Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefon akksijának...

Mobiltelefon akksijának állapotát hogyan lehet megőrizni?

Figyelt kérdés

Most vettem új telefont, nagyon jól bírja az akksija, akár 2 napot is simán. De szeretném megőrizni ezt az állapotát, hogy ne merüljön olyan hamar.

Mikre kell figyelni? Ha jól tudom nem szabad 100%-ra tölteni, illetve valamennyire meríteni is kell.

Valakinek ötlete?



2021. ápr. 9. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

"Ha jól tudom nem szabad 100%-ra tölteni,"

De, szabad.

0%-ra ne merítsd le.

a 20-80% közötti tartással meg felesleges szórakozni.

2021. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

0% -ig is lehet meríteni, csak nem jó úgy hagyni sokáig. A védőáramkör még a veszélyesen alacsony feszültség fölött lekapcsol, de maga a készülék még a védőáramkör lekapcsolása előtt kikapcsol (a készüléknél a 0% még bőven 3V fölötti kapocs feszültséget jelent, de az ilyen akkuk biztonságosan meríthetőek 3V alá is (típusfüggő a pontos érték), majd ez alatt a védőáramkör is teszi a dolgát még az akku károsodása előtt). Tehát egy napig gond nélkül lehet kikapcsolásig merített állapotban, de lemerülés után jobb feltölteni minél előbb.


A töltés esetén is kettős védelem van. Egyrészt a készülékben lévő töltés vezérlő, ami nem engedi túl- vagy túl gyorsan tölteni az akkut, másrészt szintén a védőáramkör, ami ugyanúgy védi az akkut a túl magas áramerősségtől és a túl magas feszültségtől is (és a töltés során jelentkező túlmelegedésről tud információt szolgáltatni a készüléknek, illetve egyéb állapotban is tud hőmérséklet adattal szolgálni).

Tehát nyugodtan lehet 100% -ig tölteni, csak itt sem tesz jót, ha huzamosabb ideig van az akku tele töltött állapotban (ez elég sok napot jelentene), szóval összességében a rendszeres napi használat során nyugodtan elérheted mindkét végletet is, nem okoz komolyabb károsodást még 2 év alatt sem. Annyi idő alatt pedig más töltési-merítési szokásokkal is öregedik az akku, szóval szerintem is (ahogy #1 is írta) nem érdemes a 20-80% -os ciklusokkal foglalkozni.


De! Kiegészítésként:

Bár nem okoz károsodást a 0% -ig merítés, alap esetben ezt ritkán éri el az ember. Természetesen az sem gond, ha épp 30% -on (vagy magasabb értéken) van, amikor tölteni kezded. Ezek a mai akkuk már nagyon jól bírják a terhelést. Ugyanakkor (sajnos) mindig lehetnek gyártási hibás akkuk, amik hamarabb tönkre mennek, mint az átlag.

2021. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem válaszolókkal. Teljesen feltölteni és nyugodtan lehet 10 alá is meríteni. Így a teljes töltésed 90%-át úgymond fel tudod használni, a 80-20% ezzel szemben csak 60%, amit kihasználsz. A töltési ciklusok száma viszont véges. Én így használom a 12 Mini-t, és nem töltögetek rá csak, ha nagyon muszáj. 5 hónapos a telefon, az aksija 100%-os. Teljesen feltölteni vagy meríteni akkor nem szabad, ha nem használod a telefont hetekig, hónapokig, a fiókban pihen, ekkor 50% az ideális és időnként rátölteni.
2021. ápr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Töltheted ameddig akarod, le is merítheted, igazából azt csinálsz vele amit akarsz. 2-3 évig kihúzza az akku utána lesz érezhetően rosszabb de még akkor is 4-5 évig használható marad.
2021. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!