Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelóból használtan milyet...

Okostelóból használtan milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék, amire még egy ideig lehet alkalmazásokat telepíteni. Ehhez milyen tulajdonságok kellenek? (Mekkora memória, oprendszer-verzió...) Konkrét típus is érdekelne, vagy mi az, amit jobb, ha nem veszek meg... Bármit írhattok, amire érdemes figyelni, ha nem kérek túl sokat.

2021. jan. 15. 02:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lett volna, ha írsz egy árat, hogy max nennyiért vennél, mert így látatlanban nehéz ajánlani.

Használtan szerintem amúgy nem érdemes venni android eszközt, azok kb 2 év alatt általában amúgy is belassulnak, instabilak lesznek. Kivételek a magasabb kategóriájú telefonok, amiknek az eredeti ára minimum 120k felett volt, ezek nagyjából megbízhatóbbak tapasztalataim szerint. Viszont ezeknek az ára használtan szerintem így is lesz 50-80k típustól függően. Nem tudom mennyire érdemesebb akkor inkább már egy új készüléket venni ennyiért.

A legmegbízhatóbb telefonok az iPhone-ok, évekig bírják lassulás, teljesítményromlás nélkül, folytonos updatet kapnak. Használt iPhone-nál meg már csak az számít, mennyi a max, amit költenél rá, és ahhoz mérten a legjobbat érdemes venni, meg ami neked persze szimpazikus.

(Az én személyes preferenciám amúgy az Android, mielőtt itt valaki megkövezne xd De tény, hogy az iPhone-ok időtállóbbak és támogatottabbak.)

2021. jan. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem egy xiaomi van, 2+éve, nem volt 120k, de még a fele sem. Sokszor eléggé nyúzom is, igaz nem játék vagy ilyesmi. Nem tapasztaltam a lassulást, nyilván, ha kikapcsolásig merítem, 3 ablak megnyitva, akkor bekapcsolás után kicsit lassabb.



Szerintem xiaomit kapsz újonnan is relatíve olcsón. De vehetsz használtan is, akár iphone-t is, nem nyúlsz vele mellé, ha jó helyen veszed.

2021. jan. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem használtan nem érdemes telefont venni. Ha ennyire nincs pénzed, akkor vegyél inkább egy alacsonykategóriásat.
2021. jan. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3 miért?

ugyanúgy lehet karcmentes, új állapotú telefont kapni használtan, töredék árért.

sokszor még garancia is van rájuk.

2021. jan. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Használt telefonoknál én inkább iPhone-t vagy legfeljebb 1 éves csúcskategóriás telefont vennék (jelenleg 2020-as androidról beszélek), hogy sokáig használható legyen. iPhone-nál meg 2 év a max nálam.
2021. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Morzsi007 ***** válasza:
Ha időtállót akarsz, akkor egy újabb iphone-t javasolnék én is( határeset a 8-as). Figyelni kell vásárlásnál, hogy minden rendben legyen. Eddig 2db használtat vettem, az egyik 5 éves lesz, aksi cserén kívül más baja nem volt, a másiknak semmi baja. Biztos,hogy van androidosból is használt mobil, amit még évekig tudsz használni. Dönts, melyikre van szükséged.
2021. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

Egy-két éves csúcsmodell még biztos, hogy hardveresen is elég ma és még pár évig frissítést is kap.

Kábé addig, amíg az olcsó új kapna, ha azt vennéd ma.


Szóval a kérdés, mennyit akarsz rászánni.


Ha az egy-két éves csúcsmobilok ára drága neked, akkor tényleg inkább olcsóbb újat vegyél.

2021. jan. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Legalább android 9 legyen rajta, minimum 3 giga ram, 32 giga tárhely, Lehet IPS kijelző is, de HD legalább legyen.


Márkából pedig kerüld a névteleneket, inkább Xiaomi, Samsung, huawei, Iphone.

2021. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. jan. 17. 02:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!