Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Túlfeszültséget kapott a...

Túlfeszültséget kapott a telefonom?

Figyelt kérdés

Pár napja fordított sorrendben dugtam be a telefonom tölteni, először a telefonba dugtam a töltőt, aztán a konnektorba. Pukkant egyet, a telefon kikapcsolt. Bekapcsoltam, utána töltött rendesen. Viszont töltés közben nagyon forró lesz, és használat közben is eddig nem tapasztalt melegedés figyelhető meg. Valamint gyorsabban is merül, mint eddig.

Vajon egy akksi csere megoldja a problémám? Volt már ilyen valakinek?


2021. ápr. 19. 07:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Samsung Galaxy A50 amúgy, 1,5 éves, eddig szépen működött.
2021. ápr. 19. 07:57
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem. A modernebb okostelefonok elég okosak ahhoz, hogyha teljesen fel vannak töltve, akkor nem fogadnak be több töltést, és csak annyit fogadnak be, amennyire szükségük ban töltésből és feszültségből is, úgyhogy szerintem más baja lehet a telefonodnak.
2021. ápr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem megduzzadt az akkumulátorod. Gyakori hiba és pont ezeket a "tüneteket" produkálja, mint amiket leírtál. Én úgy tudom, a mai telefonok aksija már nem cserélhető, de itt lehet tévedek. Vidd el szervízbe, talán tudnak vele kezdeni valamit.
2021. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

“ először a telefonba dugtam a töltőt, aztán a konnektorba.”

Teljesen mindegy milyen sorrendbe teszed tölteni, szerintem csináltam már én is így.

“ Viszont töltés közben nagyon forró lesz”

A telefon vagy a töltő? Ha utóbbi, akkor természetes.

Nézd meg, hogy van-e szoftverfrissítési lehetőséged, ez helyre hozhatja a telefonodat. Ha meg nem tudsz frissíteni, akkor gyári visszaállítások. Ha még mindig fennáll a probléma, akkor akkuhibás a telefonod.

2021. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
64%
Gyári adaptert használtál?
2021. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A gyári adapterét használtam, mint ezelőtt is. A telefon forrósodik. Ezelőtt nem éreztem melegnek sem töltés, sem hasznalat közben, de most nagyon melegszik. És vagy kétszer gyorsabban merül.

Teljesen jól működött, mióta pukkant a konnektor bedugáskor, azóta melegszik a teló és merül gyorsan.

Elviszem szervízbe, remélem ki lehet cserélni az akksit.

Köszönöm a válszokat!

2021. ápr. 19. 09:27
 7/8 Morzsi007 ***** válasza:
Lehet elszállt a töltésvezérlő és vitte az aksit is. Íg veszélyes, ne használd. Ha forrósodik valami kicsit zárlatos lehet az akku talán.
2021. ápr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
próbáld meg másik konnektorról tölteni
2021. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!