Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csinál pontosan a telefono...

Mit csinál pontosan a telefonon a "Gyári beállítások visszaállítása" funkció? Csak a beállításokat állítja vissza, vagy tartalmat is töröl? (Törlődik-e pl. a SIM kártyára mentett telefonkönyv? Törlődik-e a memóriakártya tartalma?

Figyelt kérdés

Ha sokat fényképezek a telefonommal (még nem "okos", régebbi típusú Nokia, de van benne kamera, és még semmi gondom nem volt vele), akkor egy idő után áttöltöm laptopra a képeket, ne a memóriakártyán foglalják a helyet. Ilyenkor össze van dugva a telefon és a laptop egy USB kábellel, amivel töltődik is a telefon. (Mindig felajánlja, hogy csak töltés vagy tárolóhely is.)


A múltkor egyszer kicsúszott a kábel a telefonból, és amikor visszadugtam, írásvédetté váltak a képek, vagyis nem működött a kivágás-beillesztés funkció. Csak másolni tudtam a laptopra, amit meg is tettem, de utána sem tudtam törölni a telefonról a képeket. Megpróbáltam a jogosultságokat állítani, hogy mindenhez legyen hozzáférésem (jobb egérrel a képekre kattintva kijött ilyen lehetőség, de nem sikerült, írásvédett maradt. De nem csak a képek lettek írásvédettek, hanem a képeket tároló mappa (meg a többi mappa) is, írásvédett fájlrendszer volt a hibaüzenet törléskor.


Később még fényképeztem a telefonommal, és érdekes módon elmentődtek ezek a képek az írásvédett fájlrendszerbe (úgy látszik, annyira mégsem volt írásvédett, új tartalom mehet, csak törölni nem lehet), és ezek az újabb képek eleve írásvédetten kerültek a telefonba, ezeket is csak másolni tudtam a laptopra. Nem lehetett törölni sem ezeket, sem a régieket.


Ezért, hogy legyen hely a kártyámon, átmásoltam az új képeket is laptopra és nyomtam egy formázást, mert tudtam, hogy az töröl mindent. Nem kellett volna. Valahogy ott maradt a tartalom a memóriakártyán, csak nem előhívható. Ezért tegnap 9 kép után jelezte a telefon, hogy nincs hely, és ugyan tudtam kattintani vele később is, mintha elkészült volna a kép, de nem mentet el semmit. Itthon laptopra rákötve (hogy legalább azt a 9 képet átmásoljam) nem ismerte fel a memóriakártyát, úgy érzékelte, mintha nem lenne memóriakártya a telefonban.


Segít-e ezen a problémán a gyári beállítások visszaállítása? Törlődik-e tőle a memóriakártya tartalma? Felismerhető lesz-e utána a memóriakártya? Törlődik-e a SIM kártyán tárolt telefonkönyv? Ha nem akarom, hogy a telefonkönyv is törlődjön, működik-e ez a funkció úgy is, hogy kiveszem a SIM kártyát? És ha legközelebb is írásvédetté válnának valamiért a képek, akkor hogyan lehet az írásvédettséget megszüntetni?



2020. nov. 1. 08:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Memóriakártyát vedd ki belőle, az a biztos.

SIM-hez nem nyúl.

Csak a telefonon tárolt adatokat törli.


Van SD kártya adaptered? Azon van egy kis csúszka, amivel be-és kikapcsolható az írásvédettség. Egy próbát megér.

2020. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Memóriakártyára kártyaolvasóba téve is ránézhetsz laptop-on hogy mi újság a fájlrendszerrel, lehet megoldást jelent és nem lesz többet írásvédett.

Szabálytalan eltávolítás miatt lett írásvédett.

2020. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Segít-e ezen a problémán a gyári beállítások visszaállítása? Törlődik-e tőle a memóriakártya tartalma?

A telefon tartalmát gyalulja a gyári visszaállítás.


Felismerhető lesz-e utána a memóriakártya?

Tedd kártyaolvasóba, dugd pc-be, formázd le és tedd vissza a telefonba. Ha nincs kártyolvasód, holnap vegyél egyet.


Törlődik-e a SIM kártyán tárolt telefonkönyv?

Nem.


Ha nem akarom, hogy a telefonkönyv is törlődjön, működik-e ez a funkció úgy is, hogy kiveszem a SIM kártyát?

Kiveheted, de nem muszály.


És ha legközelebb is írásvédetté válnának valamiért a képek, akkor hogyan lehet az írásvédettséget megszüntetni?

Írjuk le századszor is: nem kivágás-beillesztést használunk, hanem másolás-beillesztést és utána törlést. Ha kivágás közben megszakad egy folyamat, akkor az adatvesztésre nagy összegben lehet fogadni, de fejreállhat kártya, ahogy azt láttad is.

