Most lehallgatnak?

Figyelt kérdés

Arra lettem figyelmes, hogy hetek óta nagyjából 2 óra alatt (ha nem használom) a telefonom merül 20%-ot. Ez eddig nem zavart, de ma reggel megnéztem az időt a telefonomon és tiszta forró volt az egész, mintha órákon át használtam volna, de aludtam és végig ott volt mellettem.


Tehát egyszer beszéltük pár ismerősömmel, hogy milyen jelei vannak, ha lehallgatnak valakit.


A kérdésem, hogy van esély arra, hogy valaki valahogyan hozzáfért a telefonomhoz?

És ha lehallgat valaki, akkor mit tegyek ellene vagy egyáltalán neki ez miért hasznos?

Egyáltalán mi mindent tud csinálni a telefonnal (pl bármikor fotózni, adataimat elérni, képeket, üzeneteket megnézni stb.)?


Köszönöm a válaszokat, remélem valaki tud segíteni! Szép napot!



2020. dec. 17. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy már régi a telefonod és rossz :D

Viccen kívül olvastam anno egy srácot, aki egész nap nem nyúlt hozzá a telefonjához és csakis macskakajákról beszélt (hozzátette nincs macskája) majd az összes oldalon ilyen reklámokat dobott fel neki a telefonja.

Másik eset ismeretségi körömben történt, az illetőnek leszakadt a cipője talpa és mondta hogy venne egy újat. Nem keresett rá semmilyen cipőre, mégis a Facebook cipő hirdetéseket hozott fel neki. Szóval ki tudja 🤷🏼‍♀️

2020. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a valószínűbb, hogy a telefonod épp kriptovalutát bányászik valakinek.
2020. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb lenne megnézned a beállítások között, hogy a telódon található alkalmazások mihez férnek hozzá.

Nálam mondjuk a(z) fb illetve a msg hozzáférései teljesen ki vannak kapcsolva ahogy sok más funkcióját tekintve felesleges alkalmazás hozzáférése is.

2020. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Morzsi007 ***** válasza:
61%
Sok mindentől merülhet, bugos app vagy valami beragadhatott és fut folyamatosan, de le is hallgathatnak, ha olyat csináltál, és okot adsz a lehallgatásra.
2020. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha lehallgatnának, nem ez lenne a jele. Valószínűbb, hogy valami alkalmazás beragadt és pörgette a procit egész éjjel, vagy a GPS-t bekapcsolva hagyta, ilyesmi. Indítsd újra a készüléket, ha ilyet tapasztalsz, az megoldja.


A másik lehetséges ok valóban esetleg valami vírus, és akár egy botnet része is lehet a telód.


[link]

2020. dec. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
A leghallgatás nem a telefonodon keresztül működik, szóval nem az melegíti a procit, ez tuti.
2020. dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem le, sőt kamerán figyelnek
2020. dec. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Takard le a kamerát, tedd fel az alufólia sisakot, vedd körbe a házat 1 méter vastag ólom fallal az 5G ellen.
2020. dec. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!