Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ennek az Apple gyűlöletnek...

Mi ennek az Apple gyűlöletnek az alapja?

Figyelt kérdés

Visszaolvasgattam 2010-es kérdésekre és már ott is jelen volt. Honnan indult, miért és miért tart még mindig?

Persze tudom, hogy nem milye cég is az Apple, de semmi értelmét nem látom ennek a gyűlöletnek.

Bárki, aki Apple terméket vesz már rögtön birka, stb..



2021. ápr. 12. 21:31
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

8-as: minden cég azt ember pénzére pályázik. Azzal a kiejtéssel inkább a furcsa árazásra gondoltam. Lásd: 1000 dolláros monitor állvány, 700 dolláros kerekek stb....


"jó lenne ha eten elgondolkodnál a 3 sejtnyi agyaddal." Ezt nekem szántad? Ha igen akkor nálad is vannak gondok, illem téren biztosan.

2021. ápr. 12. 23:11
 12/31 anonim ***** válasza:
89%

Nem tagadom, hogy én mindigis az Androidot favorizáltam, de soha nem szítottam a tüzet, mindenkinek egyéni dolga, hogy melyik rendszer és milyen telefon jön be Neki!

Viszont régebben, 11 éve ugyan még nem voltam tag, de 5-6-7 éve is még itt Gyakorin sajnos többször előjött az a sznob megnyilvánulás (tisztelet a kivételnek), hogy akiknek iPhone-juk volt, nem csak egyszerűen "hű de menő istenkirálynak" érezték magukat, de egyenesen megalázóan le is nézték az Androidosokat! Jött a kérdés a 2 különböző rendszerű telefonról, melyik típust ajánljuk, és aki az Androidost javasolta, nem számítottak az érvek, akkor is teljesen lepontozták csak azért, mert nem iPhone-t ajánlotta! Csak a márka miatt, minden magyarázat nélkül "az iPhone akkoris jobb!" - kb. ezek voltak a reakciók számtalan ilyen kérdésnél!

Én ma sem avatkozom bele ebbe a háborúba, de nem csodálkoznék, ha esetleg az lenne, hogy a többi Androidosnál betelt volna a pohár, és itt a revans!

2021. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem lehetne "Apple fan"-nak nevezni mert én legfőképpen az ő termékeiket használom, de nem a toxic "csak az Apple" idióta vagyok, mert van ugyanúgy Linux, Android és Windows alapú eszközeim is.

Ahogy #1 is írta sok ember szerintem is csak az ára miatt "utálja" a céget, de ez a hatalmas Apple ellenesség külföldön is jelen volt több mint 30 éve.


De az árának van egy jó oka, például: a mai nem iOS-t futtató eszközök Android-ot vagy HarmonyOS-t futtat, viszonylag gyengébb minőségűek az iOS-hez képest (ez nem azt jelenti, hogy rossz)

Továbbá azért képesek olcsóbbak mert a bevételük csak egy töredékét szerzik ezek a cégek hardver eladásból, a nagyobb részét felhasználói adatoknak az eladásából, ezt az Apple, nem teszi, mert hisz abban, hogy amit egy okos eszközön csinálunk az csak ránk tartozik.


"Bárki, aki Apple terméket vesz már rögtön birka, stb.." bárki aki ilyet ír annak az intelligenciája nagyon alacsony lehet, mert attól, hogy valaki egyik eszközt preferálja a másik felett, attól miért lenne birka?


#10 Igen az iOS az valamilyen szinten egyszerűbb, de sokkal több mindenre képes, mint egy android. Arról meg hogy "Bár már-már zárkóznak felfele, hoznak be hasznos funkciókat, amik androidon már akár évek óta fellelhetők," nem zárkóznak, csak át vesznek hasznos funkciókat, ugyan ez a történet az Androidnál ők is átvisznek pár jó funkciót amit iOS-ben lehet hamarabb fellelni.

2021. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

"Igen az iOS az valamilyen szinten egyszerűbb, de sokkal több mindenre képes, mint egy android."


Mint iOS-t preferáló ember, ezzel nem értek egyet. Android sokkal szabadabb rendszer és több mindent lehet vele csinálni.

