Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidon szeretnék a Google...

Androidon szeretnék a Google Play-ből valamit installálni. E-mail nélkül nem lehet?

Figyelt kérdés
Az a baj, ha bejelentkezek egy e-mail-el akkor rögtön mindenféle Google szolgáltatást telepít, pl. a leveleket letölti, és teljesen belassul a gép, de annyira, hogy semmit nem lehet mér csinálni rajta. Fél óra, ha lenyomok egy billentyűt. Gyári visszaállítás után is ez van. Amíg nem megyek a netre tök gyors és működik. Szóval szeretném Gmail és hasonlók nélkül elérni az Appstore-t csak egyetlen alkalmazás telepítésének erejéig. Ez lehetetelen?

2020. dec. 27. 10:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%

#10

"tökéletesen megbízható"

Akkor miért próbált az oldal hamis alkalmazást rámerőszakolni az első próbálkozáskor, amikor megnéztem, milyen appok vannak az oldalon?

2021. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%

Kedves #10!

Az általad ajánlott oldalon egy keresés után 6 relevánsnak tűnő találat volt az első oldalon szétszórtan, a többi mind valamilyen "MOD" volt, vagy nem is hasonló nevű alkalmazás... Azt nem számoltam, hány találat volt összesen az első oldalon...

Az első relevánsnak tűnő találat egy elvileg 3MB -os apk, gyakorlatilag 11MB -os, ami cirka 2 perc alatt!!! csordogált le gigabites neten (normális esetben ekkora fájlra nem kell várnom 20 másodpercet sem).


NEM az a program töltődött le, amit le akartam tölteni!!!


Ami lecsorgott, az csonagazonosító alapján valami MOD -olt vacak játék, aminek se ikonja, se valódi neve nem volt... Bár a vírusírtó nem jelzett a letöltött apk -ra, jobbnak látom nem telepíteni, mivel feltehetően letöltene valami veszélyeset egyből...


Egyébként egy népszerű fájlkezelő nevét írtam be a keresőbe...

2021. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

jún. 27. 10:18


Újra kipróbáltam úgy, hogy eljátszottam egy hozzá nem értő átlagember szerepét.


Androidon és a Chrome böngészőben próbáltam ki (én általában Windows-ra és Firefox-szal töltök le, átmásolom pendrive-ra és azzal a telefonra OTG adapterrel). Az Androidon a Chrome böngészőben nincs reklámblokkoló, tehát több felugró ablak is megjelenik. Használj Firefox for Android + Ublock Origin kiegészítőt. De vannak Chromium alapú Androidos böngészők is, amibe lehet Chrome kiegészítőket telepíteni (például Kiwi Browser).


Rákerestem a Total Commander-re. A (Final) (Mod) verziót választottam ki. Itt látni egy zöld hátterű, fehér "Download APK" feliratú gombot, ami valóban egy kamu letöltési link. Egy hozzá nem értő átlagember azt hiszi az a valódi link, és azt tölti le. Ez minden letöltős oldalon így van, nem csak az Androidosokon, hanem a Windows tört szoftveres és mp3 zeneletöltős oldalakon is. Még a fájlmegosztókon is. Ezzel szemben én mindig azonnal tudom, hogy melyik a kamu és a valódi letöltési link. Kikapcsolt Ublock-al látom a kamu zöld letöltési linket. Az Ublock filters-ben lévő techyneed.com###galax2 rejti el. A zöld link letöltött egy ikon nélküli 8.8 MB apk fájlt. A fájl nevében benne van a Total Commander, de ez kamu. Valójában nem az. Csak a letöltéskor automatikusan az épp meglátogatott oldal alapján nevezte el a fájlt. Ez a fájlnév trükk is egy olcsó régi trükk. Mindenhol ott van. Rákattintva a már feltelepített Total Commander ezt írta ki: Csomag neve: com.newjourneywithus 1.8.1 stb. Ez nem tudom hogy mi, nem is érdekel, nem telepítettem.


A zöld linket tovább teszteltem. A számítógépen felugró ablakok és reklámokra való átirányítás történik. Megváltoztattam az user agent-et Android Chrome-ra, és a kamu apk fájlt töltötte le.


A lényeg, hogy ezen a weboldalon le kell görgetni, és a kék linkek között kell választani. A "Direct Download APK From A2ZAPK" és a többi fájlmegosztóra mutató mirror link "Download APK From ..." a valódi letöltési linkek. Így letöltöttem a valódi programot. A mérete: 3.89 MB. Rákattintva a már feltelepített Total Commander ezt írja ki: Ez a csomag már telepítve van! Csomag neve: com.ghisler.android.TotalCommander stb.


(Jelenleg ha a reklámblokkoló be van kapcsolva akkor a Direct Download link nem működik, mert az oldal érzékelte a reklámblokkolót. Majd ha a szűrőlistát frissítik akkor átveri a reklámblokkoló detektort.)

2021. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt csináltam, csak nem egy MOD -ot választottam ki, és ment egy reklámszűrő (az jelezte afelugró ablakok számát, de egyébként le is tiltotta azokat). Ráadásul ugyanerre a fájlkezelőre kerestem...

Egyébként pedig a normális letöltő oldalakon nincs ennyi szívatás, hogy az ember letöltsön egy apk -ot, illetve nincs többféle "MOD" sem...

#12 voltam...

2021. júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!