Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia 6.1 akku elhasználtsága...

Nokia 6.1 akku elhasználtsága hogyan tesztelhető?

Figyelt kérdés

Gugli kiadott egy számkódot, amit felhívva mutatni kéne az akku adatait, de nem mutatja.

Ismertek vmi megbízható módszert?

Sajnos kezdetben nem csináltam semmi olyan tesztet, amivel most össze tudnám hasonlítani a jelen állapotot.

Megfigyeltem, közel két év után vmelyest gyakrabban kell tölteni, de lehet, hogy csak azért, mert egyre rászokom a készülékre és fokozottabban kihasználom újkorához képest.

Van neten olyan útmutató, hogy pl. készenlétben, 23°C-on, 50%RH-n ha adott típus pl. x óra alatt merül le, akkor ennyire és ennyire tartja még magát az akksija?

Befolyásolja egyébként az akksi merülését pl. a telepített programok száma, ha épp nem futnak, háttérben sem? (Úgy értem, üres a legutóbb használt alkalmazások képernyője.) Illetve van még egy másik: a Chrome-ban nem könyvjelzőzök oldalakat, hanem egyszerűen nem csukom be őket, akkor sem tűnnek el a megnyitott oldalak közül, ha bezárom az alkalmazást (magyarán kilököm a képernyőről), sőt akkor sem, ha újraindítom a telefont. Befolyásolja-e ez az akkuhasználatot?



2021. ápr. 7. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Töltsd le az AccuBattery alkalmazást. Pár töltés után megmondja az akku kapacitását a gyárihoz képest.
2021. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

"Befolyásolja egyébként az akksi merülését pl. a telepített programok száma, ha épp nem futnak, háttérben sem?"

Nem.


"Úgy értem, üres a legutóbb használt alkalmazások képernyője."

Attól még futhatnak ám a háttérben dolgok, sőt!


"Illetve van még egy másik: a Chrome-ban nem könyvjelzőzök oldalakat, hanem egyszerűen nem csukom be őket, akkor sem tűnnek el a megnyitott oldalak közül, ha bezárom az alkalmazást (magyarán kilököm a képernyőről), sőt akkor sem, ha újraindítom a telefont. Befolyásolja-e ez az akkuhasználatot?"

Nem hinném.

2021. ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Chrome -ról szeretnék plusz infót írni, mivel az előttem kommentelő téves infót írt.


Tapasztalat alapján írom:

A Chrome -ban megnyitott pár oldal (a fontos oldalak, amiket úgy használok, mintha egy alkalmazás lenne, csak böngészőn belül) időnként frissül a háttérben (pedig az alkalmazás előzmények közül kidobom a Chrome -ot) és ilyenkor is értesít a Chrome arról, hogy az adott oldal XYZ értesítést küld, vagy csak frissült a háttérben. Tehát a megnyitott lapok bizony fogyaszthatnak erőforrást akkor is, ha a Chrome nincs az alk. előzményekben sem (de attól még fut a háttérben és az oldalak így küldhetnek értesítést, illetve frissülhetnek a háttérben).

2021. ápr. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, #2!
2021. ápr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönettel mindenkinek!

Ezt tényleg jó tudni a megnyitott Chrome-lapokról, eddig fel se tűnt. Azt hittem, max a néhány legutóbbit tartja a RAM-ban, a többinek talán csak a címét jegyzi meg, talán azt is a háttértárra írja, mert ha visszamegyek egy-egy ilyen oldalra, újonnan betölti, és offline pedig nem is tudja megjeleníteni. De jó tudni, amit írt 3-as.

2021. ápr. 8. 18:01
 6/8 A kérdező kommentje:

#1 által írt alkalmazást használatba vettem, eldől, az akku kapacitása vagy az eszköz áramfelvétele lesz-e a "nagy", de meglehet, csak szubjektíve érzem gyorsabbnak a merülést.

Bár semmin se lepődnék meg: eddig mindent elkövettem az akku ellen azzal, hogy mindig 100%-ig szoktam tölteni, és soxor feltöltés után is töltőn marad(t).

2021. ápr. 8. 18:09
 7/8 A kérdező kommentje:

Az AccuBattery az utóbbi töltési ciklusok során 82-88% meglévő maradék kapacitást jelez, ez sokkal jobb, mint amire számítottam.

És tök jó, hogy különféle használati módokban mindig meg lehet nézni, hány mA-t eszik a telefon.

Szóval még 1x köszönet érte!

2021. ápr. 11. 09:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2021. ápr. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!