2021. ápr. 12. 23:31
 15/31 A kérdező kommentje:

"hogy a többi Androidosnál betelt volna a pohár, és itt a revans!"


Pedig pont ez van legalább a kérdések 50%-a alatt. Ha valaki iPhone-t ajánl jön a lepontozás, akármennyire is jók az érvek.

2021. ápr. 12. 23:33
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

#13 folytatása


Mindenkinek azt kell vennie ami hozzá illik, ha valaki egy gyors harmonikus rendszerben akar élni, az Apple termékeket vesz.

Aki szeret kutakodni a telefonok gépek közt, egyéni rendszert akar az Android-to, Linux-ot vagy Windows-t választ.


Minden eszköznek megvan az előnye és hátránya

2021. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
34%

#14 több mindenre képes ≠ több mindent tudsz vele csinálni


Az, hogy egyedileg tudod konfigurálni az Android rendszered az egy dolog.

De ha Androidot veszel, ott vége a lehetőségeknek, nincs tökéletesen szinkronizált eszköz "ökoszisztémád" hozzá. Sokkal kisebb, és rosszabb az app kínálata, kevesebb ideig vannak támogatva, stb.

2021. ápr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

#6

Igen, erre gondoltam. :)

2021. ápr. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

#12-es vagyok.

"Igen az iOS az valamilyen szinten egyszerűbb, de sokkal több mindenre képes, mint egy android." - ezzel én is erősen vitatkoznék! Én vagyok egyedül Androidos, rajtam kívül mindenkinek iPhone-ja van a családban, volt lehetőségem kipróbálni anyuét, nekem személy szerint bonyolultabbnak tűnnek a műveletek, például egy kép törlése is egy fokkal körülményesebb, mint Androidon! Persze kinek mi, de én így látom! Az viszont tény, hogy az iOS zárt rendszer, nem mindent enged csinálni, vannak korlátok, akkor miért/mikben lenne képes többre, mint egy Androidos? Szerintem inkább fordítva! Az, hogy ott van például a FaceTime, meg hogy esetleg több gyári app van rajta letöltés nélkül, az egy dolog, de letöltve az Android is képes ugyanilyenekre!

"Android sokkal szabadabb rendszer és több mindent lehet vele csinálni." - én is így vélem!

"Sokkal kisebb, és rosszabb az app kínálata" - konkrétan miért is, mire gondolsz?

"kevesebb ideig vannak támogatva" - ne keverd össze, inkább csak a frissítésekkel áll hadilábon, de minden verziója 4-5 évig simán támogatva van, addigra meg úgyis új telefont vesz az ember!

2021. ápr. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Katoonene ***** válasza:
100%

A Gyakori, netes fórumok, Facebook nem épp a legjobb mintavételi hely azzal kapcsolatban, gyűlölik-e az Apple-t.


Ezeken a helyeken rengeteg a beteg, lelkileg sérült emberek, akik a való életben lehetőséget se kapnak, hogy hőzöngjenek, mert ott hagyják őket a francba, mikor már kinyitják a szájukat.


Én hülye vagyok a telefonokhoz, annyit értek a sajátomhoz, ami a dolgaim elvégzéséhez kell, nem is szoktam nagyon hozzászólni az ilyen jellegű kérdésekhez.


Az emberek 98%-át nézve szerintem 2 óra alatt elsajátít mindent, ami ahhoz szükséges, hogy használja a telefont, amit megvesz, mindegy miről mire vált, éli vele az életet, oszt kész. Nem a platformokkal van a baj, hanem az emberekkel. Szerintem ritka az az ember, aki 3 éven túl hord telefon, szóval majdnem mit hány évig támogatnak. Aki 4-5-6 évig használja a telefont, táblagépet, notebookot, pont nem érdekli, mit hanyas verzióig frissítenek.


Árukeresőn megnéztem kíváncsiságból, 100-500 között bárki válogathat pénztárcájának, rászánt pénzének megfelelően, nem értem, miért lenne birka, Apple-t vesz?


Ma veszek 4 Hankook gumit, eszembe se jutna foglalkozni azzal, hogy a másik Matador vagy Michelin gumit vesz..

2021. ápr. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!