Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Régi, nyomógombos teló akksija...

Régi, nyomógombos teló akksija beleesett a pocsolyába. Megtöröltem, lehet baja?

Figyelt kérdés

Szeretném az akksit tölteni, de előbb kiírom ezt a kérdést. Ha van itt szakértő, érdekel, működni fog-e a továbbiakban, és feltehetem-e töltőre a telefont? (Most kb 25-30% körül van a töltöttsége.)


Láthatólag semmi baja, tisztára töröltem wc papírral, és külön, finoman a három réz színű érintkezőt is, aztán kint, a szabadban negyed órán át hagytam, de nem sütött a Nap, felhős az ég, kb 25 Celsius van most kint, nemrég esett a pocsolyába (a törlés után egy kis további szárítás végett hagytam kint a szabadban egy kicsit).


Kb 15 éves, nyomógombos, régi mobiltelefon, kivehető akkumulátorral. Csak az akksi esett a pocsolyába.

Fontos lenne használni ezt a telót.



2020. jún. 26. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos használni, vegyél új akkut (is), ha még kapható az adott készülékhez.

De a meglévő, ha biztosan megszáradt, használható tovább.


A védőáramkör állapota az, ami itt kérdéses, de a legtöbb esetben elég zárt az akkumulátor, hogy ne folyjon be víz az akku védőáramköréhez... Ráadásul ha hamar kivetted a vízből, akkor a ragasztó sem oldódhatott fel (ha ragasztott megoldás). Ha ultrahanggal hegesztett műanyag, akkor is olyan apró a rés (a fém érintkezők mellett), hogy oda a víz nem tud befolyni pár perc alatt.


Szerintem mehet vissza a telóba kb 60 perc (a biztonság kedvéért) szobahőmérsékleten tartás után, aztán akár rögtön tölthető is...

2020. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! Találtam a neten ugyanolyan kinézetűről fotót, csak annyi az eltérés, hogy az enyémen "1.85Wh" szerepel, minden másban megegyezik kinézetre, gondolom felépítésre is:


[link]


Ez meg hasonló, a neten találtak közül, csak az négyzet alakú:

[link]

2020. jún. 26. 20:33
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, az első fotónál a "cab" utáni számsor, és az mAh adat is más, de a külleme máskülönben ugyanaz.
2020. jún. 26. 20:34
 4/8 A kérdező kommentje:

És még annyit, hogy igen, azonnal kivettem a pocsolyából, csurom víz volt, picit trutyis is, de azonnal megtöröltem háromszor, három különböző wc papír darabbal, a végén meg külön még egy szárazzal csak a réz színű érintkezőket, azokat már óvatosan.

Utána pont úgy nézett ki, mint annak előtte, tehát szép, tiszta.

2020. jún. 26. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem ezeket a típusokat, látnom/tapintanom kellene, hogy tudjam, műanyag házban van -e a cella és a védőáramkör vagy esetleg csak a két végén (ahol az érintkezők vannak és az azzal szembeni végek) van -e műanyag és a többit csak ragasztott (változó kialakításban nylont, fémfóliát és papírt tartalmazhat) védőfólia védi -e. Általában a ragasztott fóliás megoldást használták/használják az utóbbi időben a kivehető akkus mobilokban, amiben kevesebb víz tud benne maradni, viszont ha a ragasztás sérül, könnyebben beázik... A ragasztót az ilyen ragasztott bevonatú akkuk esetén is csak nagyon hosszú idő után tudná oldani a víz, viszont ennek a ragasztónak a nagy hő is árthat (bár az magának a cellának is, ráadásul annak rövidebb idő alatt).


Az lenne a lényeg, hogy a védőáramkör (ami az érintkezők felőli végén van az akkunak) ne ázzon be, viszont ezt nem lehet vizuális ellenőrzéssel kívülről kideríteni. Ahhoz bizony szét kellene szedni az akkut, az viszont néha nem megoldható, hogy utána össze is lehessen rakni (a hegesztett műanyag ház szétszedése csak töréssel/deformálódással oldható meg). A ragasztott bevonat leszedése sokkal egyszerűbb, de néhányan azt sem tudják visszaragasztani... Mindenesetre szerintem több macerával járna az egész, mint amennyit ér. Rövid idő alatt úgysem tud az akku beázni, ahhoz több perc kellene...

Illetve ha lehet hozzá még kapni új (akár utángyártott akkut), akkor arra cserélhető az akku, ha esetleg már nem tartja a töltést...

2020. jún. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Nemrég vissza is tettem a telóba, látszólag minden rendben, megint ugyanazt a harmados töltöttséget jelzi, rádugtam a töltőt és szépen tölt.


Ha mégis gond volna, miből tudnám meg a későbbiekben? Mik volnának a gyanús jelek?

2020. jún. 26. 22:50
 7/8 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbb hiba, ami még később jelentkezhet, az az, hogy túl gyorsan merül a készülék, illetve nagyon lassan töltődik a védőáramkör részleges korrodálódása miatt.


A többi hibalehetőség már kizárható, ha a készülék bekapcsolt...

2020. jún. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Tegnap este a szokásos sebességgel töltődött fel, és aznap este videót néztem rajta (annak idején 3gp videókat bírt jásztani az ilyen készülékek egy része), meg ma is, és még mindig erős töltöttséget jelez, szerencsére. :)
2020. jún. 27. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!