Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone: hirtelen-gyorsan...

IPhone: hirtelen-gyorsan töltődik és gyorsan merül az akku, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

4 éves iPhone Se telefonról van szó, az akkumulátor elhasználtsága csak 89%, ma reggel óta azt csinálja, hogy gyorsan töltődik fel (töltési százalékok gyorsan mennek fel) de gyorsan is merül le.

Eddig vagy másfél napot bírt, most készenlétben villámgyorsan esnek a százalékok. Semmi se változott, háttérben nem frissít.

Legfrissebb IOS13 van rajta, 14-re még nem frissítettem.



2020. okt. 27. 19:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem is SE-m van (2017 február óta használom), nekem is 89%-ot ír rá. És egyik napról a másikra gyorsan kezdett merülni. Volt, hogy éjjel leesett 30%-ot. Aztán jött az iOS 14, frissítettem aztán kicsit jobb lett (bár nem hinném, hogy ez miatt javult kicsit. Én is csináltam, hogy 0%-ra merítettem és optimalizált töltés nélkül is töltöttem. Akkor is kcisit jobb volt.

De nekem nem töltődött soha gyorsan és nem is merült azért annyira durván, mint neked.

2020. okt. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Kérdező, végül mi lett, mit csináltál, hogyan oldottad meg?

Légy szíves, írj!

2020. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Pár lemerítés után helyrejött magától, már éppen akku-cserét terveztem.
2020. dec. 7. 16:56
 14/19 anonim válasza:
Jó, köszi szépen! Hasonló gond van nálam is, azért érdeklődtem.
2020. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Remélem, helyrejön nálad is.
2020. dec. 8. 04:02
 16/19 anonim válasza:
Kipróbálom, de van egy olyan érzésem, hogy nem. :/
2020. dec. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Szia, itt vagy még? Tudsz még segíteni?


Ma igyekeztem lemeríteni a telefon akkumulátorát.


Máskor úgy szoktam csinálni, hogy az akkut csak 20%-ig hagyom lemerülni és akkor teszem töltőre.


Azt hittem, hogy 0%-ra gyorsan le fog merülni 20-ról, mert mostanában azt tapasztaltam, hogy gyorsabban merült az akku, de nagy meglepetésemre fura mód persze most lassan merült. (Ez valami Murphy törvény?!)


Kérdésem az, hogy amikor teljesen le van merülve az akku, akkor úgy kell hagyni egy darabig vagy lehet azonnal tölteni?


És be- vagy kikapcsolva legyen a készülék töltés közben?


100%-ig fel kell tölteni most?

(Máskor 90%-ig szoktam, van beállítva battery charger.)

De most 100%-ig kell?

Vagy nem az a lényeg, hanem a lemerítés?


Hányszor érdemes ezt megcsinálni?


Ennek az eljárásnak van vmi neve?


Köszi, ha írsz!

2020. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Sajnos, csak most néztem ide. Én kikapcsolásig merítettem, tehát amíg már önmagától kikapcsolt a telefon). Töltőre tettem, amikor bekapcsolt automatikusan, én kikapcsoltam és úgy töltődött fel 100%-ra, hagytam pár óráig, de ezen már nagyon semmi se segít.

Sajnos, csak ideiglenesen segített, cserélni kell az akkut.

Te is a cserével jársz legjobban.

2021. jan. 30. 15:02
 19/19 anonim válasza:

Köszi, hogy írtál! Kipróbáltam én is, nekem ideiglenesen sem segített! De erre fel voltam készülve.

Azóta már nem is használom.

2021. jan. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!