Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet a telefon saját mikrofon...

Lehet a telefon saját mikrofonját használni telefonbeszélgetéshez, ha közben csatlakoztatva van egy bluetooth headset?

Figyelt kérdés

Szemezek egy bluetooth fülessel, ami el van látva mikrofonnal is, viszont hallottam felvételt és teljesen vállalhatatlan a hangminőség, érthetetlen a beszéd vele. A mikrofonon kívül viszont minden tetszik a fülesben, szívesen megvenném. De folyton szétcsatlakoztatni minden egyes hívásnál macerás. Már játszottam ezt másik headsettel, nagyon kényelmetlen.


Be lehet állítani, hogy hiába van a füles bekapcsolva és csatlakoztatva, a telefon mégis a saját beépített mikrofonját használja telefonhíváshoz?

(Természetesen tudom, hogy akkor az arcomhoz kéne emelni a telefont, egyáltalán nem lenne probléma.)


2020. aug. 14. 08:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyébként plusz érdekességként arra is kíváncsi lennék, ha valaki esetleg tudja az okát hogy miért készítenek ilyen "headsetet" aminek konkrétan használhatatlan a mikrofonja, érthetetlenné torzul benne az emberi beszéd... minek raknak bele ilyet? Akkor már miért nem csinálnak csak egy sima fülhallgatót, mikrofonként meg használható a telefon? Nem igazán értem hogy mi az üzleti terv egy ilyen, a felhasználó életét csak bonyolító funkció mögött...
2020. aug. 14. 08:30
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szinplán Kínai logika az egész :D

De egyébként félre a poént, ez a fülhallgató valószínűleg nem mikrofonozáshoz készült, hanem mondjuk zenehallgatáshoz, vagy filmnézéshez.

2020. aug. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudom, 99,9%-ban zenehallgatásra használnám, csak az esetlegesen befutó telefonhívásokat jó lenne szenvedés nélkül kezelni. :D
2020. aug. 14. 08:48
 4/11 anonim ***** válasza:

"Nem igazán értem hogy mi az üzleti terv egy ilyen, a felhasználó életét csak bonyolító funkció mögött"

Jó az, amikor a telefonodtól távolabb csinálsz valamit - közben mondjuk zenét hallgatsz - és nem kell híváskor a telefonhoz menned, hanem csak odakapsz a füledhez ha felakarod venni a telefont vagy el akarod érni az asszisztenst.

2020. aug. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4

Pontosan, HA használható a mikrofon akkor ez szuper funkció. De itt arra gondoltam, hogy minek raknak bele mikrofont egyáltalán, ha úgyis csak valami szörcsögő morgás szűrődik át belőle.

Ha nem rakták volna bele, már meg is vettem volna, így viszont nem tudom hogy használható-e. Erre gondoltam. :)

2020. aug. 14. 09:57
 6/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem lehet kétfelé választani egy BT-kapcsolatot sajnos, pedig ez autóban is egy lehetőség volna, hogy mondjuk a műszerfalon lévő telefonra beszélni, miközben a hangrendszerre / hangszórókra BT-n keresztül csatlakozunk.

De ilyenkor kényszerűen az kezeli a mikrofont is, legyen az BT-adapter vagy maga a fejegység.

Utóbbi esetben úgy oldottam meg, hogy a fejegységben lévő mikrofont kiiktatva, külső mikrofont csatlakoztattam, annak helyére.

2020. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Morzsi007 ***** válasza:
Ha ennyire rossz minőségű a mikrofonján a beszédhang, akkor nem lehet valami komoly darab. A legolcsóbb BT fülesem egy TDK WR680 volt, ami 15000Ft, de azon is jól működött a hanghívás. Vagy nálad a telefonnal van valami, bt kapcsolat stb.
2020. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

Nálam biztosan semmi gond nincs, hiszen még meg se vettem, egy tech videós tesztjében láttam ezt a fülest, ő mondta a tesztben hogy borzasztó a mikrofon minősége illetve rakott is be mintát hogy milyen a hang... gondolom ő ért annyira hozzá hogy nem ő csinálta rosszul. Ráadásul utána megnéztem még több tech cideót és mindben ilyen volt. :)

Ez is 15K környékén van, ennél többet biztosan nem szánnék rá.

Viszont ennek van számomra elfogadható üzemideje és irányítása, a többi hasonló füles ezekben nem felel meg nekem, legalábbis én még nem találtam másikat ami elég sokáig bírná ilyen áron pl.

2020. aug. 14. 10:55
 9/11 anonim ***** válasza:

"Be lehet állítani, hogy hiába van a füles bekapcsolva és csatlakoztatva, a telefon mégis a saját beépített mikrofonját használja telefonhíváshoz?"

Vezetékes (nem mikrofonos) hallgatónál van ilyen működés, de bt-nél nem valószínű.


"Nem igazán értem hogy mi az üzleti terv egy ilyen, a felhasználó életét csak bonyolító funkció mögött..."

Az, hogy a silány szarokat is megveszik, mert olcsóbb. Ez ennyire egyszerű, és remekül működő üzleti terv.


Nekem egy 100 éve Sony bt fejhallgatóm van, telefonozáskor kifogástalan a beszédhangerő a túloldalon.

És rengeteg bt hallgató van a piacon, miért pont egy problémás kell mindenképpen?

2020. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Írtam: "Viszont ennek van számomra elfogadható üzemideje és irányítása, a többi hasonló füles ezekben nem felel meg nekem, legalábbis én még nem találtam másikat ami elég sokáig bírná ilyen áron pl."

Fejhallgatónál nekem is oké a hangminőség, de ez csak fülhallgató (pici bedugós), meg akarok szabadulni a nagy fejhallgatómtól mindenképp. :D

2020. aug. 21. 18:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!