Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonon felugrál a "Google...

Telefonon felugrál a "Google alkalmazás sajnos leállt" szöveg. Ez mire vonatkozik és mit lehetne tenni, hogy megoldódjon?

Figyelt kérdés
A "Google alkalmazás" az az összes - telefonon lévő - Google programra vonatkozik? Vagy mire?

2021. ápr. 7. 06:29
 1/9 nem értek semmihez válasza:
Semmi gond! Ha Androidos telefon, akkor nyomd meg a várakozást vagy az alkalmazás bezárása gombot. Az app bezárása gomb levisz a kezdőképernyőre. A várakozás meg csak bezárja az ablakocskát. Aggodalomra semmi ok!!
2021. ápr. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj a Google Play-be, ott keresd meg a saját alkalmazásokat, és nyomj egy "Összes frissítése"-t.
2021. ápr. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az csak a "Google" alkalmazásra vonatkozik.

Ez az alkalmazás felel a kezdőképernyőkön lassan szabvánnyá váló kereső sávért (ami egy widget) és a hangalapú gépelésért is (többek között)...


Megoldás lehet erre, ha frissíted (play áruházban megtalálható), de optimálisabb, ha először az alkalmazás kezelőben eltávolítod a frissítését (ami törli az alkalmazás összes adatát is) és utána frissíted, ha szükséges (a play áruházban bekapcsolt automatikus frissítés esetén nem kell a manuális frissítéssel bajlódni ilyen esetben, hisz ezt az appot a Google cég előszeretettel frissíti az elsők közt).


Ha esetleg nincs eltávolítható frissítés (új eszköz esetén, vagy mostanában frissített rendszer esetén), akkor alkalmazás kezelőben állítsd le az alkalmazást és töröld az adatait majd (például a hangalapú gépeléssel) indítsd újra az alkalmazást, vagy az egész készüléket.

2021. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! "alkalmazás kezelőben állítsd le az alkalmazást és töröld az adatait majd (például a hangalapú gépeléssel) indítsd újra az alkalmazást"

Ezt hogy kell csinálni? Kényszerített leállításra gondolsz? A kényszerített leállítást megpróbáltam megcsinálni, de nem csinálta meg. Mi ennek az oka?

2021. ápr. 14. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, a kényszerített leállításra gondoltam.

Valószínűleg a rendszer a Te készülékeden agresszívebben próbálja a rendszer appokat futva tartani, ezért nem állítja le, vagy azonnal újra is indítja. (Vagy nem elég mélyen a rendszerből próbálkozol, hanem csak a gyártó által ráhúzott felületből, ami érthető is, mert átlag felhasználó mélyebbre nem jut...)


Próbáld meg eltávolítani a frissítését a "Google" alkalmazásnak, lehetőség szerint internet kapcsolat nélkül (annak mennie kell), majd indítsd újra a készüléket és kapcsolódj a világhálóra, ekkor elvileg a Play Áruház automatikusan frissíti is (és így törlődnek az alkalmazás adatai, mégis friss verzió lesz telepítve)...

2021. ápr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál. Nem átlag felhasználó vagyok, hanem átlag alatti - totál nem vagyok képben.

Kipróbálom úgy, ahogy írtad, aztán jelentkezem a fejleményekkel.

2021. ápr. 15. 11:04
 7/9 nem értek semmihez válasza:

Amúgy csak a telefon szórakozik veled


A Google ugyanúgy működik, még akkor is, ha a telefonod szórakozik veled

2021. ápr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

?

Nem tudom, hogy mit szeretnél ezzel mondani. Mire gondolsz?

2021. ápr. 16. 07:28
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

Mire is gondoltál?

A Google nevű alkalmazás (nem a vállalat) tud különféle hibákat okozni, ha esetlegesen hibás a konfigurációja (beállításai), vagy a gyorsitótárazott adatai közt van valami oda nem illő hibás adat...

Éppen ezért javasoltam a kérdezőnek az alkalmazás frissítésének (és ezzel együtt az adatainak/gyorsítótárának) törlését (lásd: #5 -ös kommentem).


Kérdező:

#7 lehet, hogy csak a nevéhez méltóan kommentelt...

2021. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!