Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik értelmes billentyűzet...

Létezik értelmes billentyűzet okos telefonra (Android, Huawei P8 Lite)? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Értelmes alatt értem:

Nincs automatikus javítás

felajánlott szavak több, mint 2

és nem felejti el a régen használt (angol) szavakat. (Túlnyomórészt magyarul írnék rajta.)

Nincsenek benne olyan szavak sokasága, amit nem használok (vagy, ha ki lehet szedni őket nagyon gyorsan - ezalatt értem, hogy nem egyesével kell törölni, amikor feljön, hanem egy listából kitörölni)

okos...ragozási lehetőségeket felajánl és nem miután megjegyeztettem vele.


Túl nagyok az igényeim? Előre is köszönöm szépen a hasznos, értelmes és józan válaszokat. Amikben nincsenek meg ezek a tulajdonságok, az a személy ne is írjon!! Köszönet neki is!



2020. aug. 28. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

"Túl nagyok az igényeim?"

Igen. Viszont a két legjobb billentyűzeten (Gboard és Swiftkey) sok beállítás ki-bekapcsolható.

2020. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gboard.
2020. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire specifikus dolgot a két legismertebb (Gboard; Swiftkey) billentyűzet sem tud. Pedig mindkettőben kikapcsolható az automatikus javítás úgy, hogy szójavaslatok még megjelennek... Illetve egyéni szavak is hozzáadhatóak mindkettőben, de a ragozást egyik sem igazán tudja kezelni (maximum teljes egyéni szótár beírásával)...


Szóval igen, túl nagyok az igényeid. Mi lett volna veled a T9 ideje előtt? T9 -> nyomógombos telefonon a számgombok egyszeri megnyomásával lehetett változatos szavakat beírni (pl SMS írásakor), úgy hogy a készülék felajánlott több lehetséges szót is a leütött gombokon lévő betűk variálásával, legelsőként a legrelevánsabbat. De előtte pl az "o" betű eléréséhez 3X kellett megnyomni a "6" -os gombot. Most pedig egy (szinte) teljes értékű billzet van előtted szójavítás és egyéb extrákkal, mégsem elég ez sem számodra...

2020. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb billentyűzet szerintem Androidra a "Multiling O Keyboard". Külön le lehet hozzá tölteni magyar szótár plugin-t. Ennél több beállítási lehetőséget semelyik másik billentyűzet nem tud.
2020. aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Barnabas333 ***** válasza:
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem, ha playáruházból leszedek extra bill.alkalmazást, tényleg ellophatják vele a jelszavaim? Huaweire szedtem le...
2021. febr. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5

Sajnos ha a billzet alkalmazás készítője úgy gondolta, hogy beleírja ezt a (szükségtelen és kellemetlen) funkciót, akkor igen.


Persze a play áruház (elvileg) ellenőrzi az összes ott elérhető appot, mégis esetenként átcsúszik egy-két olyan app is, amiben bele nem illő funkció is van, pl billzet app esetén a keylogger funkció (jelszó lopásra is jó, de privát csevegés monitorozására is, legalábbis arra a részre, amit Te írsz).


Ilyen appok esetében is megbízható fejlesztőt és nagy letöltési számot, valamint természetesen a véleményeket kell figyelni...

2021. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!