Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek megéri az iPhone...

Szerintetek megéri az iPhone SE, ha az alábbi dolgok fontosak számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a lényeg, hogy a telefon méretben akkora legyen, mint a mostani iPhone 5S. Nem akarok semmivel se nagyobbat, mert kényelmetlen, fontos nekem ez a méret, jelenleg Huawei P8 Lite-om van, és ennek a külseje számomra tökéletes.


Az a másik legfontosabb, hogy végre olyan mobilt akarnék, ami több év után is stabil, gyors, rendesen futnak rajta a programok, nem lassul be, és a lehető legtovább lehet használni. Én 4 éve használom a P8 Lite-omat, és már kezd sz@rakodni.


Tudom, hogy hülyén hangzik, hogy mit várnék el egy okostelefontól 4 évnél hosszabb üzemidőt, de azt hallottam, hogy az iPhone-ok stabilak, sokáig van rájuk támogatás.


Tehát hajlandó vagyok ennyit beruházni akkor, ha cserébe tényleg nem kell egy-két éven belül a kukába dobni. Addig használom a mobilt, amíg működik, és meguntam már, hogy az androidok 1-2 év alatt belassulnak.


Tehát a legfontsabbak:


1. Ez a "közepes" méret


2. A lehető legtovább működjön, a lehető legstabilabban. Hosszútávra tervezek.


Mennyire ajánljátok?



2020. nov. 28. 13:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Az új SE nagyobb, mint a hajdani 5s-sel ekvivalens paraméretű, 2016-os 1. SE, ami lassan már hssználhatatlanp, így ez a kritériumod - az új SE esetében - nem teljesül.

5s méretű teló már egyszerűen nincs, az iPhone 12 mini is nagyobb.

2020. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
igen, jó választás!
2020. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mármint ha a 2. generációs SE-ről van szó! :D
2020. nov. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
*paranéterű, bocsánat!
2020. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Egyébiránt, irreálisak az elvárásaid, 4 év után egy iOs-es telefon is belassul, akksiját nyilván cserélheted, stb. Főleg, ha nem is újat veszel, hanem már korábban megjelentet.

Ettől függetlenül működőképes lesz, a régi iPhone 7-em 12 pro max vásárlása okán most passzoltam le az öcsémnek.

Müködik így 4-5 évesen, de melegszik, akksicserével is gyorsan merül, stb.

2020. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
újra kell telepíteni és nem telerakni minden vacak appal amit sosem használsz és akkor nem fog nagyon belassulni meg melegedni.
2020. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen teljes visszaállítás után adtam át.

Nyilván egy 5 éves, nyers paraméterei alapján a maga korában sem kiemelkedő telefontól nem várható el, hogy minden alkalmazást lazán, melegedés nélkül futtasson.


Jó választás lehet az SE2, ismétlem, de ténykérdés, hogy 5 év viszonylatában feltétlenül kompromisszumokat kell kötni, ahogy az is tény, hogy nagyibb, mint az egykori 5s, tehát ez a kritérium - valamelyest - bukik.

2020. nov. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, elírtam, a méretben nem az 5S-t akartam írni, hanem az SE-t, tehát úgy értettem, hogy az SE méretben alapból megfelel, csak más márkáknál nem igen látok ilyen méretet.


Ezt én írtam el, bocsi még egyszer XD

2020. nov. 28. 14:13
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennek örülök, mert hidd el, egy okostelefonhoz, amin netezel, videót nézel, chatelsz, sokkal optimálisabb ez a méret!

Ezesetben az SE (2020) kiváló választás lesz, az iPhone 11-ek processzorát kapta meg (igaz, kevesebb RAM-mal, de a számítási kapacitást gyorsítja, hogy, kevesebb pixelt hajt), szeretni fogod!

Esetleg, ha fontos a divatosabb megjelenés és jobb fotókészségek (manapság azért nem nagyon vannak már ilyen nagy kávás mobilok), akkor a 12 mini is alternatíva lehet.

2020. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A mobilarena tesztjét célszerű átfutni:

[link]

2020. nov. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!