Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A rendőr megbüntethet amiatt,...

A rendőr megbüntethet amiatt, mert talál nálam egy uhf/vhf vevő és adó készüléket igazoltatás során? A többi lent.

Figyelt kérdés

Természetesen ha nem rendelkezem rádióamatőr vizsgával.


Illetve ha az autómra rögzítek egy mágnestalpas antennát? Vagy csak az NMHH szankcionálhat? Hogy működik ez a mai Magyarországon?


Szoktam forgalmazni a élő rádió frekvenciáján, illetve más "engedélyköteles" frekvenciákon. De legtöbbször próbálom beérni a PMR sávokkal. De természetesen magasság nélkül lehetetlen bármit is elérni vele.


24/F



2020. okt. 26. 01:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Csak az adást büntetik. A NMHH.
2020. okt. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Testüreg vizsgálatra készülj!
2020. okt. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

ahhoz elég durva dolgot kell tenned, hogy a rendőr átkutasson, hogy megtaláljon egy kézirádiót.

ha csak személyi-forgalmi, fújjameg-viszlát ugazoltatás van akkor nem fogja megtalálni de keresni sem.


akkor rúgnak a valagadba ha egy frekvenciát nagy teljesítménnyel folyamatosan zavarsz.


a mágnestalpas antenna meg egy véltábla: ide lőjetek! azt ne tedd ki a kocsira a városban. az már tényleg feltűnő. egyik haveromat is vegzálták miatta.


"Szoktam forgalmazni a élő rádió

frekvenciáján"

ez mit jelent?

forgalmazni? tehát beszélsz is? vagy csak hallgatod?

mi az az élő rádió? egy FM rádió frekiján adsz? - ha igen az nagy baj....

2020. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

3.-nak.


SEMMI nem tilt, semmilyen mágnestalpas antennát! 43250000 darabot is a kocsimra tehetek.

2020. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

jó... megjöttek az okosok

akkor rakjál fel kérdező 43250000 darab mágnestalpast a kocsira.

csak arra kérlek, hogy majd írd le mit mondott a rendőr!

köszi!

2020. okt. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

5.-nek.


LINKELD BE, a konkrét jogszabályt, ami tiltja! Hajrá!

2020. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
linkeld be te! én nem vagyok link :D
2020. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#3 soha nem tettem semmilyen durva dolgot, még is körülbelül hét nyolc alkalommal kellett elszenvednem a yard indokolatlan vegzálását. Pakolhattam ki a zsebeim, táskám stb.


Rendőr megnézheti, hogy milyen frekvenciák vannak elmentve a készülékbe? Vagy bármit? Vagy ez az NMHH repertoárja? Továbbra is ez érdekel.

2020. okt. 26. 12:32
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8.-ra.


Akkor csak van valami a külsőddel, ha 7-8 alkalommal kizsebeltek. Vagy olyan helyeken mászkálsz.


A frekvenciákat a NMHH nézi csak, a rendőr nem is ért hozzá.


És a mágneses antennákat is telibe fossa.

2020. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 -nek


Budán lakom, budai oldalon (Nem Budatétény, vagy Budafok, kizárlólag XII. I. II. kerület) vegzáltak csak. A félreértések elkerülése érdekében, és továbbiakban le kell szögeznem, hogy nem vagyok kreolbőrű. Általában őket szokták figyelmen kívül hagyni a kedves szervek, még akkor is ha előzőleg ők vegzáltak minket. Itt le kell szögeznem azt is, hogy nem vagyok rasszista sem.


Átlagos szemüveges, fehér bőrű, szemüveges gyerek vagyok (elvileg nem is vagyok zsidó, hanem inkább az ősmagyar felmenőim vannak javarészt) --> (ettől függetlenül hungarista sem vagyok, és a Fideszt sem élem annyira, továbbiakban sem a Jobbikot és a Mi Hazánkat sem.) --> (Liberális nacionalista magyar gyerek vagyok, de ettől függetlenül az MSZP-től és a DK-tól óckodok, illetve minden magyar politikai párttól), aki általában baseball sapkában mászkál. Igen javarészt az éjszakában, egy átlagos Suzukival, átlagos ruházatban. A munkám eredetéből értendő az éjszakai mozgás.


Nem szeretnék nyilván összetűzést, sem jogi vagy más, vagy bűncselekményt elkövetni azzal, hogy egy új hobbimnak élek. Ezáltal nem képez kivételt az, hogy gyalogosan, vagy járművel közlekedve magamnál tartok egy Baofeng UV5R készüléket. Vagy néha napján többet. Vagy pedig az, hogy az saját tulajdonú gépjárművem tetejére mit helyezek fel, mint antenna.


A rendőr akkor ezáltal nem kobozhatja el a rádió(im)mat, mert azon látja, hogy nem csak a PMR (1-16) csatorna rögzítve/elmentve?


Illetve nem veheti el a mágnestalpas antennámat azon oknál fogva, hogy a gépjárművem nem sárga és nincs az antenna mögött/előtt egy "Taxi" felirat?

2020. okt. 27. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!