Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek is nagyon elszállt...

Szerintetek is nagyon elszálltak a telefonok árazásai?

Figyelt kérdés

Egy flagship 1000+ dollárról indít, ami európában ugyan euró + áfa stb. Értem én, hogy egyre komolyabb dolgokat pakolnak beléjük, de valahogy ez zsákutca lesz előbb utóbb szerintem.


Egy középkategóriás teló 150k manapság..


Ti mennyit adnátok ki max egy telefonért, akár használtan is?



2020. aug. 15. 16:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig annyit adok ki rá, amennyit megengedhetek magamnak. Használtan nem veszek mobilt, ez nálam alapelv. De sosem a csúcskategória közül válogatok, úgysem használnám ki.
2020. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

én általában előző évi flagship-et veszek használtan. De már azok is jóformán 1 évesen 140-150k-t kóstálnak.. használtan.


Nagyon rossz irányba halad ez az egész.


Pl az s7 650 dolláros áron nyitott, az s10 már 1000 dolláros áron.

2020. aug. 15. 16:31
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos ez ilyen. Ahogy halad előre a technológia, egyre drágábban beszerezhetőek lesznek ezek az eszközök. De ez nem csak telefonokra igaz. A számítástechnikai cuccok se annyiba kerülnek már, mint ezelőtt.
2020. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy állítólag az emberek nem akarnak már annyira évente telefont cserélgetni, ezért megemelték az árak drasztikusan a gyártók, hogy kompenzálják a bevételüket.


Kínaiak és kezdenek elszállni

2020. aug. 15. 16:34
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Háát van benne valami. Én is úgy vettem most a telefonom, hogy legalább 3-4 ha nem 5 évig hű társam maradjon, nem nagyon szeretnék cserélni előbb.
2020. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

az komoly. én 2 évente cserélek, mert ráunok azért.


A legtöbb 3 év volt, egy iphone 4s-sel

2020. aug. 15. 16:40
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem a telefon drága, hanem a fizetés kevés. Mivel a magyarnak ez az élet láthatóan megfelel, nem tudok senkit sem sajnálni, hogy neki mire telik és mire nem.
2020. aug. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
A fizetés is kevés, de bekell látni, a telefonok sem olcsók. Relatív, hogy megfelel a magyarnak ez az élet, egyszerűen csak nem mernek fellázadni a rendszer ellen, inkább a fotelből osszák az észt.
2020. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Én mindig használtan vettem a telefonjaimat kb. negyed annyiért. Vettem bele egy új aksit és nem dobtam ki az ablakon egy rakat pénzt. Amúgy se értettem soha azokat akik egy kocsi árát kifizetik a legújabb telefonokért és közben ugyanarra használják mint az előző készüléküket: fb, messenger, insta, hívás. Bár nem áll szándékomban senki pénztárcájában turkálni, mindenki arra költi a megtakarítását amire akarja :)
2020. aug. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt, úgy gondolom, a tudásukhoz viszonyítva olcsók. Egy flagshipet megnézel mire képes, és milyen hardver van benne, egy hasonló árkategóriás laptoppal is felveszi a versenyt. Pedig a telefont zsebrevághatod, ott van mindig nálad, tudsz vele kamerázni, fényképezni, stb.
2020. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!