Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csinál pontosan a telefono...

Mit csinál pontosan a telefonon a "Gyári beállítások visszaállítása" funkció? Csak a beállításokat állítja vissza, vagy tartalmat is töröl? (Törlődik-e pl. a SIM kártyára mentett telefonkönyv? Törlődik-e a memóriakártya tartalma?

Figyelt kérdés

Ha sokat fényképezek a telefonommal (még nem "okos", régebbi típusú Nokia, de van benne kamera, és még semmi gondom nem volt vele), akkor egy idő után áttöltöm laptopra a képeket, ne a memóriakártyán foglalják a helyet. Ilyenkor össze van dugva a telefon és a laptop egy USB kábellel, amivel töltődik is a telefon. (Mindig felajánlja, hogy csak töltés vagy tárolóhely is.)


A múltkor egyszer kicsúszott a kábel a telefonból, és amikor visszadugtam, írásvédetté váltak a képek, vagyis nem működött a kivágás-beillesztés funkció. Csak másolni tudtam a laptopra, amit meg is tettem, de utána sem tudtam törölni a telefonról a képeket. Megpróbáltam a jogosultságokat állítani, hogy mindenhez legyen hozzáférésem (jobb egérrel a képekre kattintva kijött ilyen lehetőség, de nem sikerült, írásvédett maradt. De nem csak a képek lettek írásvédettek, hanem a képeket tároló mappa (meg a többi mappa) is, írásvédett fájlrendszer volt a hibaüzenet törléskor.


Később még fényképeztem a telefonommal, és érdekes módon elmentődtek ezek a képek az írásvédett fájlrendszerbe (úgy látszik, annyira mégsem volt írásvédett, új tartalom mehet, csak törölni nem lehet), és ezek az újabb képek eleve írásvédetten kerültek a telefonba, ezeket is csak másolni tudtam a laptopra. Nem lehetett törölni sem ezeket, sem a régieket.


Ezért, hogy legyen hely a kártyámon, átmásoltam az új képeket is laptopra és nyomtam egy formázást, mert tudtam, hogy az töröl mindent. Nem kellett volna. Valahogy ott maradt a tartalom a memóriakártyán, csak nem előhívható. Ezért tegnap 9 kép után jelezte a telefon, hogy nincs hely, és ugyan tudtam kattintani vele később is, mintha elkészült volna a kép, de nem mentet el semmit. Itthon laptopra rákötve (hogy legalább azt a 9 képet átmásoljam) nem ismerte fel a memóriakártyát, úgy érzékelte, mintha nem lenne memóriakártya a telefonban.


Segít-e ezen a problémán a gyári beállítások visszaállítása? Törlődik-e tőle a memóriakártya tartalma? Felismerhető lesz-e utána a memóriakártya? Törlődik-e a SIM kártyán tárolt telefonkönyv? Ha nem akarom, hogy a telefonkönyv is törlődjön, működik-e ez a funkció úgy is, hogy kiveszem a SIM kártyát? És ha legközelebb is írásvédetté válnának valamiért a képek, akkor hogyan lehet az írásvédettséget megszüntetni?



2020. nov. 1. 08:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A szakszervizben csak annyit mondtak, hogy max. 8 GB lehet benne. A zárójelest már én következtettem, ők nem tudták, hogy másik kártyát is próbáltam. Ezért is volt zárójeles az a rész, mint saját gondolat. De jó tudni, hogy mi történik nagyobb kártyával. Köszönöm.
2020. nov. 7. 22:48
 12/23 A kérdező kommentje:

Új fejlemények.

Megjött az USB-s memóriakártya-olvasó. A szakszervizben kapott 8 GB kártyával működött, bedugtam a lapotba, és láttam a kártyát. (Tartalom még nincs rajta, de legalább a kártya látszik.) A telefon 4 GB sérült kártyája viszont nem látszott ezzel az olvasóval sem. A telefonban egyik sem működik, mindkettőt úgy érzékeli a telefon, mintha nem lenne benne memóriakártya.


