudok élni.

(Szarok a negatívokra.)

2020. jún. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Másfél éve vettem egy Mate 20 Pro-t.

Reggel leveszem töltőről, este még 40-50%-on van.

Igaz, én nem lógok rajta egész nap, nem tehetem meg, mert vannak az életben a kütyün kivül is értelmes dolgok, illetve munka.


De akinek szükséges, annak elérhető vagyok.


Sosem volt olyan, hogy egy telefont naponta többször kelljen tölteni, leszámítva a nyaralást, amikor a telefonnal fényképeztem és videóztam.


Azóta a powerbank-ot se használtam.


Mértékkel és értelmes dolgokra kell használni az okostelefont, te birtokold azt és ne fordítva.

2020. jún. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!