Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ennek az Apple gyűlöletnek...

Mi ennek az Apple gyűlöletnek az alapja?

Figyelt kérdés

Visszaolvasgattam 2010-es kérdésekre és már ott is jelen volt. Honnan indult, miért és miért tart még mindig?

Persze tudom, hogy nem milye cég is az Apple, de semmi értelmét nem látom ennek a gyűlöletnek.

Bárki, aki Apple terméket vesz már rögtön birka, stb..



2021. ápr. 12. 21:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
35%
Az prolipuffogás amiről itt megy a vita. Az apple azért kapja a sarat mert egy k*csög, simlis cég. Ajánlom figyelmetekbe Louis Rossmann youtube csatornáját, aki alkatrész szinten javít MacBookokat. Jelenleg azért megy a lobby, hogy az Apple hozzáférést adjon alkatrészek vásárlásához és technikai adatlapokhoz. Nézz meg pár videót, kibukik majd hogy tele vannak hibával az Apple cuccok. Tervezési! hibával. Amiket a fancy marketing mögött elbújtatnak. "Rosszul használod" mentalitás. Tájékozott ember ezért nem vesz Apple-t.
2021. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
37%

"Továbbá azért képesek olcsóbbak mert a bevételük csak egy töredékét szerzik ezek a cégek hardver eladásból, a nagyobb részét felhasználói adatoknak az eladásából, ezt az Apple, nem teszi, mert hisz abban, hogy amit egy okos eszközön csinálunk az csak ránk tartozik."

Ez szerintem baromság. Összekevered a hardvergyártókat a tartalomszolgáltatókkal, bár rájuk sem igaz szó szerint. Testre szabott reklámokat kapsz, ha akarsz, ennyi a történet, nem több.

2021. ápr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
57%
#22 A testre szabott reklámokhoz, kellenek a felhasználó szokásai, érdeklődése (személyes adatok) amikhez csak a hardver gyártó és a szoftvergyártó férhet hozzá. És ezt ki is használják, egyaránt a hardvergyártók és Google milliárdokat zsebelnek be ebből. És ez nem valami összeesküvés, nyíltan kimondják ők is, benne van a felhasználó szerződésben, a Googlenek konkrétan ez az üzleti modellje...
2021. ápr. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
27%
#23 Ha van Google-fiókod, és abba belépve böngészel az iPhone-odon, szerintem pontosan azt fogod látni, amit egy mondjuk Sony tulajdonos is lát, a gyártónak semmi köze ahhoz, hogy mit látsz a böngészőben. Ha zavar, ki lehet lépni, vagy lehet nyitni privát ablakot.
2021. ápr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
#24 Igen te egy harmadik féltől származó programról beszélsz, ez a beszélgetés a meg magáról a telefonról, a beépített funkciókról...
2021. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
Akkor pontosan mihez is jut hozzá a Google és a telefongyártó, amikor éppen nem böngészek? Világosíts fel kérlek.
2021. ápr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

"Aki 4-5-6 évig használja a telefont, táblagépet, notebookot, pont nem érdekli, mit hanyas verzióig frissítenek."


Én 4-5 évig használok egy telefont és pont ezért érdekel, hogy friss rendszer legyen a telefonon.

2021. ápr. 13. 11:43
 28/31 anonim ***** válasza:
71%
Ez egyébként tableteknél is igaz, és ezért tudok most használni a legújabb Windows-zal egy 2014-es tabletet elviselhető sebességgel. De tudom, hogy a korabeli iPad Air 2 is támogatott (még).
2021. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
57%

#26 Alkalmazás használat, helyzet, szokások, képek, beállítások, stb

Ezek mind olyan adatok amiből személyre szabott hirdetést lehet pontosítani

2021. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
37%

#29 OK, nem biztos, hogy ezek közül mind, de a helyzet alapú reklámról hallottam. Mondjuk olyat is, hogy beszélgetés alapján, de ezt erősen kétlem. Én mindenesetre nem vagyok paranoiás ezzel kapcsolatban, és ahogy látom, más sem nagyon. Igazából még örülhetünk is ennek. Egyébként ki is lehet kapcsolni:

[link]

2021. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!