Tehát gond van a memóriakártyával is (mert az USB-s olvasóban nem látszik), meg a telefonnal is (mert az még azt a kártyát sem látja, ami a leolvasóban látszik). És mindezt egy véletlenül kicsúszott töltő okozta...


Lehet, hogy segítene a telefon problémáján a gyári beállítások visszaállítása, de az itt leírtak alapján elveszne miatta az a 9 kép, amit a telefon a belső memóriájába mentett.


Kérdés: Hogyan lehetne azt a 9 képet kinyerni valahogyan a telefonból, és hogyan lehet elérni, hogy legalább valamilyen memóriakártyát felismerjen a telefon, hogy lehessen rá menteni fényképeket?

2020. nov. 13. 19:21
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Hogyhogy hogyan lehetne kinyerni a 9 képet? Ha a telefonban látod, akkor onnan oszd meg valahogyan, email, messenger, bluetooth, stb. Ha nincs ilyen funkció, akkor kösd össze a géppel. Ha ez sem jó, akkor meg vegyél új telefont. Miért éri meg ennyit vesződni egy valószínűleg őskövület telefonnal? Az SD kártya olvasóval, szakszervízbe járkálással már annyi pénzt és időt belefektettél, hogy beszerezhettél volna egy másik telefont.
2020. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"Ha a telefonban látod, akkor onnan oszd meg valahogyan, email, messenger, bluetooth, stb." ebből kettőt ajánl fel a telefon: Az egyik az MMS, de azt kinek küldjem? Nincs másik telefonom másik számmal, amire küldhetném. A másik a bluetooth, de ahhoz megint kell egy másik eszköz, amire küldöm, és nincs.


"Ha nincs ilyen funkció, akkor kösd össze a géppel." Ha összekötöm, akkor a hibás memóriakártya miatt a gép egyáltalán nem látja a telefon tartalmát, sem a kártyán, sem a belső memóriában, ahol van ez a 9 kép, és a telefon is csak annyit ír ki, hogy tegyek be memóriakártyát (akkor is, ha van benne). Ha jó kártyát teszek bele, azt sem látja valamiért.

2020. nov. 20. 20:02
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

" A másik a bluetooth, de ahhoz megint kell egy másik eszköz, amire küldöm, és nincs."


Bluetooth adaptert lehet venni, utána azt beledugod a gépbe és át tudod arra küldeni.

(pl: [link]

2020. nov. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%
Gyárivisszállitásnál csak a telefonon lévő adatok törlődneka sim és az sd kártyáé nem, az sd kártyát az tudod formázni a beállitásokba
2020. nov. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%
Szegény palival vetettek SD kartya adaptert, bluetooth adaptert. Arra persze senki nem gondol, hogy új telefont kéne venni... :D :D
2020. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 jmuzsi válasza:
87%

Nekem a közelmúltban Kellett egyet megoldanom Nekem az volt a szerencsém Hogy Volt egy régebbi számítógépem Amin futott egy linux



Ha neked erre nincsen lehetőséged futtas Pendriveon Egy linuxot ha ő Látja Meg vagy mentve Ha nála Nagyobb Tűzerő kell Csak írjál privit Én is segítek A Én Betegen Egy Maxtor vinyó volt Minden adatot Sikeresen Le tudtam menteni Szívesen segítek neked Az ügyben Hogy mit csináj és hogy csináj

2021. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
84%
Arra még egyikőtök sem gondolt, hogy egy másik telefonra kéne átküldeni bluetoothon, ha ez az opció működik? Ha nincs is másik telefon, akkor egy ismerősnek csak lehet szólni. 🙂
2021. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%
Mindent töröl, ami a telefonon van kivéve a gyári alkalmazásokat (sms, beállítások, play áruház vagy app sotre, kamera, google)
2021. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!