Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Akinek samsung galaxy A50-es...

Akinek samsung galaxy A50-es telefonja van, szintén hibátlanúl viselkedik nektek?

Figyelt kérdés

Én 2019 áprilisában vásároltam A50-est újonnan, akkor volt 125 ezer a samsung márkaboltban. Ez a telefon azelőtt jelent meg a boltokban 2019 tavaszán.


Mindig azt hallottam, hogy az okostelefonoknak két év az élettartama.

Akkor mikor vettem, azelőtg samsung galaxy J7-es volt amit 2017 nyár elején vettem és teljesen profin működött még 2019 áprilisban, de egy telefonos media markt-os ismerős azt mondta, hogy közeledik a két év, 2019 nyarán lesz két éve, hogy vettem a J7-est és hiába jó hibátlan, azt fogom észrevenni, hogy hirtelen fog tönkremenni, 100% töltöttségről percek alatt lemerűl 40%-ra és aztán hirtelen teljesen, amire azt fogom hinni, hogy akkumlátorcsere kell, de a vadiúj akkuval is feltöltöm, le fog merűlni prrcek alatt, mert a telefonnak lesz baja.


Ekkor még aznap a samsung boltból kérdeztem, hogy 100 ezer körűl van-e jó telefon, mondták, hogy 85-ért A40 vagy nagyobb, drágább 100-nál, 125-ért A50-es. Megvettem az A50-est.


Lassan közeledik a két év ennél a telefonnál is, de hibátlanúl működik, még ugyanaz az akku van benne, ha folyamatosan netezek, világít a kijelző, óránként 12-13 %- ot csökken az akku. Ha egy nap sokat használom egy napot bír ki, ha nem sokat, nem is keveset, kibír két napot az akku. Tehát az akkumlátorral sincs gond.


Kérdésem a következö:

Akinek szintén A50-es telefonja van, hogy viselkedik, nektek is jól működik?


De olyanok is válaszolhatnak, akiknek nem A50 van.


A mediamarkt-os barátom azt mondta, hogy az A50 -esnél nem kell tartani, hogy eljön a két év és hirtelen fog tönkremenni, mert sokkal jobb mint a J7-es. Az A50 kibír 3-4 évet is, ha rengeteget használom, akkor is, erős gép.

A samsung boltban nézegettem vannak újak A51,A71,S20 stb. Ott azt mondták, hogy jobb, ha eljön a két év, garancia lejárta előtt eladom egy használt boltba és veszek újat, még ha a legjobb s20 telefonom lenne, akkor is ajánlja, hogy két évente cseréljem.


Na de, ha nincs vele probléma miért vegyek újat.


Ti mit gondoltok, kinek higyjek, a mediamarkt-os nak, hogy az A50 sokkal többet bír, nem kell tartani, hogy eljön a két év és hirtelen tönkremegy vagy a samsungosnak, hogy cseréljem le?



2021. jan. 24. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki ajánlja ezeket a 2 éves cserés dolgokat, de elég rossz helyeken mozog. nekem kb 10 éve csak Samsungom van, a J4-em még mindig használatban van, pedig van vagy 5 éves, az A7-es is jól működik, pedig 3 éves és most S20 Ultrám van, 1 éves, szerintem azis bírni fog vagy 4 évet.
2021. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nyáron lest 2 éves, de eddig jól bírja az akkuja, ami sajnos a cégnél lévő gyenge térerő miatt eléggé terhelve van, így naponta töltöm. Amíg így bírja, addig én sem cserélem le, pedig a P9-es Huawei után nagy csalódás több dologban is, hiába volt az 3 éves. Akkut nemhiszem, hogy érdemes cserélni, mert az már közel sem bírja addig mint a gyári. Majd ha már vészesen merül, akkor nézek valamit a kínálatból.
2021. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem A51 van, februárban lesz egy éves, de még nincs vele gond.

Egyébként ezt a két év és kuka a teló már én is hallottam, de még sose tartottam meg két évnél tovább egyik telefonomat se, úgy hogy nem tudom, hogy meddig bírná.

Az iphone-sek azt mondják hogy az iphone 5-6 évig is pöpec, talán ki próbálom az A51 után.

2021. jan. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is A50 van, ugyan nincs még két éves (2019 októberében vettem), de nyúzom rendesen és bírja a strapát. A családban van még két Samsung, egy A8 és egy A5, ezek 2 ill. 3 évesek elmúltak, de azokkal sincs gond. Ennyit a 2 évről...
2021. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nektek nem volt gond azzal, hogy ha telefonáltok akkor felkapcsol a kijelző és "önállósítja" magát?
2021. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Könyvszerű samsung okostokban van, így nincs ilyen gondom.

#2

2021. máj. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!