Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy mobiltelefon akkumulátora...

Egy mobiltelefon akkumulátora meddig tárolható ha ki van véve a telefonból?

Figyelt kérdés
Ha pl bontanak egy telefont és egy jó ideig nem kerül másikba meddig bírhatja probléma nélkül hetek,hónapok?

2020. okt. 19. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokáig de ügyelni kell arra hogy 70% körül legyen feltöltve. Úgy lehet tárolni.
2020. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

50% körüli töltöttségen kell tárolni, úgy nem károsodik évek után sem.

Persze néha fel kell tölteni 55-60%-ra.

2020. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

50-60% töltöttségen sokáig elvan magában az akksi.

épp most vettem elő a régi szappantartó fényképezőmet 2 év után és simán működött az akkumulátora és 1 után egész nap bírta.

persze meleg helyen kell tárolni!

hideg, főleg fagyveszélyes helyen megdöglenek az akksik! a li-ion akksinak tárolás és használat közben is fontos a hőmérséklet!

2020. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legoptimálisabb töltöttség szempontjából az 50% lenne, amit nem túl egyszerű elérni odafigyelés nélkül (csak ha van pontosan szabályozható külső töltő áramköröd). Azt szoktam javasolni, hogy 55% +/-5%, vagyis 50-60%. Ez és a megfelelő hőmérséklet (20-25°C) a legoptimálisabb, amin (fogyasztás nélkül) évekig elvan az akku (ha nem hibás). Kivett akkuk esetén 12-18 havonta bőven elég ránézni, megvan -e még a cirka 50%. Ha 45% alá esne, rá kell tölteni, de max 60% -ig. Így, ha időnként ránézel (megnézed a töltöttséget) és szobahőmérsékleten tárolod, akkor több tíz év is lehet (akku állapot függő).


Ha csak 50-60% -on elrakod és többé rá sem nézel, ez az idő jelentősen csökken, de erről nincs pontos információm, mivel ilyen hanyagúl még nem tároltam lítium alapú akkumulátort sem...

2020. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokáig. Nálunk a laborban van két darab SE K600i telefon. Mai napig használjuk tesztelésre és két teszt között van amikor hónapok telnek el és sose néztük igazán a töltöttséget ( ha lemerültek feltölttük kb ennyi ). 2007 óta használjuk őket. Szóval 13 évig szerintem el lehet tartani :)
2020. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!