Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek is nagyon elszállt...

Szerintetek is nagyon elszálltak a telefonok árazásai?

Figyelt kérdés

Egy flagship 1000+ dollárról indít, ami európában ugyan euró + áfa stb. Értem én, hogy egyre komolyabb dolgokat pakolnak beléjük, de valahogy ez zsákutca lesz előbb utóbb szerintem.


Egy középkategóriás teló 150k manapság..


Ti mennyit adnátok ki max egy telefonért, akár használtan is?



2020. aug. 15. 16:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A droid kezdi beérni az almát, van amelyik már megelőzte ÁRBAN, PL A HUAWEI, egy Samu 5K val volt csak olcsóbb mint az Iphone, eddig droidos voltam, most már almás, másik szempont az Apple pay, biztonságosabb a bankolás, 3. A rendszer, míg az alma minimum 5 évig frissít, addig nekem a Samsung 2 évig se.
2020. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Használt telefont nem veszek ,4 ével ezelöti telefonomat kb 35000 Ft vetem,most az utódját 210 euro vetem már rég nem cserélem 2 évente telefonokat.
2020. aug. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet régi árakat újakkal összehasonlítani, mert nem ugyanazt kapod. Egy mostani csúcsmodell teljesen más, mint egy pár évvel ezelőtti. Kaphatsz most is hasonlót, csak 1-2-vel alacsonyabb kategóriában lesz, és az már jóval olcsóbb, mint anno a csúcsmodell volt.
2020. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Alex Fly ***** válasza:

Be kell látni, hogy a 2-300 dolláros flagshipek kora elmúlt. Jelenleg a gyártók a régebbi csúcsmodelleknél is nagyobb teljesítményt, több szolgáltatást adnak már a középkategóriában is; ennek viszont gyártói oldalon is jóval magyobb a költsége.

Már nem igazán lehet abból megélni, hogy az előző csúcsmodelleket újabb/erősebb SoC-val szerelve, több tárhellyel esetleg mindössze újabb szoftverrel árulják ugyanúgy csúcsmodellként - ezt már az Apple is belátta...

Márpedig az igazi költséget nem a gyártás, hanem a K+F jelenti -és a mobilok vételárát elsősorban ez határozza meg.

A felhasználók elvárják a teljesítményt, a szolgáltatásokat, a minőséget, stb. ráadásul a korábbinál magasabb szinten - és et bizony mwg is kell fizetni.

2020. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"Egy középkategóriás teló 150k manapság.."


Én 88k-ért vettem az én középkategóriásomat...

2020. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy egyre olcsobban juthatunk hozza a telokhoz


60ert mar kapok mobilt ami viszi a 3ds jatekokat, regen meg kb 200k ert lehetett kapni..

2020. aug. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az aktuális újdonságok tényleg vicces árban vannak, főleg a top cuccok. A piac határozza meg az árat, kifizeti azt elég sok olyan, akit a hiszti fojtogat, ha nem lehet meg neki azonnal a legjobb-legújabb kedvenc.
2020. aug. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Minden drágul csak egy olyan egyszerű alap dolog is mint a kenyér ...akkor miért a mobil ne drágulna.Sajnos. iPhone 8 as van nekem amíg bírja hasznalom,de több Apple cuccom már nem valószínű hogy lesz,nagyon drágák.

Használt dolgokat pedig nem szeretem se telefon se ruha se más használati cikkben ez az én defektem 😀

2020. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!