Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az IPS kijelző vállalható még...

Az IPS kijelző vállalható még 2020-ban?

Figyelt kérdés
A mai felsőkategóriás telefonokat már mind AMOLED kijelzővel adják ki. Már nem sok IPS kijelző van. Huawei Nova 5t-t néztem. Szerintetek megjelenítésben vállalható még az IPS kijelző? A szemnek hosszútávon egy AMOLED nem lenne jobb?

2020. jún. 16. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem 0-24 nyomkurászod, akkor teljesen vállalható.
2020. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanúgy csöng ha hívnak.
2020. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Miért ne? Nagyon ultramodern gondolkodású lehetsz, ha ilyet kérdezel! A TFT már tényleg minden szempontból régen elavult, az IPS viszont abszolút nem, és azért van benne pro-kontra! Egyik előnye például az Amoledhez képest, hogy harsány helyett inkább ÉLETHŰEK a színárnyalatok, ezen kívül pedig megbízhatóbb, mert nem tud beégni (szellemképesedni), az Amoled viszont igen, és ez a hiba nem javítható, komplett kijelzőcsere kell!
2020. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"ezen kívül pedig megbízhatóbb, mert nem tud beégni (szellemképesedni), az Amoled viszont igen"

Valószínűleg mindenki 8-9 óráig néz egy statikus képet, nagyon élethű helyzetet hoztál elő...

2020. jún. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

#4

Sajnos elég, ha például a chatfej időnként ugyanott jelenik meg, már az is be tud égni amoled -en... Láttam már több gyártó mobilján is... Plusz, ha valaki sokat használ egy appot, aminek van amolyan "címsora" vagy logója (ami állandóan ott van egy helyen), akkor az is be tud égni...

Ha a készüléket valaki nem zárja le, csak kilép a kezdőképernyőre, aztán lerakja, akkor a widgetek és ikonok is be tudnak égni hosszabb távon, akkor is ha a kijelző időkorlát 1 perc csak...

2020. jún. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk olyat olvastam hogy pl. a navigáló gombok, ha bekapcsolja a felhasználó, és állandóan ott vannak a kijező alján, az pl. beég, meg sokan mondják, hogy bezöldül a kijelző egy idő után stb. de ez gondolom csak bizonyos típusoknál volt, meg javították a hibát ahogy kiderült. Azért az kicsit nevetséges lenne, ha egy csúcskategóriás telefonba is beleteszik az AMOLEDET, mert már azon a szinten csak azt használnak szinte, és akkor beégne egy-két éven belül.

Mindenesetre mellétettem a jelenlegi telefonom egy Samsung Galaxy S10e mellé, és valahogy annak nem volt ennyire valósághű a színkezelése, mint az én jelenlegi IPS-es kijelzős telefonomnak, de még csak élénk sem volt, pedig a Samsung túlszaturált szokott lenni.

2020. jún. 17. 17:42
 7/7 Simon Petrikov válasza:
50%
Szerintem az IPS jobb pedig, nem értem mit szeretnek egyesek az AMOLED-en/OLED-en annyira. Kevésbé valósághű az élénkebb színek miatt, a feketével én úgy vagyok, hogy annyora nem fontos mint a fehér, azt az IPS meg jobban tudja, és az IPS azonos felbontás esetén élesebb képet ad, mert az IPS-nél 3 sub-pixel van egymás mellett akkora területen, amekkorán az AMOLED-nél/OLED-nél 2.
2020. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!