Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízálló telefon nem korrodálód...

Vízálló telefon nem korrodálódik belül, ha víz éri?

Figyelt kérdés

Samsung Galaxy A3 2017-es modellem tegnap egy fél pillanatra vízbe esett, de rögtön ki is kaptam és csak most értesültem arról, hogy elvileg vízálló.


Ez eddig eszembe sem jutott és nem is tudom még biztosan, ám nagy általánosságban ki kell venni az akkuját gyorsan, márpedig ennek nem szétszedhető az.


Igen kerek perec lendülettel ordító angol fórummoderátor írása az android fórumon nem tér ki a vízálló modellek készülékekről és most nem hagy nyugodni a kérdés, mert minek szedjem szét, ha tán maga is elboldogul vele, de ezt meg csak úgy tudom meg, ha bekapcsolom, ami eme angol ordibálós cikk szerint az egyik legnagyobb hiba


[link]



2020. aug. 26. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem vízbe esés után még bírta 2 évig a nem vízálló telefonom, igaz estét állt száraz rizsben letakarva radiátorhoz közel :)
2020. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a korrodálással van a baj, hanem azzal hogy szétmegy tőle az elektronika.
2020. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

ha ténylegesen vízálló a telefon akkor nem is tud bejutni a belső részeibe a víz

tehát nincs ami korrodálhatná

2020. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

a telefonod ip68-as, tehát elég jól vírja a vizet...

lásd: [link]

2020. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Új infó, h az angol cikk két évvel korábbi, mint hogy a telefonom megjelent volna a piacon, szerencsére és az is új infó ide, hogy jelezte, hogy víz érte, márpedig ez felveti bennem azt a kérdést, hogy mit csinál ő a belekerült vízzel, hogyan szabadul meg tőle...? Elvárja, hogy szedjem szét vagy van vmi szárító rendszere...? Rizsben áll szilikátokkal tegnap este óta...
2020. aug. 26. 22:59
 6/9 anonim ***** válasza:

"mit csinál ő a belekerült vízzel, hogyan szabadul meg tőle...?"

mondom hogy nem kerül bele víz!

ha vízálló akkor kívül marad a víz!


ha mégis beleketült akkor szerviz! pont!

2020. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ip 68 -as vízálló a telefonod. Nyugodtan beviheted magaddal a kádba is, vagy meg is moshatod a csap alatt.

Annyi az egész, hogy egy pár óráig, amíg a csatlakozók ki nem száradnak, nem tudod tölteni a telefont. Ezt jelzi a készülék, egy "vízcseppecske" jellel.

Nem kell szétszedni, se szárítani. Magától kiszárad.

2020. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6: ha nem került bele víz, akkor miért jelezte cseppecskével és szavakkal is a felső infósávban, hogy nedvesség érte?


Erre vonatkozik a kérdésem, hogy ezt ő hogyan oldja meg magától...? Mi történik vele belül hardverileg, hogy újra működjön?

2020. aug. 26. 23:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert a csatlakozók kívül vannak a vízálló részen. - nem is lehetnének máshol, hiszen külső csatlakozók.

a telefon érzékeli hogy azokban van víz, ezért kommunikál felé, hogy ne dugdoss bele semmit.

ez a csatlakozókban lévő víz nem tud bejutni a telefon belső részébe!

2020. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!