Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csinál pontosan a telefono...

Mit csinál pontosan a telefonon a "Gyári beállítások visszaállítása" funkció? Csak a beállításokat állítja vissza, vagy tartalmat is töröl? (Törlődik-e pl. a SIM kártyára mentett telefonkönyv? Törlődik-e a memóriakártya tartalma?

Figyelt kérdés

Ha sokat fényképezek a telefonommal (még nem "okos", régebbi típusú Nokia, de van benne kamera, és még semmi gondom nem volt vele), akkor egy idő után áttöltöm laptopra a képeket, ne a memóriakártyán foglalják a helyet. Ilyenkor össze van dugva a telefon és a laptop egy USB kábellel, amivel töltődik is a telefon. (Mindig felajánlja, hogy csak töltés vagy tárolóhely is.)


A múltkor egyszer kicsúszott a kábel a telefonból, és amikor visszadugtam, írásvédetté váltak a képek, vagyis nem működött a kivágás-beillesztés funkció. Csak másolni tudtam a laptopra, amit meg is tettem, de utána sem tudtam törölni a telefonról a képeket. Megpróbáltam a jogosultságokat állítani, hogy mindenhez legyen hozzáférésem (jobb egérrel a képekre kattintva kijött ilyen lehetőség, de nem sikerült, írásvédett maradt. De nem csak a képek lettek írásvédettek, hanem a képeket tároló mappa (meg a többi mappa) is, írásvédett fájlrendszer volt a hibaüzenet törléskor.


Később még fényképeztem a telefonommal, és érdekes módon elmentődtek ezek a képek az írásvédett fájlrendszerbe (úgy látszik, annyira mégsem volt írásvédett, új tartalom mehet, csak törölni nem lehet), és ezek az újabb képek eleve írásvédetten kerültek a telefonba, ezeket is csak másolni tudtam a laptopra. Nem lehetett törölni sem ezeket, sem a régieket.


Ezért, hogy legyen hely a kártyámon, átmásoltam az új képeket is laptopra és nyomtam egy formázást, mert tudtam, hogy az töröl mindent. Nem kellett volna. Valahogy ott maradt a tartalom a memóriakártyán, csak nem előhívható. Ezért tegnap 9 kép után jelezte a telefon, hogy nincs hely, és ugyan tudtam kattintani vele később is, mintha elkészült volna a kép, de nem mentet el semmit. Itthon laptopra rákötve (hogy legalább azt a 9 képet átmásoljam) nem ismerte fel a memóriakártyát, úgy érzékelte, mintha nem lenne memóriakártya a telefonban.


Segít-e ezen a problémán a gyári beállítások visszaállítása? Törlődik-e tőle a memóriakártya tartalma? Felismerhető lesz-e utána a memóriakártya? Törlődik-e a SIM kártyán tárolt telefonkönyv? Ha nem akarom, hogy a telefonkönyv is törlődjön, működik-e ez a funkció úgy is, hogy kiveszem a SIM kártyát? És ha legközelebb is írásvédetté válnának valamiért a képek, akkor hogyan lehet az írásvédettséget megszüntetni?



2020. nov. 1. 08:38
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
MINDEN adatot töröl a telefonról
2021. máj. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Bluetooth adaptert még azóta sem vettem, arra nem volt már pénzem, viszont a probléma még nincs megoldva, nem volt már ötletem.

- Szeretném azt a 9 képet kinyerni a telefonból.

- Szeretném a memóriakártya írásvédettségét megszüntetni.

- És szeretnék néhány tippet, hogyan lehetne a hasonló helyzeteket megelőzni.

2021. máj. 24. 08:21
 23/23 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöd telefonjára küldd már át azokat a képeket bluetoothon. Ennyire nem lehetsz antiszociális, ember.
2021. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!