Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy működik a ROAMING? (Telekom)

Hogy működik a ROAMING? (Telekom)

Figyelt kérdés

Beszéltem ma egy külföldön élő barátommal (Szlovákiában él) max fél órát, erre itt látok a TELEKOM APP-ban egy 2500 forintos kiszámlázást nemzetközi hívásra... Akkor mégsem ingyenes a telefonálás? Csak az internet?

Egy ismerősöm két hónapig volt Spanyolországban, és az itthoni telefonját használta, de azt mondta, nem volt plusz költsége... Most akkor hol a hiba?


2020. szept. 10. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
a díjcsomagod környékén kellene körülnézni. Lehet abban pont nem ingyenes ebbe az irányba a hívás.
2020. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A hiba azt, hogy amikor te felhívod a szlovák számot, az külföldi szám hívásának minősül. A tarifáját ki lehet bogarászni a T-s anyagok közül (de 100%, hogy nem ingyenes)

A Spanyolországba utazó ismerősőd, ha nem hívott fel ottani spanyol számot, akkor nem volt további költsége. Ha ott a magyar előfizetésével felhív egy spanyol számot, az már ugyanúgy külföldi szám hívása lenne és tejelni kell érte.

2020. szept. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

hát ez nemteljesen így van 2-es...

egy múltkori hasonló kérdés miatt felhívtam az ügyfélszolgálatot, mert nem volt teljesen világos, hogy mostakkormivan.

a lényeg, hogy EU-n belül akárhonnan akárhova hívsz az a díjcsomagodnak megfelelő belföldi hívás szerint számlázódik! Ugyanis te nem tudhatod, hogy akit hívsz éppen az a szomszéd szobában ül, vagy 3 országgal arrébb van.

Ha magyar kártyával spanyolból hívsz egy német számot aki magyarban van az belföldi más mobilhálózatba történő hívásként fog számlázódni.

ha neked ez az irány "ingyenes" akkor nem fogsz érte fizetni.


mégegyszer mondom: a kérdező pontos díjcsomagját kellene ismerni!

a fél óra 2500 forinttal számolva kb 80 forint/perc.

"nemzetközi hívásra" - tehát valszeg nincs is a díjcsomagjában eu-s beszélgetésre lehetőség, vagy nincs bekapcsolva.


telekomnál nem tudok utánanézni, mert karbantartják a honlapot...

hát milyen lusta informatikus az olyan akinek este 10-kor kell ezt csinálni? miért nem hajnal 2-3 között tart karban?????

a számlámat is most szerettem volna befizetni....

2020. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De, pontosan így van.

Az Eu-s roaming nem azt jelenti, hogy tetszőleges Eu ország teszőleges számát hívogathatod belföldi tarifáért. Azokot most is nemzetközi tarifáért lehet hívni.

Az Eu-s roaming azt jelenti, hogy ha te a magyar előfizetéseddel egy Eu országban jársz és felhívsz magyar számokat, akkor nincs további költségetek.


"hogy EU-n belül akárhonnan akárhova hívsz az a díjcsomagodnak megfelelő belföldi hívás szerint számlázódik"

Akkor még egyszer: a külföldi szám (hiába Eu ország) hívásának más a tarifája, jellemzően magas.


"Ha magyar kártyával spanyolból hívsz egy német számot aki magyarban van az belföldi más mobilhálózatba történő hívásként fog számlázódni."

Nem igaz, az előfizetés honos országa számít, nem az hogy éppen a Földön hol jár.



Na mindegy, majd a kérdező eldönti, mit hisz .. de az ő esete is mutatja, a külföldi szám hívásásért bizony tejelni kell. De a félóráért a 2500 Ft-t én keveslem, nem vagy valami flottában, ami ad erre kedvezményt?

2020. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

bocsánat! igazad van! ostobaságot írtam!

magyar-magyar a lényeg!

de a hely mindegy. ha spanyolból magyarba telefonál vagy németbe vagy akárhova magyar számról magyar számot akkor nincs plusz költség, belföldi hívásnak minősül.

najólvan most legalább megjegyzem egy életre.

ez esetben meg akkor teljesen érthető a nezetközi tarifa a kérdezőnél.

ő is benézte

2020. szept. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oké, semmi gond :)
2020. szept. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A roaming nem ugyanaz, mint a nemzetközi hívás.

A roaming az, amikor a magyar (+36-tal kezdődő) számoddal külföldre mész és a hívásindításért, hívásfogadásért, sms-ért, adatért plusz díjat számítanak fel. (ez az EU-n belül ingyenes jelenleg)

A nemzetközi hívás azt jelenti, hogy a magyar (+36-tal kezdődő) számoddal külföldi (tehát nem +36-tal kezdődő) számot hívsz. Ez mindig is keményen fizetős volt.

2020. szept. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"hát milyen lusta informatikus az olyan akinek este 10-kor kell ezt csinálni? miért nem hajnal 2-3 között tart karban?????"


nem vagy normális


látszik, hogy fogalmad nincs az egészről

2020. szept. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor úgy néz ki, én néztem be ezt az egészet.:D
2020. szept. 11. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!