Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Régi 3310 kijelző hiba....

Wadmalac kérdése:

Régi 3310 kijelző hiba. Fekete folt ütés és hőterhelés nélkül?

Figyelt kérdés

Tapasztalt már valaki olyat, hogy mechanikai sérülés és hevítés nélkül régi fekete-fehér lcd-n megjlent egy nagy szivárványos szélű fekete folt?

Konkrétan egy "zsírúj", refurbished 3310-esről van szó.

Nem, nem agyonhasznált használt alkatrész, nem, nem kínai utángyártott gagyi. Eredeti Nokia display, lehet, hogy feküdt polcon 10 évet, de nem használt.


Filléres cseretéma, veszek újat, csak fura. Apám állítja, hogy nem volt napon hagyva és megnyomva sem, tucatnyi xarrá tört karóra és telefon után vannak kétségeim, de lehetséges, hogy tényleg spontán történt. Illetve, hát pont ez a kérdésem. Történhet ilyen spontán, külső behatás nélkül? Gyártási hibából vagy alkatrész életkorból eredően?



2020. szept. 22. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

hajajj nekem többször is volt ilyen a régi telefonjaimmal.

egyszercsak valamiért megfolynak....

2020. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes, behatás nélkül nem láttam még ilyet.

Éppen az a bajom a folttal, hogy nem LCD szétfolyás kinézete van, nem éles kontúrosak a peremek, átmenettel színeződik el.

Hasonló, mint ez, csak feketében, közepe is fekete.

[link]

Engem a túlhevítésre emlékeztet. De az állítólag nem történt.

2020. szept. 22. 14:53
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, nem volt behatásmentes a hiba.

Szétszereltem, egyértelmű törés az LCD üvegén.

Az nem kizárt, hogy a leszorító fémkeret hibája miatt, de be van törve, az tény.


Betettem helyette egy régi döglött 3310 LCD-jét, problem solved.


Köszönöm a választ.

2020. szept. 30. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!