Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Feltelepítette már valaki az...

Feltelepítette már valaki az Életmentő alkalmazást a telefonjára, pontosabban regisztrálta magát benne a személyes adataival?

Figyelt kérdés

Egy újabb app ami ismét a személyes adatainkért sóvárog (teljes név, tel.szám stb.), viszont cserébe elég hasznosnak tűnik. Csak kíváncsi vagyok, kb. hányan bíznak benne és csak én lehetek-e inkább túl bizalmatlan.

Igen, tudom hogy ezeknek is létezik adatkezelési szabályzata amiben fűt-fát ígérnek, de pont egy szoftvercégnek is volt nemrég egy botránya a felhasználói adatokkal való visszaélés miatt. Kinek mi a véleménye erről?



2020. nov. 2. 12:54
A kérdező szavazást indított:
Igen, regisztráltam és a telefonomon van az app.
Nem, nem adom meg az adataimat vagy nem tartom fontosnak az appot.
Még nem hallottam róla.
18 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a félelmed, milyen adataiddal élnének vissza, milyen módon?


Ha dollármilliárdoshoz közelítő nagyvállalkozó vagy (az egész országban van ilyenből 3), vagy vezető politikus, akkor megértem.

Nade, egy alkalmazottként dolgozó átlagembert mégis miben befolyásolna?

A legnagyobb potenciális visszaélés az lehet, hogy kapsz az emailedre néhány SPAM-et.


Válaszolva a kérdésre: az appot nem tartom fontosnak, azért nem regisztrálok.

2020. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Kiegészítem magam annyival, hogy ráadásul, ha jól láttam, ez dedikált Apple alkalmazás.

Ha van a világon cég, aki nem akarna adatvisszaéléses botrányt, az az Apple.

2020. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Én sem értem mitől félsz.
2020. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Rosszul láttad. Androidra is van.

És ha baleset van, sokat segíthet, hogy nem az "....őő... nem tudom milyen számú úton, de a...a hogyishívják már azt a falut, ami ott van 10 percre az autópályától, na azután öt percre...." jellegű helymeghatározási kísérlet helyett azonnal a pontos helyszínt kapja a diszpécser.

2020. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Letöltöttem hogy megnézzem milyen, de már letöröltem. Kell másnak a hely. Ha szükség van rá simán felhívom a mentőt, nem nehéz lecsekkolni hol vagyok éppen, még ha nem is tudom a pontos helyet.
2020. nov. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
... majd rájössz a földön heverő letépett kezedet szemlélve egy égni kezdő autóban, hogy mennyire pontosan fogod csekkolni a helyszínt.
2020. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
20%
Nem tartom fontosnak. Semmi nem múlik rajta éles helyzetben
2020. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%
A földön heverő letépett kéz szemlélése közben az autód már régen adott le segélykérést, pontos GPS-koordinátákkal.
2020. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha le van tépve a kezed, valószínűleg a telefonod sem épségben fog melletted heverni, csak arra várva, hogy megnyisd az életmentő alkalmazást 😂 Mellesleg akkor mi van, ha mindkét kezed le van tépve? Az Életmentő alkalmazás erre is fel van készülve?
2020. nov. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket :)
2020. nov. 2. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!