Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet használni a telefonok...

Lehet használni a telefonok esetében gyorstöltőt?

Figyelt kérdés
Mert azt olvastam, hogy attól hamarabb elöregszik, hamarabb megy tönkre az akkumulátor.
2021. ápr. 21. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettől hamarabb nem tud. Így is sz@rok az akkuk, ennek már nem árt semmi.

Amúgy meg senki sem áll pisztollyal a fejed mellett hogy márpedig gyortsöltés mert véged. Te dömtesz.

Amúgy az érv vele szemben, hogy veszít a kapacitásából.

Nézzük.

Van egy akkud 100%-al.

De fosol hogy baja lesz, és nem meríted, nem töltöd, nem használsz gyorstöltőt, és a kapacitása 50-60%-á használod ki.

Én immár 4 éve szärok erre, minden este gyorstöltőre kapcsolom, reggel indul a nap 100%-al. Nem babusgatom, nem figyalam folyton hogy mennyin van, nem nézegetem a statisztikát hogy az akku hány százalékos.

Te azt választod amelyiket akarod. Aki új telefont vesz, az mind vigyázni akar rá, nehogy már a drága cuccnak baja legyen, nehogy más még költeni is kelljen rá, nehogy más ne lehessen majd eladni, stb.

2021. ápr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

"attól hamarabb elöregszik, hamarabb megy tönkre az akkumulátor."

Hidd el, tök mindegy hogy 2 év 2 hónap múlva cserélsz akkumulátort, vagy 2 év 3 hónap múlva.

2021. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
iPhone XR-em van, egy év után volt azt hiszem 91%-on az aksi (éjszaka töltöttem hol vezetékesen, hol vezetékmentesen), majd tavaly júniusban vettem gyorstöltőt, így csak ritkán töltöm éjszaka, most 88% az aksi állapota.
2021. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha a telefonod támogatja, akkor igen. De az a töltőtöl is függ, mert a töltésnél 3 féle módot különböztetünk meg:

1. Gyorstöltés (1-2óra)

2. Vezetékes töltés (2-3.5óra)

3. Lassútöltés (5-8óra)

A gyorstöltéshez gyorstöltő és eg ahoz való vezeték kell.

Mellesleg hamarabb fogsz telefont cserélni, mint hogy elromlana az akku.

2021. ápr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

“Mellesleg hamarabb fogsz telefont cserélni, mint hogy elromlana az akku.”

De én 6-7 évre szoktam tervezni a telefonjaimat. Iphone xs képes gyorstöltésre? Muszáj az adapternek apple-nek lennie? Nem lehet valami olcsóbb márkájú?

2021. ápr. 21. 11:23
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

"Iphone xs képes gyorstöltésre?"

15W-os "gyors"töltést tud.


"Muszáj az adapternek apple-nek lennie? Nem lehet valami olcsóbb márkájú?"

Az Apple cuccoknál mindennek Apple-nek kell lennie. Vagy legalább kell rendelkeznie MFi certifikációval.

2021. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

#5

Nem tudtuk eddig, hogy Iphone-ról van szó. Androidost általában 2-3 évente cserélnek, mert már nincs frissítés, lassú, vagy elavult az android.

Iphonenál még a régebbiek is ugyanúgy használhatóak(pld iphone 7), és mivel jól optimizált rendszerük van, nem is lassulnak be.

2021. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"De én 6-7 évre szoktam tervezni a telefonjaimat."

Az a te bajod.

A gyártók nem erre terveznek.

De akku csere is létezik már elég régen, nem ördöngősség.

Normál esetben a telefon egy eszköz, az igényeim szolgálja ki, és nem fordítva.

2021. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"De én 6-7 évre szoktam tervezni a telefonjaimat."

Az nagyon sok idő, már az első fél órában történhetnek érdekes dolgok.

[link]

2021. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A 18 hónapos telefonom akkujának állapota a múlt héten lett 96-ról 95%-os.... nincs is már töltőm csak a gyári gyors... Igen... tényleg TÉNYLEG TÖNKRETESZI az akkur a gyorstöltés! :D

Ne vegyél be mindent amit a nőklapjában, meg a blikkben meg a hvg "tech" rovatában olvasol, mert rövid úton meg fogsz bolondulni! :D

2021. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!