Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mekkora a telefonod tárhelye...

Mekkora a telefonod tárhelye és mekkora az a rész, amit ténylegesen használsz?

Figyelt kérdés

Kb. milyen típusú felhasználónak tartod magad? Szoktad-e törölni, ami nem kell?

Azon gondolkozom, mekkora tárhelyre lenne ténylegesen szükségem. Olvasgattam itt, és nem tudom eldönteni, valóban kell-e egy számítógépmeghajtónyi hely a telefonálásra vagy az emberek csak jó szándékkal ugyan, de "belehajszolják" egymást a nagyobb telefonokba a "biztonság kedvéért", meg azért, hogy "hátha megváltoznak majd a preferenciái".

Szóval most nem véleményeket várok a jövőre nézve, csak jelenlegi tapasztalatokat: mekkora a tárhely és mennyi a foglalt belőle, kb. mire használjátok.



2021. febr. 7. 11:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem a 64gb kicsi, most 128gb-os telefonom van, ebből 54,44 gb van felhasználva

jó, mert így kényelmesen elférek a telefonon, nem piszkál hogy takarítsak,stb...

2021. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

256G-ból 60 szabad úgy, hogy a héten 30 gigát letötölrem...

beteg állat vagyok, 1,5 év alatt 20ezer fotó...

2021. febr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

77/128 GB.

Zene 39 GB, Videók 10 GB, Alkalmazások 14 GB, Képek ~1 GB, a többi nem számottevő, a maradék meg ugye a rendszer.

2021. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

128 gigás telefonom van, két éves, szeretem, mert sose hisztizik, hogy tele van (kisebb tárhelynél régi telefonnal volt ilyen gondom).

100 giga körül van kihasználva, de ráfér már egy takarítás, régen voltak a képek szortírozva.

2021. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
128GB-os, ebből jelenleg 19GB használt. Még friss a telefon.
2021. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
64-ből 63 tele van fényképekkel, amiket le is törölhetnék ha nem lennék lusta, mert a felhőben is fent van az összes fényképem.
2021. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
64GB tárhelye van a telefonomnak. Ebből 28GB-ot használtam fel, amiből nagyjából 10GB-ot maga a rendszer, kb 16GB-ot pedig az alkalmazások foglalnak. Ebben benne vannak az alapalkalmazások is, de 35 alkalmazást töltöttem le én a telefonomra. Mivel van bőven szabad helyem ezért azokat az alkalmazásokat sem törlöm amiket csak nagyon ritkán használok. A maradék 2-3GB pedig a saját fájlok (Képek, Videók, E-book, Dokumentumok, stb.). Fényképeket mostanában nem nagyon készítettem, a legtöbb képem Viberről+Facebookról kapott, de a képeke/videókat általában pár havonta mindig átmentem PC-re, a telefonról pedig letörlöm attól függetlenül, hogy még bőven több mint a tárhelyem fele elérhető. 2 éve van ekkora tárhelyem, előtte 16GB-os telefonom volt, azon is bőven elfértem (persze akkor kevesebb alkalmazást is használtam). Emiatt, hacsak nem nőnek nagyot az alkalmazások tárhely igényei, én tökéletesen elleszek 64GB tárhellyel még évekig.
2021. febr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

128 GB.

126,7 GB foglalt jelenleg.


Úgy hogy kifejezetten próbálom a dolgaimat a C-s/USB-s végű pendrive-omon, Google Drive-on, meg a gépemen tárolni. 😅

2021. febr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

128GB-os, 97GB foglalt ebből.

678 kép(2,717GB), 1683 zene(24,234GB), és 211 videó van rajta(41,020GB), 460 dokumentum(353,45MB), a többi pedig applikáció.

2021. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elvileg 128GB -os a teló belső tárhelye, ebből a felhasználó számára elérhető 109.6GB, amiből jelenleg 94.7GB szabad.

Van memória kártya is benne, de az nem volt a kérdés része.


Rengeteg (200 -nál több) alkalmazás van rajta + a rendszer alkalmazások, amiket nem számolok bele. Így azt írja, az alkalmazások 8.9GB helyet foglalnak, képek 2.1GB, hang 440MB, videó 254MB, APK-ok 1.84GB, dokumentumok 300MB, rendszer 10.31GB


Azonban ez a számítás nem tartalmazza az alkalmazásoktól külön álló gyorsítótárazott adatokat, hanem azt egybe számolja. Ezen felül nincs benne az alkalmazások méretében a hozzájuk tartozó külső adat (például navigációs app esetén a külső mappában lévő térkép, stb.)


...


Tárhely takarékos, de lusta felhasználó vagyok, aki a felesleges média-/adat-/egyéb fájlokat ritkán szelektálja, viszont időnként elég nagy fájlokkal dolgozok, amik a munka alatt a belső tárhelyen vannak...

Időnként végzek komoly takarítást (gyorsítótárat rendszeresen; log fájlokat rendszeresen; reklám fájlokat rendszeresen; szükségtelen média- és egyéb fájlokat ritkábban).

Nem tartok felesleges vagy feleslegesen nagy alkalmazásokat a készüléken (pl a közösségi platformok alkalmazásai), viszont van jónéhány hasznos, de nem minden nap használt alkalmazás, amik időnként hosszú időt takarítanak meg bizonyos feladatok elvégzése során. (Hasznos, nem minden nap használt, de nem túl sok időt spóroló alkalmazások is vannak, például a szolgáltatók alkalmazásai.)


A nagyobb/fontosabb fájlok megvannak legalább egy offline és legalább egy online tárhelyen is, illetve amit lehet memóriakártyára rákok át hogy kéznél maradjon, vagy egyből oda mentem.

Sajnos nem elég gyakran készítek teljes biztonsági mentést, de általában azokat jelszóval

védett tömörített archívumba rakom, amihez szintén szükséges a nagy és gyors belső tárhely.


Viszont az tény, hogy én messze nem tartozok az "átlag felhasználók" körébe...

2021. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!