Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen időközönként váltjátok...

Milyen időközönként váltjátok le a telefonotokat?

Figyelt kérdés

Gáz, hogyha valaki évente váltogatja a telefonját, csak mert újat akar/mást akar/megunta a régit, és van pénze újra? Milyen gyakran cseréltek telefont?

Én sajnos eléggé kütyü mániás vagyok, ez sokaknak nem tetszik. Képes vagyok abba a hibába esni, hogy akár évente lecserélem a telefonomat, nem azért, mert rossz, vagy mert bármi baja van, hanem csak azért, mert változatosságra vágyom. (Nem kapom, hanem saját pénzből veszem). A régi telefont vagy megtartom, vagy eladom (legutóbb eladtam). Kicsit rosszul érzem magam emiatt, mert tudom, hogy másnak nem nagyon van pénze, örül, hogyha valamit meg tud venni magának kemény munkával, én meg évente váltogatok. (Nem vagyok troll, nyugi.) És nem, nem másnak akarok villogni vele, nem is járok sehová, csak magam miatt szeretném.



2021. márc. 22. 16:06
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

#30.Szerintem simán túl lehet adni ezeken a telefonokon és más meg simán tudja használni. Nagy igény van a használt telefonokra is, 4-5 éves telefonok is teljesen jók manapság normál használatra.

Iphone 7-t is sokan használnak, de akár még 6S-t is teljes megelégedettséggel.

2021. márc. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Amiőta ezen a munkahelyen dolgozom, ez már a harmadik telefonom. 12 év alatt.
2021. márc. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
8%

Húúúú basszus a kurv* okos barmok miért pontozták le a #15-ős-t

Amugy szerintem is inkább adakozz, de ha nagyon szertnél felőlem...

2021. márc. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat aki évente váltogatja, olyat is aki hosszú évekig nem. Tulajdonképpen mindegyikben van realitás.


Van aki megveszi a relatív drága modelleket, majd eladja, kipótolja a pénzt és megint vesz egy újabb csúcsmodellt. Így a kezdeti nagy beruházás után gyakorlatilag egy olcsó telefon áráért kap újat.


Van ismerősöm aki évente seréli de mindig olcsóbbakat vesz.


Én meg 4 éve vettem egy csúcs közeli telefont és azzal elvagyok a mai napig. Igaz már kezdem érezni a lassúságot, de még nem találtam olyan modellt amire rámondanám, hogy újra kiadok érte több 100 ezer pénzt.


Egyik oldalról szeretem a jó telefonokat, másik oldalról szeretem a jól megszokott dolgokat is. A mostaninak 3 évig nem volt baja, utóbbi 1 évben meg 2x törtem össze a kijelzőt ami cserélve lett.

2021. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

15-ös és 25-ös!

Ki mondta nektek, hogy a kultúrált kérdező minden évben PONT csúcstelefont vesz? Lehet csak százvalahányezres telefont cserélgeti minden évben.. igen a középkategóriában is már vannak kisebb nagyobb újítások, amik miatt megér(het)i a cserére az előbbeni telefon az utóbbira.. (pl: 120Hz-es kijelző, csúcsprocesszor középkategóriás telefonba zsúfolva, stb..)

Az első oldalon az utolsó válaszoló vagyok.

2021. márc. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
92%
Két évente, amikor lejár a részletfizetéssel kombinált szerződésem. A megújításkor mindig új telót igényelek.
2021. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Gáznak nem gáz, csak felesleges. Én is mániás vagyok valamire, a telefon operációs rendszerére. Mániám, hogy mindig frissnek kell lennie. Ezért veszek iPhone, mert az elég így 5-6 évente cserélni.

Egyébként én nagyon spórolós vagyok. Mindenből inkább drágábbat, jó minőségűt veszek és csak akkor cserélek valamit, ha már tényleg nagyon muszáj.

2021. márc. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
iPhone-t, azt*
2021. márc. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Cserélem is, meg nem is. Kihozom a szolgáltatótól, 2 év után neki adom anyukámnak, aki magának soha nem venne jó telefont, mert pénzkidobásnak érzi, ellenben kell a munkájához. Ő még használja 2 évet, általában pont leamortizálódik, mire én kihozhatom az újat. És elölről kezdődik a kör, a régit neki adom, az kihozok egy újat.
2021. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
30%

Én nem látom értelmét annak, hogy évente új teló kéne. Ha elromlott, akkor persze egyértelműen lehet másikat venni. De mindig jönnek ki újak, amiket mindig az előzőeknél jobbnak harangoznak be. Tudják ezt, direkt erre is játszanak. Mindenkinek csak az új, a jobb kell.

Én 2014-ben vettem még egy nem okos Nokia telót (fogalmam nincs mi a tipusa). Azelőtt valamilyen Samsung volt. Most március elején érkezett meg az új, Redmi Note 8T. Eddig nem is volt okostelóm. Persze most nagyon örülök, hogy van, és még egy kis idő, és el sem tudnám képzelni magam nélküle. De nem ugranék rá egy másik telóra azért, mert az jobb mint a mostanim. Nem nézem le azokat, akik évente vesznek újat, ne értsétek félre! Csak nem látom értelmét. Pazarlás. Több évet is ki lehet birni egy telefonnal. Amikor megveszed, azért veszed meg, mert tetszik. Bennem rossz érzést vált ki, amikor lecserélem az aktuális holmimat. Kicsit olyan, mintha cserben hagynám. Tudom, hogy ez vicces, de valami hasonló az érzés. Szeretem addig használni, amig lehet. Meg az 1 évesnek legtöbbször semmi baja, ha vigyázol rá.

2021. márc. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!