Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone vagy Android? Melyiket...

IPhone vagy Android? Melyiket miért válasszam?

Figyelt kérdés

2020. júl. 18. 16:27
 1/5 A kérdező kommentje:
iPhone, mint iOs.
2020. júl. 18. 16:28
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Iphone gyorsaság, jó kamera, sokáig kap frissítést, jó minőség mindenben, de drága.


Android olcsó, jobb ár-érték arányban, több választék, több variáció, viszont nem kapsz prémium minőséget, fele annyi ideig van rá frissítés(Iphone 5 év, Android nagyon max. 3 év), nem olyan atom stabil mint az iphone.


Ennyi jutott most eszembe.

2020. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Az egyes nagyjából jól leírta, de a csúcskategóriás androidos készülékeknél is szintúgy megtalálható a jó kamera, a gyorsaság és a minőség.


Azt nem értem, miben merül ki, hogy az iOS állítólag stabilabb, mint a droid. Valahol még marshmallow környékén tényleg ismerős volt mindenkinek az "xy alkalmazás leállt" szöveg, de az már 4 éve volt.

2020. júl. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt mindkettő, 2 éveig iPhone 7 Plus, aztán Nokia 7 Plus (még jelenleg is).


Amiben az Iphone jobb volt, az az akkuidő, viszont ebbe beleszólt az is, hogy a nagyon zárt rendszer miatt nem is igazán hagyott, hogy tényleg azt csináljak vele, amit akarok. Jailbreakelni nem akartam.


A Nokiám jóval nagyobb kapacitású akkuval is fele annyi időt bír egy töltéssel, viszont olyan dolgokat megenged, amit az iPhone sosem hagyott volna.


Összeszerelési minőség szempontjából az égvilágon semmi különbség nincs a kettő között még annak ellenére sem, hogy a Nokia feleannyiba került (újkori árakat összevetve). A minőségérzet viszont teljesen más kategória. Az iPhone egy unalmas tizenkettő-egytucat használt szappan telefon volt, mint az összes többi lekerekített sarku fekete kocka. A Nokia sokkal inkább kitűnik az éles vonalaival és a rézbetétes oldalával. Egyszerűen jobb érzés kézbe venni.


Stabilitás szempontjából egyelőre nem érzek különbséget. Az iPhone nálam 2 év alatt többször fagyott le, mint a Nokia 10 hónap alatt, de ez idővel változhat.


Ami viszont még fontos lehet, az az értékállóság. Az iPhone-t úgy adtam el, hogy az árán megvettem a Nokiát és még maradt 10 ezer a zsebemben. És még alul is áraztam. Meghirdetés után egy órával megvolt rá a vevő. A Nokiát csak nagyon nyomott áron tudnám ilyen gyorsan eladni.

2020. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt pl. Nokia 7.1, de elromlott.


Volt/van Iphone, jobban bírja, mint bármelyik Nokiám.

Volt Samsung, az belassult.

Volt Sony, egyszer csak leállt.


Ezt csak azért írtam, mert nálam pl. máshogy váltak be a dolgok.


Szerintem mindenkinél más és más, illetve lehet valamiből épp rosszat fogsz ki.


Ismerősöm pl. Iphone-ból fogott ki egy olyat, ami alapból leállt, lefagyott, újraindult, fél napot sem bírta az akksija.


Az Iphone X-nél lehet hallani a kijelző gondokról.


Egész egyszerűen annyira sok mindent gyárt sok mindenki, hogy szerintem releváns választ nem is lehet adni.

2020. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!