Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megérné Samsung A70-ről...

Megérné Samsung A70-ről iPhone 11-re váltani?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vásároltam (az egyébként jól működő) Samsung A70-et első tulajdonosként. Ránéztem a használt készülék árára az interneten, és közel a felére csökkent, mint 1 évvel ezelőtt volt (mármint az A70-nél), így az az érzésem támadt, hogy még most kellene eladni, amíg kaphatok érte kicsit több pénzt. Így a fő kiszemeltem az iPhone 11 lett. Az iphone nem droppol annyit az árából (több éves telefonok még simán érnek 50-60ezer forintot), tehát 4-5 évig is tudnám használni, és még utána is el tudom adni jó áron, meg amúgyse volt még iOS-es készülékem, szívesen kipróbálnám. Az lenne a kérdésem, hogy megérné-e a - jó állapotban lévő - A70-et eladni addig, míg ér valamit, és lecserélni az iPhone 11-re, vagy tartsam meg addig, ameddig bírja, és csak végső esetben váltsak készüléket?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 16. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Rég rossz ha a telefonnál az számít neked mennyit enged az árából. Ez nem vagyontárgy.

30 ezerért is van okostelefon, 5 ezerért pedig butatelefon.

2021. jan. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Teny, hogy nem vagyontargy, de azert megis mas 1 ev utan eladni fele aron es mas 4 ev utan eladni fele aron. Nekem szamit azert az ara is a telefonnak attol fuggetlenul, hogy nem vagyontargy. Eddig minden telefonom samsung volt, es mindegyiket 2 evig hasznaltam maximum, utana meg szarert-hugyert adtam el. Az iphone-t 3-4 ev hasznalat utan is el tudnam adni normalis aron. Lehet, hogy hulye gondolkodas, de nekem ez is szamit.



De inkabb felteszek egy masik kerdest: Miben jobb az iphone a samsungtol, es megerne-e valtani ugy unblock artol fuggetlenul?

2021. jan. 16. 08:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

merci és suzuki tipikus esete itt az oldalon :DD


az i11 kb kétszer annyiba kerül, mint az a70.

még jó, hogy jobb.

2021. jan. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amikor én vettem, 150 volt az A70, most ugyanennyiért lehet kapni iPhone 11-et. Azért lennék kíváncsi arra, hogy megérné-e váltani, jobb-e az iphone 11 a samsung A70-től?
2021. jan. 16. 10:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Nehéz erre válaszolni, egyébként ugyan ebben a cipőben vagyok csak nekem most Samsung A51-em van szintén egy éve.

Gondolkodom én is rajta, hogy eladom és beruházok egy iPhone 11-re, csak valóban az a nagy kérdés, hogy az iPhone misztikumon túl mennyivel nyújtana többet jóval több pénzért.

Oké, hogy villám gyors rendszer kiváló kamera stb. de a kérdés az, hogy meg ér e annyit nekem?

Iphone 7-esnek láttam a képeit, nagyon szép fotókat csinált, külön tetszettek a live fotók, pedig a 7-es már nem mai darab.

2021. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha esetleg ugy dontesz, h mehveszed az iphonet, akkor legyszi ird le, hogy megerte-e valtani! Kivancsi vagyok :D
2021. jan. 16. 13:18
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Helló,


Nekem egy Samsung Galaxy A51-em volt (128 giga tárhely, 4 giga ram) aztán a családban nem jött be valakinek az iPhone 11, és mivel már nagyon untam az Androidot, így lecseréltem iOS-re.


Baromi erős az akkumulátora, webes böngészgetés meg Youtube használata közben lazán kibír 1.5 napot az akkumulátor, videók nélkül szerintem ez lazán megvan 2 nap is. Persze ha intenzíven használod olyan alkalmazásokkal (Snapchat, játékok, stb.) akkor nagyjából 1 napig bírja töltés nélkül a mobil. Számomra mondjuk meglepő volt, hogy az iPhone-hoz nem járt töltőfej (?) illetve mivel nincs rajta szabvány jack csatlakozó (ahova dugod a fülhallgatót) így én vettem magamnak egy átalakító kábelt.


Gyorsaságban szerintem agyonveri az én A51-emet, egyszer sem lassult még be, bár én igyekszem normálisan használni (böngészőben kevés lapot nyitok le, a feleslegesen megnyitott programokból kilépek, stb.). A kamerájával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, ritkán szoktam a telefonommal fényképezni / videózni, de szerintem az is egész jó.


Egyedül annyi kompromisszumot kellett kötnöm, hogy nincs third-party app támogatás, így azok az alkalmazások, amiket én használni szoktam Androidon (Youtube Vanced pl) azok iOS-en jailbreak nélkül nem érhetőek el. Cserébe viszont kapsz egy baromi stabil operációs rendszerrel rendelkező mobilt, ami lazán kiszolgál legalább 3-4 évig.

2021. jan. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

5-ös vagyok,na szóval,megvettem az iphone 11-et és azt kell mondjam,hogy nem nyügözött le annyira mint ahogy vártam.

Persze nincs vele semmi gond de én nem érzem azt a pluszt amit vártam.

Ezt a samsung A51 is tudta,pedig az A51 csak középkategória,akkor az S széria még jobb lehet.

Na most kapok az iphone fanoktól😆

Igaz csak pár napja van nálam az iphone 11,még össze kell szokni.

Lehet jobb lett volna ha a samsung S20+ veszem,na majd legközelebb.

Szerintem nem ér annyit az iphone mint amennyiért adják,mostmár látom én is,inkább a presztízs az amit meg kell fizetni.

2021. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! :)


Ugy dontottem vegul, hogy egyelore meg megtartom a samsungot, probalom a vegsokig hasznalni, es majd utana kiprobalom az ios-t.


Koszonom szepen tenyleg a valaszokat, foleg a sajat tapasztalatokat! :)

2021. febr. 6. 02:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is a70-em van közel két éve és én is lassan gondolkodok a cserén, mert lenne pénzem egy drágább telefonra. Unom már ezt a telefont, de viszont semmi hibája nincs még ennyi idő után sem, ezért lehet felesleges lenne váltani. Érdemben nem kapnék sokkal többet, mert kb már nem nagyon tudnak hova fejlődni a telefonok véleményem szerint, de azért jó lenne egy iphone 11 vagy 12 mini. Egyszerűen csak nagyon tetszenek és kész. Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, és nem tudom érdemes lenne-e váltani vagy használjam az A70-et, amíg el nem romlik. Kérdező ha azóta változott a véleményed szívesen meghallgatom. :D
2021. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!