Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Poco f2 vs OnePlus Nord, ti...

Poco f2 vs OnePlus Nord, ti melyiket választanátok? (Összehasonlíás a leírásban...)

Figyelt kérdés

Összehasonlítás:

Ár: hasonló, az OnePlus hivatalos forrásból ~410 euró míg a Poco f2 nem hivatalos forrásból ~470 euró.


Chipset: OnePlus Snapdragon 765G-t tartalmaz kiegészítve Bluethoot 5.1 modullal, míg a Poco f2 Snapdragon 865-öt ami teljesítményben sokkal jobb illetve tudja a Wifi 6-ot is.


Kijelző: A Poco f2-nek 60 Hz-s, 6.67 inches, 500 nites, 395 ppi-s HDR10+-os Super Amoled kijelzője van pop up kamerával míg a OnePlus-nak 6.44 inches, 90 Hz-s, HDR10+-os, 1000 nit (??)-es, 408 ppi-s Fluid Amoled kijelzője van, mindkettőt Gorilla Glass 5 védi.


Előlapi kamerák: A Poco f2-nek rosszabb minőségű előlapi kamerája van, az OnePlus-nak 2 előlapi kamerája van, a másodlagos egy ultraszéles.


Hátlapi kamerák: Az OnePlus Nord az OnePlus 8 főkameráját örökölte, ami feltehetően jobb, mint a Poco f2 főkamerája. Poco f2-nek viszont jobb a makró kamerája és az ultraszéles hátlapi kamerája. Mélységérzékelője az OnePlus-nak jobb (bár az nem tudom, hogy jó-e akármire is).


Akkumulátor: mind a kettő 30W-os gyorstöltéses, a Poco f2-nek 4700 mA, míg a OnePlus-nak 4100 mA.


Szoftvertámogatás: oxygenOs-t tartják a legjobban optimalizált rendszernek, letisztult a rendszer, teljesen fluid működést biztosít, bár a Snapi 865 biztos hasonló, ha nem jobb hétköznapi felhasználói élményt nyújt MIUI mellett. Viszont míg az OnePlus 2 éves android támogatást ígér, addig a Xiaomi teljesen ki és beszámíthatatlan szoftvertámogatás terén. MIUI rendszert támogatják, de nem ritka, hogy 0 android főverziófrissítést hoznak ki.


Egy kis apróság: Poco f2-nek van infra portja, Jack csatlakozója, értesítési ledje (a pop upp kamerán) szemben a OnePlusal (akinek ezek nincsenek), viszont neki van némító gombja, amit mindenki nagyon szeret.


Egyebek: hangszóró minősége mindkettőnél ugyanolyan gagyi, mindkettőjük csak a régi 2.0-ás USB C szabványt kapta meg. Mindkettőjüknek csak UFS 2.1 adatszállítást támogat (Poconak van UFS 3.0-ás változata, de annak az árazása agyament), egyik sem pór és vízálló, mindkettőjük Dual SIM-es, anyaghasználat és design szubjektív, de szerintem mindkettő oké.



Ezek ismeretében ti melyiket választanátok?



#okostelefon #Xiaomi #OnePlus Nord #felső-közép kategória #Poco f2
2020. júl. 23. 19:58
A kérdező szavazást indított:
OnePlus nord
Poco f2
egyéb
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de nem olvastam el a leírásodat, egyszerűbben átláttam az összehasonlítást a GSM Arena oldalán, és a Poko egyértelműen jobbnak tűnik, legalábbis papírforma szerint, ráadásul ebben az árkategóriában nincs is nála jobb! Főleg ha azt vesszük, hogy 200 ezer Ft alatti telefonban az abszolút csúcsprocesszor és 8K videózási lehetőség - páratlan kombinácio! A Nord egyelőre még nem kapható itthon, de ismerve a 2 márka általános ár-érték arányát, a kevesebb tudás ellenére is tutira sokkal drágább lesz!
2020. júl. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Oneplus Nord 459 € ha Magyarországról rendeled. A kerete műanyag, nem fém.
2020. júl. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

oxygen os összehasonlíthatatlanul jobb a miui-nál.. hardverileg jobb a poco, de szoftver a lényeg :)



miui tele van bugokkal, folyamatosan szar az egész, erre készülj fel, hogy valamikor a gps nem fog menni, valamikor a mikrofon fog elszállni.

2020. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3/3

Ja, hát nekem is ez a problémám a Poco f2-vel, Xiaomi ontja magából a készülékeket, és teljesen randomizálva egyes készülékeket nem támogat tovább esetleg félig bugos, BÉTA verzió szerű frissítésekkel hagyja ott hónapokra a készülékeit... Mi A szériát is úgy megmocskolták szoftveresen, hogy az szégyen.


Viszont más megközelítésben az OnePluson se jack, se infra, poco ára beesett, szóval OnePlus még drágább is, műanyag keret, gyengébb hardver :\. Szóval van min gondolkozni :D.

2020. júl. 30. 20:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
na hogy döntöttél?
2020. aug. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Várok még a Pixel 5/4a5G és a Mi note 11(?), megjelenésére aztán ha semmi jó ajánlat nem jön az őszi felhozatalból, akkor poco f2 lesz. Redmi note 5-el még elleszek egy darabig.
2020. aug. 11. 10:18
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

én google-ben már nem bízok, tiszta gagyikat csinálnak horror áron.


Xiaomi nálam offos.


Én nord-ot akarok

2020. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül Poco f2 pro lett, pár hónapot még vártam, de semmi nem jött ki, ami tetszene és közben jól beesett az ára a Poconak, nordot meg alig lehet kapni most is.
2020. nov. 2. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:
85%
igen, azt én is néztem, én egy iphone 11-et veszek inkább már úgy vagyok vele :D
2020. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!