2020. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

"nyomtam egy formázást, mert tudtam, hogy az töröl mindent."

Ha gyorsformázás volt, ott nincs törlés.

Próbáld újra, de ne gyorsformázással.

2020. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Gyári beállítások visszaállítása kódot kért, ami NEM a PIN-kód (kipróbáltam), ezért inkább hagytam. Kártyaleolvasóm még nincs, de ahogy nézem a válaszokat, szereznem kellene egyet. Köszönöm mindenkinek a hasznos segítséget.
2020. nov. 1. 19:15
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Nokiánál általában 12345. Vagy hasonló az alap készülékjelszó, gugli meg a használati utasítás megmondja.
2020. nov. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Új fejlemények. Ma vettem SD-kártya adaptert, van rajta írásvédettséget szabályozó csúszka, azt megtaláltam. Az adapterbe betettem a memóriakártyát, és kiderült, hogy nincs a laptopban olyan lyuk, amibe beledughatom. Lenovo Thinkpad T400, ezek közül egyes példányokban van, másokban nincs, az enyémből kimaradt. (Itt a képen a 6. pontot néztem, a lehajtható részen belül alsó és felső nyílásról van szó, de nincs benne 2 nyílás, üres az egész!) Így nem tudtam a kártyáról adatot kinyerni (képeket), formázni, stb.


De amikor kint volt a memóriakártya a telefonból, akkor is láttam a telefonban a formázás után készült 9 db képet! Tehát ezek valahol a memóriakártyától független helyen vannak elmentve! Ezeket hogyan lehetne kinyerni a telefonból? Ha ezeket sikerülne a laptopra átmenteni, akkor kivenném a régi memóriakártyát, akármi is van rajta, és betenném azt a nagyobbat, ami az adapterhez járt, így legalább működne. (Ha töltővel összekötöm a laptopot és a telefont, akkor sem tudom átmenteni ezeket, mert felajánlja, hogy töltés vagy tárolóhely, és a tárolóhelyet választva kiírja, hogy tegyek be memóriakártyát. Akkor is, ha van benne, mert nem ismeri fel. Így a máshová elmentett 9 képet sem tudom laptopra menteni?)

2020. nov. 3. 18:25
 8/23 A kérdező kommentje:

Most kipróbáltam másik telefonnal. Az enyém az 1., a másik a 2. telefon.

1. telefon a saját memóriakártyájával (4 GB): nem működik.

2. telefon a saját memóriakártyájával (16 GB): működik.

1. telefon 2. memóriakártyával: nem működik (talán nagyobb kártyát nem vesz be?)

2. telefon 1. memóriakártyával: nem működik.

2020. nov. 3. 20:45
 9/23 A kérdező kommentje:

Ma elmentem abba a telefonos boltba, ahol vettem az SD-adaptert, elmondtam nekik a problémámat, és hogy nincs SD-kártyának való lyuk a gépemen. Ők nem tudtak megoldást, továbbküldtek szakszervizbe.


Elmentem a szakszervizbe. Ott adtak memóriakártyát, mert azt mondták, hogy új kell. Azt is mondták, hogy az én telefonomban max. 8 GB kártya lehet (ezért nem ismerte fel a másik telefon 16 GB kártyáját), és megrendeltek nekem egy USB-s memóriakártya-olvasót, amivel a régi kártyát bedughatom a gépbe, és leformázhatom + megszüntethetem az írásvédettséget. De azt is mondták, hogy ha egy kábel kihúzástól írásvédett lett, akkor ott más baj is lehet. Az a bizonyos formázás után készült 9 kép meg szerintük a telefon belső memóriájában van, és ők sem tudják, hogyan lehet onnan máshová áttenni.


Most bedugtam az új 8 GB memóriakártyát a telefonba, azzal sem működik. Még 1 lehetőségem van, kedden vagy szerdán megjön az USB-s leolvasó, formázom a régi kártyát, és azt teszem vissza a telefonba.


Tehát ami most kell: kinyerni a telefonomból azt a 9 képet, és valahogyan rávenni, hogy valamilyen memóriakártyát felismerjen, akár a régit, akár egy újat. Még próbálkozom a kedden vagy szerdán megérkező USB-s memóriakártya-olvasóval, majd megírom itt az eredményt.

2020. nov. 7. 12:44
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe a "szak"szervizbe többet ne menj.


"Azt is mondták, hogy az én telefonomban max. 8 GB kártya lehet (ezért nem ismerte fel a másik telefon 16 GB kártyáját)"


Ez úgy hülyeség, ahogy van. Ha a tároló meghaladja a kezelhető kapacitást, akkor simán csak a kezelhető kapacitás lesz elérhető a tárolón.

(A te esetedben ennek 8gb-nak kellene lennie, memóriakártyától függetlenül.)

2020. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!