Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem tölt a telefonom?

Miért nem tölt a telefonom?

Figyelt kérdés

Adott egy Samsung Galaxy A70 telefon. Tegnap este még feltöltöttem, ma egész nap használtam. Pár órája lemerült, de hiába raktam fel töltőre, egyszerűen nem töltött. Nem a töltővel van probléma, mert másik telefont mindhárom töltő töltött, amiből 2 gyári töltő.

Ha a telefon ki van kapcsolva, akkor tölt, de 15%-nál akkor sem megy feljebb, és amint bekapcsolom leugrik 10%-ra, onnantól kezdve meg normális tempóban merül le. Ezt 2-szer eljátszottam, mert le akartam róla szedni az adatokat. Laptopra rádugtam USB kábellel, - mert alapból így teszem át az adatokat -, viszont sem a laptop nem érzékelte a telefont, sem a telefon a laptopot.

Legutóbb mikor fél órája bekapcsoltam a telefont 2%-on volt, tehát már nem is töltött.

Szoftverfrissítve február 3-án volt, tehát nem hiszem, hogy ez probléma lenne. Továbbá a telefon töltő csatlakozóját is kitisztítottam és az összes töltőt is.

Szervízbe szeretném küldeni, de ugye az valószínű elég sok idő és lehet az összes adatom elveszik a telefonról.

Le akarom menteni az adataim egy pendrive-ra, de nagyon lassú a folyamat. Újra akarom rakni a telefont, hátha megoldódik ez a probléma, de nem szeretném a 10 000 képem/videóm elveszteni (nagy része le van mentve, de van ami nincs sehova).

Szerintetek mit kéne még kipróbálnom, mit tudnék még tenni, hogy megmentsem a telefont, vagy legalább az adatokat le tudjam menteni? Vagy itt már csak a szervíz segíthet?



2021. márc. 17. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

uhm, hát ez vagy töltésvezérlő, vagy csatlakozó, vagy akkuhiba

" vagy legalább az adatokat le tudjam menteni?"

szervizeseknek mondhatod, hogy a javítás előtt szeretnél egy adatmentést, aztán vagy meg tudják csinálni vagy nem.

2021. márc. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy nem került e be kosz oda ahova bedugod a töltöt. Nekem is volt ilyen. Egy tüvel vagy fogpiszkálóval kilehet kapargatni.
2021. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sok minden lehet. Vagy a #1 által felsorolt valamelyike, vagy valami háttérben levő app szívja lefelé, a töltő meg nem bírja tölteni. Lehet vírus is, annak idején volt egy androidos trójai, ami annyira leterhelte a telefonokat, hogy pár héten belül elromlott benne valami. Ha még bekapcsol a telefon, futtass le egy víruskergetőt(avast, nod32, kaspersky), vagy ha van a telefonodban knox security, akkor az már meg is foghatta. Bár valamelyik kérdésnél a kérdező telefonjára olyan erős trójai ment, hogy az avastot letörülte maga a vírus, és csak hard resettel tudta törölni.


A #2 hozzászólóhoz kiegészítésként írnám, hogy inkább fogpiszkálót használj, és annak is a végét tompítsd le(ütögesd óvatosan egy kemény felülethez), és azzal tisztítsd ki óvatosan, mert a tü összekarcolja, netán rövidre zárja az érintkezőket a portban(bár ez nagyon ritka).

2021. márc. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Már kitisztítottam teljesen, most bekapcsoltam és 6%, megpróbálok letölteni egy vítusírtót, hátha az segít, köszönöm
2021. márc. 17. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!