Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » QR-kódot leolvasni és feladato...

QR-kódot leolvasni és feladatokat megoldani offline is lehet? Vagy kell hozzá mindenképp mobilnet? Esetleg utólag otthoni wifivel megoldható?

Figyelt kérdés

Nem olvastam még le sose QR-kódot, nem értek hozzá, ezért kérdezem.

Tudom előre, hogy ahova menni fogok múzeum (illetve amolyan múzeumkomplexum:)) különböző épületeibe és kültéri helyeihez QR-kódokat tettek, és akit ez érdekel, játszhat.


Ha nincs mobilnetem és az adott helyen wifi sem lesz, akkor is fog működni?

Ha nem, akkor megcsinálhatom utólag?

(Van egy olyan érzésem, hogy nem. De esetleg ha a helyszínen lefotózgatom a QR-kódokat, és hazamegyek, ahol van az otthoni wifi, akkor megtudom majd én is nézni azt a játékot utólag? S ha igen, hogyan tehetem ezt meg?)


Remélem érthető mit is kérdezek :), Kérem segítsetek!



2020. okt. 21. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A QR kód csak egy kis kódolt információ. Lehet, hogy egy szöveg van benne, ami leírja neked, hogy mit kell csinálnod. Ez működik offline. De lehet egy URL is, ami egy weboldalra visz. Annak a megnyitásához már kell net. De ha leolvasod, az URL meglesz, le tudod menteni és megnyitni később.
2020. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
qr kód offline is olvasható, de amit tartalmaz az mondjuk egy weboldal linkje, akkor nem fogja betölteni. Azokat mondjuk felveszed kedvencek közé vagy elmented valahova (jegyzettömbe). Tölts le a telefonodra egy qr kód olvasó appot mindenképpen, illetve lefényképezed őket jó minőségben, majd gépen megnyitod őket és onnan olvasod be telefonnal, akkor is megnyitható. Lehet csak szavakat vagy más infókat fog tartalmazni. Ha nem egyedül mész, akkor kérd meg valamelyik társad, h ossza meg a mobilnetjét.
2020. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az is megeshet, hogy a kód csak az ottani környezetben elérhető hálózaton át tud infót szolgáltatni.

" az adott helyen wifi sem lesz"

A WIFI és az internet elérés nem ugyanaz.

Attól még lehet WIFI hálózat, amin a QR-hez szükséges infók elérhetőek.

Linket nem tudsz adni erről a múzeumizéről?

Mert ha jól rémlik, pl. a Deutches-ben is hasonlóan van megoldva, a múzeumban lévő hálózatról elérhető a kiállítást támogató anyag és alkalmazás, illetve neten is elérhető, ha előtte pl. otthon le szeretnéd tölteni, vagy ha nem volt nálad alkalmas eszköz, később otthon telepítheted és megnézheted, akár offline is.

2020. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!