Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehetsèges hogy csak...

Hogy lehetsèges hogy csak akkor kapok meg szinte bármilyen sms-t, ha wifire csatlakozok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy ideje már majdnem szinte csak akkor kapok meg egy adott sms-t, (talán kivève a szolgáltatóèt) ha az itthoni wifire csatlakozok, tehát reggel írnak egy üzit, majd dèlután kapom meg de csak akkor is azèrt mert hazaèrtem ès benyomom a wifit, egyèbkènt elkèpzelni nem tudom ez mi lehet, vodafoneos vagyok, mielőtt megnèzetnèm gondoltam megkèrdezem hátha van itt egy kèt szaki...

2021. jan. 4. 11:31
 1/10 A kérdező kommentje:

Èrdekessèg mèg talán, hogy ha jól emlèkszem akkor csinált ilyet mèg, illetve akkor kezdett ilyeneket csinálni amikor volt az èves vodafone adategyeztetés, ez is kemèny harc volt, de sikerült vègül online megerősíteni, így most gond nèlkül üzemel, viszont arra tisztán emlèkszem hogy akkor olyan volt mèg mielőtt megcsináltam az adategyeztetést mint most, tehát jóformán mint ha le lenne korlátozva, vagy nem tudom...


Plusz további info, UPC-s a net itthon, tehát ha jól tudom az meg most már Vodafone szintèn...

2021. jan. 4. 11:36
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Az sms és a net két külön technológia.

A kettőnek semmi köze egymáshoz.

2021. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A telefon rossz, hívást tudsz fogadni és indítani mindig?


2# két külön technológia az alapja, de már sok szolgáltató 4g-n keresztül küldi az smst is.

2021. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nem tudom, de velem is ez van. Ha neten jön az sms, akkor kék a háttere, ha rendesen, akkor szürke. Sőt, olyan is van, akitől néha megkapom az sms-t bárhogy, néha meg csak wifin.

Nem tudom az okát, de engem is bosszant.

2021. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szolgáltatót kérdezted? Mar csak kíváncsiságból is megtudakolnám tőlük.
2021. jan. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves első, nem, nem vagyok visszamaradott a fejlődèsben, tudom hogy kèt külön dolog...


Mèg nem hívtam, nem beszèltem senkivel, gondoltam előbb itt megkèrdezeü hátha van valaki, vagy hasonlóan járt valaki, egyèbkènt igen az utóbbi napokban az is kiderült, hogy valami miatt nem èrnek el, hiába kicseng a telefon, èn nem veszek èszre hívást, csak időm nem volt mèg vele foglalkozni, ugyanakkor ez az sms mizèria règebb óta tart... Tegnap már direkt kipróbáltuk, ès addig nem kaptam meg az sms-t ameddig a netet be nem nyomtam, vagyis ugye a wifit...

2021. jan. 4. 12:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt volt egy hasonló eset, talán segíthet valamelyik válasz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..

2021. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A csak wifi -n (vagy mobilneten, ha van) megérkező SMS nagy valószínűséggel valójában RCS üzenet, ami kizárólag internet alapú, nem sok köze van az SMS -hez (szöveg és média tartalmú is lehet, akár vegyesen is, a Google válasza az iMessage -re, nehogy csak az Apple -ösök tudjanak internetes üzenetet küldeni, évekkel ezelőtt jelent meg), de ugyanaz az üzenetkezelő küldi/fogadja.


Ha a Google féle "Messages" (néhány készülén magyarul "Üzenetek") alkalmazás van a készülékeden, akkor annak beállításai közt "Csevegési funkciók" néven található meg, illetve a funkció megnyitása után (szükség esetén) a legfelső kapcsolóval ("Csevegési funkciók engedélyezése") ki is kapcsolható.

(Megjegyzem, a küldő fél értesül arról, ha az általa küldött RCS üzenet nem kézbesíthető cirka 10 percen belül (ez történik, ha a címzett nem kapcsolódik az internethez) és ilyen esetben az üzenetkezelő felajánlja az üzenet SMS vagy MMS formában történő küldését, csak ezt általában a legtöbb ember észre sem veszi/figyelmen kívül hagyja.)


A hívásokkal tapasztalt gondokat a helytelen APN beállítások is okozhatják (4G hálózaton és 5G -n is), vagy lehet szolgáltató oldali (egyéni) hiba is, amit ideiglenesen kiküszöbölhetsz, azzal, hogy csak 3G és/vagy 2G hálózatot használsz. De a készülék hibája sem elképzelhetetlen.


Mindenesetre a hívásokkal tapasztalt gondok miatt fordulj a szolgáltatóhoz, ők tudnak biztosat mondani, illetve segíteni is...

2021. jan. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Apámnál ez volt a gond, de kiderült, hogy a messenger volt beállítva, hogy az kezelje az sms-eket.
2021. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi srácok, mindenkèppen utánajárok! :)
2021. jan. 4. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!