Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung galaxy Note 10 lite...

Samsung galaxy Note 10 lite vagy Xiaomi? Esetleg más? (2020)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Köszi ha elovasod, ha segítesz (akár tapasztalat, akár tanács, bármi) akkor meg örök hála. <3

Új telefont vennék, a Samsung felé nézelődtem, ki is néztem a Note 10 lite-ot, de vannak kétségeim. A telefon nagyon tetszik, az ára viszont kevésbé és félek ugyanúgy előjönnének hibák és a garancia letelte után tönkremenne. Úgyhogy ha esetleg bármilyen más készüléket tudnátok ajánlani árban kevesebbért, hasonló tudással, nagyon hálás lennék.


Ami fontos lenne:

• amoled

• jó kamera (sötétben nem akarok fotózni, viszont a 2-szeres optikai zoom nagyon tetszik)

• megbízhatóság (lehetőleg hosszú távon bírja és ne csak 2 évig, érjenek el telefonon, ne hagyjon cserben ha szükségem van rá)

• Google alkalmazások (szóval Huawei, honor nem)

• támogassák még jópár éven keresztül


Lehetőleg:

• ne melegedjen fel túlságosan

• egy napot kibírhatna az akksi aktív használat mellett

• jobban tetszik, ha nem képernyőben, hanem bárhol máshol van az ujjlenyomatolvasó

• galaxy note 10 litenál ne legyen nagyobb (ez a méret is határeset női kézbe)

• dupla kopp


Galaxy note 10 litenál tartok tőle:

• kijelző beégés

• felforrósodó telefon

• akksi hamar megadja magát (fél év múlva sokkal kevesebb ideig bírja)

• bugok (mint xiaominál)


Xiaomiban is gondolkodom, de ha olyan bugos lenne, mint az A2 lite-om lehet inkább váltanék, feltéve ha az a telefon nem az vagy sokkal kevésbé lenne ilyen. Bugok alatt gondolok arra, hogy a kamerát sokszor nem engedte használni, ami bosszantó, főleg ha gyorsan szeretnék lekapni valamit. Képernyő is elég sokszor nehezebben érzékelt, sőt igényelni szokta, hogy csak kézbe véve érzékeljen. Le szokott fagyni, nem zárta le a telefont (simán feloldotta bármi nélkül), telefonálás közben az elsötétedés feloldott és elnyomkodtam, magától újraindult, nem ébresztett (elég kellemetlen), fényerő automatán megbolondult, random csutkáig merülés, híváskor csak rezgés és nem tudtam felvenni, és egyszer eljátszott valami fekete halál féleséget, össze-vissza villogott. Ami miatt lecserélném az meg főként az, hogy hívtak és többször nem jelezte, ami valljuk be az alapvető feladata lenne. Meg összességében ezek az apró hibák kiidegeltek és a kamera is sokszor cserben hagyott.


Bármilyen segítséget, tapasztalatot elfogadnék és előre is nagyon szépen köszönöm! :)))



2020. nov. 11. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:

"Galaxy note 10 litenál tartok tőle:

• kijelző beégés

• felforrósodó telefon

• akksi hamar megadja magát (fél év múlva sokkal kevesebb ideig bírja)

• bugok (mint xiaominál)

"


Gondolom nem fogsz 6-7 óráig nézni egy statikus (állandó, ugyanolyan, nem változó) képet, így nem kell tartanod a beégéstől. :)


A telefon melegszik terhelés/töltés alatt, ez a normális. De valószínűleg 30-35 fok között lesz normál használat mellett.


Az, hogy az akku mikor döglik be, függ a töltési szokásaidtól.

Egyetlen szabályt tarts be: ha elkerülhető, kerüld el a 100-0-100 ciklusokat, ezek degradálják az akkut legjobban. A városi (20-80%) hiedelmeket nem kell betartani, csak magadnak okozol vele macerát. (De szíved joga, ha így nyugodtabban alszol, csináld.)

