Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem élvezem a játékokat,...

Miért nem élvezem a játékokat, úgy mint anno pc-n? (386)-oson. Hiába a csillogó villogó grafika, miért jobbak a régi játékok, amik hetekre lekötöttek?

Figyelt kérdés
Mobil, vs pc játékok.
2020. aug. 30. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mobil játék? Java játékra gondolsz?


Egyébként értelek... Valahogy én is sokkal jobban élveztem még gyerekként a hányadék grafikájú játékokat. Talán mert így jobban kellett hozzá a fantázia, hogy szépnek tűnjön :) De gondolj bele, a mostani játékok már egyre inkább a valósághűség igényével lépnek fel, márpedig a játék részben éppen attól játék, hogy egyértelműen nem valóságos.

2020. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
A játék menekülés a valóság elől, egy hely ahol kikapcsolódhatunk. A játékok manapság már nem erről szólnak.
2020. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De régen képes voltam a Prince of Persiával, vagy nintendon a marioval, heteket tölteni.

Most minden adott, szeretem is a játékokat, (Android), de nem tudom ugyanazt átélni.

Amit sajnálok, de emulátorokkal se olyan, mint 9-10 évesen.

2020. aug. 30. 22:14
 4/11 A kérdező kommentje:

Javas mobil játékok közt viszont volt ami lekötött. :)

Pedig ott a grafika kb 486/p1 szinten lehetett. :)

Megpróbálom snes emulátorral.

Tudtok jó snes emulátort, vagy olyan appot ami a szuper telókon futtatja a javat?

2020. aug. 30. 22:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ember, a korral folyton változik. Az első PC-met, egy 486-DX4-100-ast ,1996-ban raktam össze, 1 évi spórolt pénzemből, akkor voltam 21 éves. Akkoriban még nyomtuk a Starcraftot, vagy a Warcraftot. Akkoriban max a cégeknél volt net, így ha hálózni akartunk, akkor lehetett cipelni a gépet és képcsöves monitort. Ezekben szerettük, hogy lehetett fejleszteni, stratégiázni, nem csak ész nélkül lövöldözni a pályán. Vagy pl ott van a Commandos, ami 2D-sen nagyon jóhangulatú játék volt, de 2006-ban csináltak belőle 3D-set, megölve az élvezetet. Manapság meg annyi mindennel kell foglalkozni, hogy az embernek kedve sincs játszani. Néha, kikapcsolódásként játszok a Snowrunerrel Xboxon, de max 1 órát, már nem tudnék egész nap ezzel foglalkozni mint régen.
2020. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

na pont a Prince of Persiat akartam mondani:D

tegnap előtt egész este azzal játszottam..... 43 colos monitoron fura volt az öklömnyi pixeleket irányítani, de végig vigyorogtam, hogy milyen jó

és az is tök jó, hogy ezeket a játékokat böngészőből lehet tolni....

Az érzést megértem, nekem is nagyon kevés olyan játék van amit tényleg sokáig tudok játszani.

Magyarázatot viszont nem tudok rá....

2020. aug. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem mai napig a sárga kazettás a kedvencem, pedig játszottam már jobb pc-n, ps-en. Nem érdekelnek a mai játékok. Bezzeg egy Mario, Papper boy, Aladdin rögtön megdobogtatja a szívem.
2020. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy öregszik az ember, egyre kevésbé "játék igényes" az agya. De ugyanez igaz minden más összetettebb (nem pl a szivacsok szintjén lévö) élőlényre (pl kutya/macska) is. Nézd csak meg a háziállatokat! Egy kölyök kutya/macska sokat játszik, míg ahogy idősödik egyre kevesebbet, míg eljut odáig, hogy már szinte nem is érdekli a játék.

Ez így van velünk is. Ha a játékok változatlanok is maradnának, ahogy öregszünk, egyre kevésbé kötnének le ugyanazok a játékok, akár ugyanolyan környezetben is.

Ezt tudják a játékfejlesztők is, éppen ezért próbálkoznak a játékok fejlesztésével, csak nem éppen jó irányba haladva. (Az a céljuk a fejlesztőknek, hogy minél nagyobb egyedszámú játékos legyen.) A realisztikus irányba haladnak, miközben az agy kreatív felét kellene megcélozniuk. Nem azt mondom, hogy nem jó, ha egy játék grafikája valósághű, hanem azt, hogy kellene bele a régi játékokra jellemző történet, illetve kihívás, igény a gondolkodásra/logikára, hogy egy-egy játékot történetileg végig lehessen vinni. Ehelyett ma sok játék arról szól, hogy milyen hűdejó a grafika; milyen dolgokat lehet fejleszteni... de valódi történet nincs szinte egyikben sem.


A Mario -ban (ami nem egy bonyolult játék) is volt történet, aminek volt célja is: meg kellett menteni a hercegnőt.


A mai játékok többségében nincs valódi történet és a cél is csak az, hogy: fejlessz; ölj; csináld más-más pályán ugyanazt a monoton dolgot... Persze hogy beleun az ember, aki a gondolkodásra/logikára volt nevelve.

Lényegében a mai játékok a mai fogyasztói társadalom szokásaira nevelnek: költs a cuccaidra/fejlessz (sokszor feleslegesen is); gázolj át azon aki az utadban van; csináld gondolkodás nélkül ugyanazt a monoton munkát (bármilyen munkakörben is helyezkedsz majd el).


Ez nem jó irány. A mai fiatalok fognak így gondolkodni, hová helyezkedjenek el? Milyen módon léphetnek előrébb a ranglétrán? Esetleg milyen munkára cseréljék azt, amiben nem tudnak kiteljesedni/előrébb jutni, vagy épp nem hoz eleget a konyhára?


Hmmm... És itt már csak a saját véleményem következik:


De ez nem baj, úgyis az a célja a legfelső rétegnek, hogy legyen jó sok "robot", aki alájuk teszi a "kenyeret"...


Csakhogy így, gondolkodás nélkül a másikon átgázoló ember lesz a mai fiatalokból, hiszen a mai játékok is arra nevelnek, hogy csak magunkkal foglalkozzunk. De ha az ember, mint egyed csak magával foglalkozik, akkor ugyebár az már nem társadalom, csak egyedek egymás mellett (vagy egymás ellen?). Így nem is lesz együttműködés és szimplán összeomlik a rendszer...


Ez borzalmas, siralmas, elkeserítő... Néha úgy tűnik, ez lesz a nem is túl távoli jövő... Bárcsak tévednék!

2020. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazatok van. :)

Még középsulis korszakomból is alig vártam, hogy hazajussak, és játszak a Pokoli szomszéfok 1-2 vel.

Abban gondolkodni kellett, és imádtam. :)

Inkább az a baj, hogy hiába elindítok egy játékot, pl autóversenyzőst, szuper csillogó grafikával, 10-15 perc után megunom.

Anno a Lotus 3, napokig lekötött, pl havas pálya, stb... :)

2020. aug. 31. 13:08
 10/11 A kérdező kommentje:
A Commander Keen részeiről nem is beszélve. :)
2020. aug. 31. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!