Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonom újabban nem...

A telefonom újabban nem működik rendesen szoftverfrissítések után, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Huawei Mate 20 Lite-om van, és pár hete szoftverfrissítés után teljesen megbolondult, az akksi elkezdett eszméletlen gyorsan lemerülni, a felhasznált tárhelyhez random hozzáadott még 3%-ot, a screenshotoknál mindig hibaüzenetet jelenített meg. Ezek kb. 2 napon belül helyreálltak maguktól.


Tegnap megint frissítettem, és most ugyanezek vannak, csak rosszabb. Tegnap este feltöltöttem 100%-ra, most meg 37%-on van, ami baj, mert ennyi általában késő délután, vagy este szokott lenni. (Igen, sajnos naponta töltöm, mert diák vagyok, online oktatásban, és minden nap lemerítem 20%-ra.)

Az optimalizálóban próbáltam leállítani a futó appokat, de azt írja, hogy nincs semmi, ami terhelné.

Ami még nagyon aggaszt, hogy a foglalt tárhelyem általában 80-81%, most meg 89%-ot ír egyik napról a másikra, semmit nem töltöttem le a frissítésen kívül. A screenshotokat ha menti, akkor minimum 10 percet vesz igénybe.

Ez most mi? Meg mit tudok vele kezdeni?

Előre is köszönöm a válaszokat, már nagyon kiidegel.


2021. ápr. 29. 12:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nagyon próbálok vigyázni az akksira, a wifit mindig kikapcsolom, ha nem használom, a Bluetooth kb. szökőévente 1x van bekapcsolva. De mire ezt a kérdést kiírtam, 3%-ot merült. 🙃
2021. ápr. 29. 12:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyári visszaállítások / factory reset
2021. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ijj, hát ha lehet, akkor azt nem tenném. Van valami más megoldás? :/
2021. ápr. 29. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a telefonod bedöglött. Nem bírja a frissítéseket, és ezt direkt így programozzák be, hogy vegyél újat. Amit megpróbálhatsz, hogy a használt alkalmazás előzményeket rendzeresen törlöd (nem tudom hogyan mondják ezt szakszerűen, de arra gondolok, ami nem is a vissza és nem is a home gomb megnyomásával jön fel. A harmadikkal.). Nem tudom, hogy te törölgeted-e de, de ismerek olyant aki nem törölgeti, és csodálkozik, hogy naponta 2x is töltenie kell a telefonját. És minden olyan alkalmazást törölj le amit sose használsz.
2021. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, rendszeresen törlöm, mert idegesít, ha egy csomó meg van ott nyitva. Apámnak is ugyanilyen készüléke van, pár hónappal előttem vette, és ő még nem panaszkodott ilyenre, de ha hazaér mindenképp megkérdezem. Igaz, ő nem használja annyit, tehát nem is naponta tölti.

Köszönöm a válaszokat, ez azért elég aggasztó. :/ Ha valakinek van még valami ötlete, ne tartsa magában.

2021. ápr. 29. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!