Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak nekem van bűntudatom...

Csak nekem van bűntudatom amikor telefont cserélek?

Figyelt kérdés
2020. aug. 25. 22:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
#11 Bubi nektek musáj folyton az iPhone árát mondogatni? Elfelejtetted a Note mnnyibe kerül? Vagy a Kinai 1 milliós huawei?
2020. aug. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Morzsi007 ***** válasza:
78%
Nekem is volt mikor előrendeltem az i6 plust 2014-ben 280000-ért. Feltettem a kérdést magamnak, kell ez nekem? 4s-em volt és hibátlanul működött. Ezután akkor volt bűntudatom még, mikor autót vettem. 1-2 hónapig sz@rul éreztem magamat.
2020. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem te meg is csalod a telefonodat egy friss s lapos szösziért már, ezért eltartást kellene fizetni az elhagyott "szeretőnek" :DDDD
2020. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

#4

Ja, bocsi, hogy nem töltöm 24/7 a napjaimat a gyakorin, nekem van más dolgom is.

2020. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
26%
És amúgy ez itt a baj; egy barát elvesztése gondolom nem rendít meg, de egy telefon...! 😱
2020. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

Anyagilag nincs. Ebből a szempomtból alapvetően filléres, eldobható áruként gondolok rá, nem is veszek 50-60 ezernél drágábbat, mert nincs drágábbra szükségem.


Az viszont idegesít, mikor a gyártó szándékosan olyan megoldásokat alkalmaz, amivel csökken a használati élettartam, pl. nem cserélhető aksi, rom letörölhetetlen bloatware-ekkel telerakása és úgy partícionálása, hogy hamar kevés legyen. Nálam 2-3 évig jó egy telefon, de ez 5-6 év lenne az ilyen megoldások nélkül, és az idegesítő, hogy emiatt elektronikai hulladékot termelünk. Nem vagyok ilyen alufóliasisakos nemfejlődéses közgazdasáhtan hívő, viszont a gazdaságnak szerintem a mostaninál is jobban a szolgáltatások irányába kellene elmennie, és akkor nem abban lennének érdekeltek a gyártók, hogy évente cseréljük az amúgy hardverben már így is bőven elég erős telefonokat.

2020. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%

Nekem már elég sokszor megfordult a fejemben készülékcsere esetén, hogy ez mekkora ökológiai lábnyomot jelenthet. És én bár csak egy vagyok a sokból, ha mindenki "eldobja" a korábbi készülékét, az rengeteg e-hulladékot jelent. Persze, tudom: ez nem kommunális hulladék. De a végén valahogy mégis sok része a telefonoknak (is) a napon rohad szét a harmadik világban, akármennyire is a legmegfelelőbb helyen adja le azt az ember...


És ilyenkor jön a kérdés:

A Föld, melyet nem birtoklunk, csak kölcsönözzük uzódainktól, itt lesz -e még számukra?


...


Remélem, a kérdezőnek is emiatt van bűntudata amikor készüléket cserél...

2020. aug. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
1,4 csak vetít, Ez vajon vicces? előtt csak ketten vannak, és az egyik a Szervizmérnök úr, nem hinném hogy pont ő a másik.
2020. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!