Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Körülbelül mennyi lenne a...

Körülbelül mennyi lenne a normál élettartama egy átlagos okostelefonnak?

Figyelt kérdés

2020. szept. 18. 21:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
2 év körül :) kivan ez találva
2020. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
88%
4-5 év jóindulattal
2020. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

szerintem osszuk ezt ketté

- az akkumulátor tényleg hamar megdöglik, 2-3-4 év max.

- de a hardver azért attól még tovább tud működni! nekem a 2009-es iPhone 3GS-em kiválóan működik - csak kuka az akku.

2020. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, az aksik halnak meg leghamarabb. :) nekem is van a fiókban még működő Sony Xperia okos telefonom.
2020. szept. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

Nekem is simán megy a Sony Z2-m már majdnem 6 éve. Hardverügyileg tökéletesen működik, és egy gyári beállítások visszaállítása után gyors és nem fagy.

Viszont az aksi normál használatnál is épp csak 1 napot bír.

2020. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Travis83 ***** válasza:
100%
Attól is függ milyen gyakorisággal használod és mire. Én munkához használtam szinte mindennap, állandóan ment napi 10-12 órát, és alkalmazásokon kívül a net is. Egyszer cseréltem benne akksit, két évig futott jól. Időről időre egyre lassabb lett és gyakran kellett újratölteni, sokszor lefagyott. Azt vettem még észre, hogy az időnkénti sok system update csak ront rajta.
2020. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 7 éves Nexus 5 telefonom, ami még ma is gyors, nem laggol, nem fagy, nagyon reszponzív és pontos. Nem azért nem használom mert lassú, hanem mert ma már nem elégíti ki az igényeimet. A képernyő mérete már picinek számít, a kamera már nem túl jó, nincs benne arcfelismerés és képernyő alá épített újlenyomatolvasó, nem USB-C, és ehhez hasonlók. Egy jó minőségű droid telefon nem attól lesz öreg, hogy belassul (ha nem szemeteled tele nem fog), hanem attól, hogy elhaladt már mellette a technológia, és nincsenek benne azok a dolgok, amiket már alapnak tekintünk.
2020. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mit értünk élettartam alatt?


Van lassan 10 éves "okos" telefonom is a fiókban ami az akkut leszámítva működik.


Másrészt az akkumulátor téma is kérdéses, hiszen nyilván romlik a kapacitása, de mellette sokkal hamarabb elavul a telefon szoftveresen, hardveresen.

2020. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Gond nélkül cserélhető az akku a legtöbb készülékben, a legtöbb akkut is olcson megtudod venni. Nem ez határozza meg egy telefon élettartamát.
2020. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy vegyük az Oneplus 3T telefonom:


Kijött rá 9.0 Android frissítés, ami konkrétan gallyra vágta az egészet. Lassú, akadozó lett. Hívásnál nem kapcsol a kijelző, csak rezeg, kamera lefagy, random újraindul, ledobál wifiről, hálózatról. Mellette úgy merül folyamatosan mint az állat. Ujjlenyomat olvasó bugos, elfelejti az ujjlenyomatot meg hasonló finomságok.


Próbáltam gyári resetet, visszaállítást, teljesen friss telepítést...semmi. Fórumokon ugyanez a probléma volt.


Mindeközben az Oneplus oldaláról eltűntek a korábban elérhető android verziók, így csak az utolsót lehet letölteni...


Egyetlen szerencsém az volt, hogy XDA fórumon valaki megosztotta a korábbi 8.0 rendszert. Azt vissza raktam, azzal stabil, gyors, normálisan működő lett a telefon. 4 évesen is.

2020. szept. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!