Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A minap a Xiaomi Redmi Note 8...

A minap a Xiaomi Redmi Note 8 telefonom beleesett a vízbe, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam tölteni, nem volt vele nagyon probléma de egy fél óra után észrevettem hogy nagyon felforrósodott a töltő. Kihúztam és koromfekete volt a vége. Ötletek hogy mit csináljak?

2020. dec. 18. 21:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%
#7 Khm... [link] megesik.
2020. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
75%
9 volt nem öl meg senkit, 5 meg annál is kevesebbet. Cikket bármiről lehet írni, a fizika törvényei ellen szólókat is, attól még nem lesz igaz. Khm...
2020. dec. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Elvileg... a xiaomik fröccsenésállóak, csak nem csinálják meg a drága minősítést, mert nincs akkora marketingértéke, nem éri meg pénzben. Ettől függetlenül többnyire tudnák teljesíteni a fröccsenésállóságot.


Nyilván a fröccsenésállóság nem azt jelenti, hogy víz alá lehet meríteni, tehát minimális védelme van csak.


A probléma, hogy felraktad töltőre, mielőtt kiszáradt volna a töltő lyuka. Ilyenkor ki éne szárítani. Rizses megoldás meg a többi... nem is lett volna szabad bekapcsolva lennie.

2020. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
39%
A rizzsel ne is próbálkozz, haszontalan.
2020. dec. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Khm: valószínű a hír annyira igaz mint a szomszéd faluban felrobbantott disznó, vagy amikor az ember rázza a kavicsot a cipőjéből a betonkeverőnek támaszkodva.


Ettől függetlenül valami hiba folytán kimehet a 230v a töltő végére, valami hiba folytán, de ettől még nem az usb 5 voltja öli meg az embert.


Egyébként munkavédelmi oktatáson volt egy példa ahol viszont idirekt módon 2,5V tól halt meg a karbantartó. Persze ez nem okoz akkora áramot hogy bármi is történjen az emberrel, amíg az emberen van ez a fesz. De ott ez a táp tudott több ezer ampert, és szerencsétlennek sikerült a villáskulccsal rövidrezárnia, a kulccsal együtt a kezét is elvesztette. A halál okáról nem szólt a történet, csak annyi hogy holtan találták a végén és ugye nem közvetlen az áramütés volt a ludas.

2020. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Jó, ha úgy vesszük akkor 1,5 voltos ceruzaelemtől is meg lehet halni. Például a fejére esik egy raklapnyi. Vagy lenyel egyet és megakad a torkán. Indirekt módon. :)

(ne vedd kötözködésnek, pusztán csak unatkozom :)

2020. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszem annak. Vagy valaki a 12 voltos kábellel köti fel magát. Az ötletek tárháza végtelen. :)
2020. dec. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
...betegek vagytok :DDDD
2020. dec. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Amit pl a cipők mellé szoktak rakni Silica gel nevű kis golyócskák beázott telefon esetén elég praktikus tud lenni nagyobb mennyiségben. Nekem megmentette a telefonom, de én nem raktam fel tölteni, hanem száraz, meleg helyen, csomó silica gel-es zacskó közé raktam.
2020. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Annak a telefonnak már úgyis nyekk, hisz megpróbálta tölteni.
2020. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!