Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei P40 jó választás?

Huawei P40 jó választás?

Figyelt kérdés

A jelenleg aktuális felsőkategóriából ez a legjobb ár/érték arányú telefon, az egyik legjobb kamerával és aktuális csúcsprocival, csak a GMS hiánya miatti rinyálás következtében már 180 ezer Ft alatt árulják több boltban is, de még a megbízhatóbbaknál is 190 körül van, szemben a Xiaomi 250 ezres, a Samsung 250 ezres és az iPhone 11-es 250 ezres árával. Kamerában hozza azt, amit megszoktunk, a kijelzője is eléggé jó, a design is.


Engem a GMS hiánya nem zavar, őszintén nem is értem ezt a sírást meg hisztit körülötte. Sose töltöttem le Google appot a telefonra, szerintem teljesen feleslegesen foglalja a helyet, amikor böngészőből ugyanúgy elérem. A Youtube apptól meg herótom volt, amikor a böngésző mindig nyávogott, hogy töltsem le az appot, amikor a netes verzió nekem sokkal jobban tetszett, mint az idétlen app. Itt szerencsére ilyen miatt nem nyávogna.


Egyedül 1-2 dolog kérdéses, ami miatt hezitálok.


-Simple Pay ezen is lehetséges? (Érintéses fizetés)


-Biztonságos egy teljesen nyílt, bárki számára elérhető Android verzió használata? Mert ugye erre sincs licensz, mivel ez is Google, ezért a nyilvános verziót használja tudtommal a készülék.


-Spotify megy rajta?


-A nem Google-hez kapcsolódó appokat, ha nem is találom meg az App Galeryben, rá tudom tenni külső forrásból mindet úgy, hogy menjen is rajta?


-A kínai adathalászattól nem kell tartani?


Nekem inkább ezek a dolgok fontosabbak, mint a semmirekellő idétlen GMS appok telepítése, amik számomra csak felesleges helyet foglaltak eddig is a telefonon, és ki sem lehetett törölni őket.



2020. júl. 1. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nincs se spotify, de simple rajta. Nem azert sirnak sokan mert insta nincs rajta. Hanem alapveto dolgok mint pl a gmail, skype, discord. Ezeket a munkahelyemen kerik, a virushelyzet miatt rengeteg online meeting van discordon.

Nincs OTP alkalmazas, se simple es tarsai. Ezek mind ugye a gsm rendszerben vannak benne. Office csomag sincs.

Ezeket kerik tolem, pedig csak egy cegnel dolgozo mernok vagyok.


Garanciat elveszitve lehet kulso programokat telepiteni de maceras, es ugye oda a garancia.


En is nagyon szeretnem ezt a telefont, idaig csak huawei telefonjaim voltak. Ezekre nem sajnalom a penzt, megerik az arukat.


De gsm nelkul a munkamat sem tudom rendesen csinalni. Nekem egy Mate 10 Pro van, 2, éves múlt. Addig kivárok vele amíg kiderül, hogy milyen gsm fejlesztés lesz, amiről már voltak hírek.

Se samsungot se xiaomit nem akarok venni. Huawei párti vagyok remélem lesz új telefon gsmel együtt.

2020. júl. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt nem mondod komolyan, hogy a Spotify és az OTP SmartBank meg Simple is GMS alapú? Ekkora f.st.
2020. júl. 1. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Első jól leírta. Én P20 Pro-t használok, nagyon szeretem a telefont és az EMUI-t is, nagy kár, hogy így kiütötték a Huawei-t a nyeregből...
2020. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Ezek is olyan alkalmazások mint pl a Youtube. Csak google playben vagy az istore ban vannak. Raadasul olyan alkalmazast amiben szemelyes adatot adsz meg mint a spotify nem is lehet hasznalni crackelve
2020. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pedig ncore-on is van Spotify app, ami ráadásul prémium verzió. Ismerősöm azt használja androidos telefonon
2020. júl. 1. 16:44
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

#4 kicsit el van tévedve, youtube-ból is van modolt verzió (Vanced, pl) ami megy a GMS nélküli telefonokon.

Spotify-t nem tudom.

2020. júl. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Te megadnad a bankkartya adataid vagy barmit egy ncorerol letoltott alkalmazasnak?
2020. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 annak nem, de egy Spotifynek ami alapból prémium funkciós nem is kellene. Mellesleg ncore-n ellenőrzik a feltöltéseket.

Én inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy megadjam-e az adataimat egy olyan telefonnak, amit a teljesen nyílt freeware androiddal futtatnak egy kínai app áruházzal karöltve. Mégis marad inkább a többi GMS-t használó gyártó, ha tényleg ennyire körülményes. Én azt hittem, csak amiatt megy a hiszti, hogy nincs youtube meg gmail app formájában.

2020. júl. 1. 19:44
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Na megnéztem... A Petal az OTP artbankot és a Spotifyt egyből megtalálta; az AppGallery esetében az OTP appjairól az az info, hogy jelenleg még nem elérhető...

És az első válaszoló által leírtakkal ellentétben egy egyszerű app telepítése nem érinti a garanciát - azért a Huawei nem egy Apple...

És igen, az adataidat nyugodtan rábízhatod a nyílt forrású rendszerre, hiszen éppen a nyíltsága miatt pontosan tudni lehet, mikor mit csinál - egy zárt rendszer esetén ezt csak a fejlesztők tudhatják. Ahogyan azt is, hogy mi történik az adataiddal - én inkább maradok a biztonságos opensource mellett.

2020. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor gyakorlatilag mégis minden megy rajta szinte? Amúgy Tech2 Lacinak is volt egy tesztje, ha jól emlékszem azt mondta, hogy megy rajta a Simple is, akkor csak lehet mobillal fizetni róla.
2020. júl. 2. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!