Egyébként az akku bőven bírni fogja 3-4 évig.


A szoftver miatt ne aggódj, nem lesz vele gond. Én is gyakran ajánlok Xiaomi mobilokat, de be kell vallani, nem csak az alacsony haszonkulcs miatt olcsóak a telefonjaik.


Pár tanács ami még eszembejut spontán:

- vírusirtót nem kell használnod, csak lefogja a telefont

- ezeknek a "x vírus van a telefonján" adathalász oldalaknak ne dőlj be

- a telefon van érted és nem fordítva, ne őrizd úgy, mintha az életed múlna rajta, egy idő után úgyis cserés lesz

- egy üvegfólia (üveglap) és egy tok megvédi a telefonod kb minden hétköznapi eséstől (egyszerűbb 2000 (aliexpressről 900-ért kapsz 3-at) forintot költeni üvegfóliára, mint 70-80at kijelzőre)



Apropó:

"támogassák még jópár éven keresztül"

Ez minden droidos gyártónál max 2, nagyon újkeletű és ritka (!!) dolog a 3 éves támogatás, az is csak csúcstelefonokra.


Remélem segítettem.

2020. nov. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a xiaomi mi note 10 szériát ajánlanám. Amoled, jo felső középkategóriás proci, nagy aksi. Ha szükséged van az optikai zoomra akkor a sima vagy a pro, ha nem, akkor a Lite is nagyon jó lehet, mert csak kamerákban van különbség. Nekem eddig samsungom volt, egy hónapja váltottam a xiaomi mi note 10 lite-ra, a rendszer sokkal szebb, átgondoltan mint a one ui, illetve pár naponta találkozok egy olyan buggal, hogy appbol kilepes után 1 MP gondolkodik H betoltson a kezdokepernyo .
2020. nov. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, sokat segítettetek nagyon köszönöm. :)

Bocsi, azt kifelejtettem még hogy a lekerekített kijelző nem játszik nálam. Zavar a becsillanás és hogy üvegfóliát nem kapok rá (max a folyósat).

Igen, nem játékra tervezem venni, a jó processzort max a hosszú táv miatt preferálnám.

Kijelzőbe ismerősnek billentyűzet égett be, és elmondás szerint nem használja olyan sokat, bár ez ugye szubjektív.

Mindig vigyáztam a telefonjaimra, sose törtem be őket és próbáltam a kisebb szabályokat betartani (ne hagyd meleg kocsiban, ezt a töltést, töltés közben ne használd), de ugye mindig a telefonálás terén lett főként valami probléma, ezért kellett cserélnem.

Ha tudnám előre hogy olyan 3,5-4 évet azért kibírna a telefon habozás nélkül venném is, csak erre nincs garancia. Ha van még bárkinek bármilyen ötlet, tanács ne tartsa magában. :)

2020. nov. 12. 09:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézzél valami Xiaomit.

3 hónapja vagyok egy Samsung galaxy Note 10 lite tulajdonosa.

Kb 1 hónap után a hangszóró megadta magát. Lehet csak kifogtam... Most meg kezd feljönni a hátlapi ragasztás.

2020. nov. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jó szívvel 200k alatt a következőt tudom ajánlani:

S10 Lite

Note 10 Lite

OnePlus 8 (12GB-os verzió)

------------

Ha kevesebbért szeretnél, akkor Xiaomi.

2020. nov. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintem maradok a note 10 lite-nál, boltban veszem és akkor, ha probléma lesz (ne legyen :D) könnyen vissza tudom vinni gariztatni. Eléggé csábított az iphone se2 is, de szerintem a noteot jobban kihasználnám.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Ezer hála :))

2020. nov. 15. 12:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Most le van árazva az emagnál (Edigitallal egyesült) az iPhone Xr 64GB. 190k. Esetleg nézz rá.
2020. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!