Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hány százalékig merülhet le...

Hány százalékig merülhet le és töltődjön fel az okostelefon akkuja? Melyik a legjobb az akkunak?

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 06:58
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Lemerülhet 0%-ig és feltőltődhet százszázalékig. A legtöbb bulvár lap folyton a tartsuk 15% és 90%-ék között mert ez a legjobb az akksinak, de persze vannak szkeptikusok akik azt mondják teljesen mindegy. Azért ne merítsd folyton 0% mert az nem tesz jót semmiképpen.
2020. szept. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Tökmindegy, nem kell foglalkoznod vele.

Inkább arra figyelj, hogy ne melegedjen túl. (ne hagyd a napon, ne takard le töltés közben stb.)

2020. szept. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Az akkunak az a legjobb ha félig feltöltve elteszed a szekrénybe, és évente előveszed és rátöltesz ha kell.

A felhasználónak meg az a legjobb, ha használja szükségletei szerint.

Az, hogy neked mi a fontos, te döntöd el.

Az akku élettartamát nagyjából a töltés kisütés ciklusok határozzák meg.

Nagy általánosságban igaz, hogy lehet óvni, kevésbé intenzív ciklusokkal, pl. nem eljesen feltöltve, nem teljesen kisütve. De ez csak általánosság.

Ha vigyázol rá akkor is kimúlhat egy év alatt, és ha nem vigyázol rá, akkor is tarthat soká.

Én 3 és fél éve minden este töltőre rakom attól függetlenül hogy mennyire van lemerülve, és reggelig ott marad.

Az akku kiváló állapotnak örvend mindezek ellenére.

Szóval nagyjából nettó kitolás magaddal, azzal szórakozni, hogy "megóvd" az akkut.

Az akku töltöttségére a telóban lévő töltésvezérlő ügyel.

Az be van lőve egy optimális értékre, bízd rá a telód nyugodtan, azok a mérnökök akik tervezték, valószínűleg nem itt a gyakorin kérdezgetve szerezték a tudásukat.

2020. szept. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Én attól függ volt már 9%raktam telefonom töltöre volt hogy 20% volt 40% is .este szokott töltötte kerülni.reggelig ott is marad.

Tabletem ugyan ez.

2020. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sok videót néztem már, sok cikket olvastam, sokan mondanak sokfélét, én azt szűrtem le, hogy túl nagy jelentősége nincs, de minél kevesebbet töltöd, annál jobban kíméled, tehát ha teheted, tartsd 80 és 100% között. őszintén szólva nekem még egyetlen telefont se sikerült addig épségben tartanom, hogy bármi baja legyen az akkunak, előbb törtem össze a készüléket, úgyhogy személyes tapasztalatot nem tudok mondani...
2020. szept. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
este szokott töltötte kerülni? Nem is tudtam, hogy gangenek is írnak ide.
2020. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Mégis ki a tököm nézegeti, hogy 90%nál húzza ki, és 20%nál azonnal tegye töltőre? Ha lemerül töltőre dugom, fullra töltöm aztán helló.
2020. szept. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!