Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az új okostelefonok (Apple, Samsung) mellé a környezetvèdelemre hivatkozással már sem töltô, sem füles nem jár?

Figyelt kérdés
Ezeket külön meg kell venni, ha nincs korábbról.

2021. márc. 5. 11:14
A kérdező szavazást indított:
Jól teszik, ez indokolt és értelmes lépés a környezetkímélés felé
Már ezen is spórolnak és rengeteg vásárlót még több pénz kiadására kényszerítenek
29 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Fülest nem kaptam, de töltő járt a samsungomhoz.
2021. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség. Itt a családban is az elmúlt évtizedben annyi telefon cserélődött már, miközben ugyanazok a fülhallgatók és töltők nagy része még mindig jó, amit mindegyikhez kaptunk. És ugye szabvány, szóval mindet tudjuk minden régi és új okostelefonhoz is használni.
2021. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen jó. Tele van egy fiókom a régi telefonok töltőivel amik semmire sem jók, mert nem csereszabatosak a csatlakozóik más telókkal. Semmi bajuk, csak nem tudod mire használni. Egy töltő meg kiszolgálhatna akárhány telefont.
2021. márc. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Az igen! :(

Tehát a környezetvédelemre való hivatkozással ne hallgass zenét.


Ezzel is a bevételnövelésre mennek - vedd meg külön.



A környezetvédelemre hivatkozva gyárthatnának olyan okostelefonokat, amik kibírnak legalább 5 évet.

2021. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nincs vele probléma. Már évek óta iPhone telefonom van, ezáltal rengeteg töltőm és fülesem van, számomra nem szükséges a dobozban újnak lennie. A töltők is nagyon jól bírják, de ha esetleg tönkre menne akkor is lehet hozzá venni külön.

Aki pedig mondjuk az első telefonját venné (pl iPhone), szerintem ha már vesz egy 250-300.000 Forintos telefont akkor szerintem külön a töltő már arányaiban véve nem egy nagy összeg (persze azért nem olcsó, de ha valaki nagyon soknak tartja azt a "pár ezer" forintot akkor inkább vegyen valami olcsóbb kategóriás telefont)

2021. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

2009 óra van iPhoneonom. Egyik fülesét sem használtam, mindig bontatlanul adtam tovább a következő tulajnak.

Az első iPhoneonom töltőjét a mai napig használom.

Sok évvel ezelőtt meg lehetett volna lépni azt hogy kihagyják a dobozból a tartozékokat.

Van itthon vagy 10 db töltő... 4-5 darab még bontatlan.

Akik nyavajognak amiatt hogy nem kapnak töltőt, nekik is van töltőjük otthon, csak lusták megkeresni.

2021. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Morzsi007 ***** válasza:
88%
Először sokan kiakadtak az apple-re, aztán mások is követték. De biztos vagyok benne, hogy az emberek 80%-ának van otthon legalább egy vagy 2 töltője, amit nem használ, fülesről nem is beszélve. Nyílván spórolnak vele, de ezzel nem lehet mit kezdeni. Majd megszokják az emberek, ahogy a jack hiányát is.
2021. márc. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Nekem egy fülesem van itthon, az is rossz, kontaktos kicsit. C-s töltőkábelem szintén egy, miután kettő hónapok alatt szétesett. Ez jobb minőségű. Ez a töltőfej erősebb, mint a korábbiak, amúgy korábbit jöhettek hozzám keresni, ha már szerintetek mindenkinél van.


Aki azonnal felhúzza magát más véleményén és minősíteni kezdi a másikat, azzal nagyon komoly mentális, idegi problémák vannak. Azzal is, aki ezt felpontozza.


A gyártók részéről nevetséges indok a környezetvédelem, amikor olyan telefonokat gyártanak, amelyeknek 2 év az élettartama és nem levehető a hátlapja.

Minek a legyártása szennyezőbb, egy kib... kábelé vagy egy egész telefoné?

Undorító a gyártók felfogása.


Én nem vagyok telefonsznob és a 80 ezres telefonom mellé nem szívesen adok ki további 20 ezret fülesre ÉS C kábelre, azt inkább félretenném.

2021. márc. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Környezetvédelem a szokásos bullshit duma, hogy legyen mire fogni a spórolást semmi több.

A tartozékok plusz bevételt generálnak semmi több, és nagyjából ugyan úgy megvételre kerülnek.(kvázi nem szűnik meg a környezetszennyezés, nevetséges hogy ezt a felelősséget rátolják az átlag emberekre ahelyett hogy a gyárakat korszerűsítenék meg egy csomó mást ja és ami a legfontosabb hogy időtálló telefonokat gyártanák hogy csökkentsék a hulladékot, de ez már nagyon off)


#7.Idővel minden elhasználódik és muszáj lesz venniük az embereknek, mondjuk furcsa hogy ezt egyelőre csak a felsőbb szegmensbe lépik meg, ahogy a jack elhagyását is.(nyilván aki kiad ennyi pénzt telora annak nem egy nagy tétel egy usb dac vagy egy töltő adapter)

Arról már szót sem érdemes ejteni mennyi kompatibilisek a különböző gyors töltő technológiák egymással, lényegében ha azt is akarja használni az ember elkerülhetetlen.

2021. márc. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem logikus, mivel nagyon sok ember hozzá se nyúl a fülhallgatóhoz. Töltő más kérdés, de az se létszükséglet, hogy járjon hozzá, így legalább nagyon vékony tud lenni a doboz.
2021. márc. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!