Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Közelgő technikai átállás a...

Közelgő technikai átállás a Vodafonnál?

Figyelt kérdés
SMS-ben kaptam ezt az érestést, s hogy az átállás miatt zökkenőmentesen tarthassam velük a kapcsolatot, ellenőrizzem a náluk bejelentett email-címemet. Mi lenne ez a technikai átállás, tudja ezt valaki?

2021. máj. 27. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megszűnnek az UPC-s e-mail címek (upcmail.hu, chello.hu), így kell nekik egy új, illetve minden szolgáltatónál le kell cserélned ha azzal vagy regisztrálva.
2021. máj. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem arra céloznak, hogy ki akarják nyuvasztani (kikapcsolni, technikailag lekapcsolni, beszüntetni...) a régi típusú, még a jogelőd UPC-től (aminek a hasonló nevü - UPC Direct - társcége is közben DirectOne lett) átvett, "megörökölt" set top boxokat (ez annak a kis dobozkának a technikai neve, ami csúnya szóval élve csinálja a tv adást, amit nézel a tv-den. Ennek lehet esetleg még - modernebb tévéknél - talán kártyaformátuma is.


Ezt ki akarják nyírni. Ezt hónapokkal ezelőtt eltökélték, eldöntötték, kőbe vésték, ennek ellenében vitának helye nincs. Punktum. Kész. Vége. Ha nem tetszik, a szerződésedben rögzített feltételek szerint bonthatsz velük szerződést.


Aki a Vodafone-nál marad, az előbb-utóbb (szerintem ennek is van egy fix, záros dátuma, határideje, de ezt nem tudom) új dobozt kap, ami már fullra internetes, a doboz maga tudja a YouTube-ot, meg gondolom még egy halom már internetes fícsöre van, fullra internetes, ergó, ha nincs net, nincs TV sem.


Én ha ezt mind nem akarod, akkor én a TE helyedben fognám magam, és bemennék,s tisztáznám velük az általam aláírt szerződés által szabott lehetőségeimet.

2021. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szóval a Vodánál is IPTV lesz? Még jó, hogy Digisek vagyunk. A Telekomot is pont akkor hagytuk el, amikor elkezdték kivezetni a kábeltévét. Nem értem mire jó ez, csak terheli a net hálózatot, mert ha 1000 előfizető nézi ugyan azt, a stream 1000x lesz rajta a kábelen, míg DVB-C esetében a 160 csatorna bár akkor is rajta van, ha egy csatornát senki sem néz, de mindegyik csak egyszer.
2021. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-t elolvasva jutott eszembe, hogy igen, arról is szó van, hogy a UPC-nak ugyebár végérvényesen, mindörökre vége, s tudtommal a Vodafone azt nem vállalta, hogy az általa csak a tv és a netszolgáltatás keretében ügyfélként az elődcégtől megörökölt ügyfeleknek e-mail címet is adna. Erről tehát nincs szó - ingyen (az internet és tévé szolgáltatásnyújtás keretében legalábbis semmiképp nincs.)

Tehát neked kell csinálni egy címet (ez lehet bármi, akár citromail, freemail, vipmail, urambocsá a Google által menedzselt Gmail is - utóbbi szuper) , s a továbbiakban azt használni kommunikációs csatornaként. Mindenhez. Legalábbis a velük folytatandó kommunikációhoz mindenképpen.

2021. máj. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, habár esetemet egyik se érinti.

Mobiltelefonos flotta előfizetésem van, mobilinternetem nincs, ki van kapcsolva. A nekik adott freemailos email-címem nem használom, soha nem léptem velük neten kapcsolatba.

Csak az érdekel, hogy az "átállás" után lesz-e változás a beszélgetési lehetőségeimben, ill. nem lesz korlátozva a bankintézettől kapott napi egyenleg SMS értesítés, valamint a bankkártyámmal történt vásárlásról szóló banki SMS értesítés.

2021. máj. 27. 12:45
 6/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, és ex UPC-s! Jött tavaly e-mail, hogy megszünnek a régi UPC-s címek, ezért meg kell nekik adni egy újat, nem lesznek belőlük vodásak mint anno a chellóból upcmail. A boxokat meg miért nyírnák ki? Kaptak szoftverfrissítést és már vodás logóval indulnak.
2021. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval, mint írtam, a telefont csak beszélgetésre és SMS-ek fogadására használom. Nincs se mobilnetem, se vodafone-tévém, csak egy nyomógombos telefonom, ami nem okostelefon. Nem értettem ezt a közelgő "technikai átállást", a kérdést ezért indítottam. Érdekesnek tartom, hogy még nem reagált olyan valaki, aki szintén kapott hasonló tartalmú SMS-t. Nagyjából 20 éve van náluk előfizetésem, eddig soha nem kértek email-fiók "ellenőrzést", így fogalmam sincs, esetemben ere mi szükség lenne. Ráadásul ezt a fiókot megnyitni se tudom, mert réges-rég elfelejtettem a jelszavát, de a vodafonnál, ez szerepel.
2021. máj. 27. 14:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj használni a szolgáltatós e-mail címet! Sokáig én sem használtam, aztán később is csak a hivatalos helyekre, szolgáltatóknak adtam, állítottam be,és mivel online számlát küldenek,azt arra kapom. De ha te nem használod, nem kérsz levélben számlát, akkor lényegében nem kell foglalkoznod az SMS-el.
2021. máj. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is újra meg kellet erősítenek az email címem pedig az enyém gmail és feltöltökártyás vagyok
2021. máj. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csoportos beszedési megbízás alapján fizetem a havi számlát, ennek összegéről mindig küld SMS-t a vodafone a teljesítési határidővel. A határidőnappal le is vonja, amiről azonnal kapok a bankomtól SMS értesítést.

Most az értesítő nem email-cím megerősítésről szól, hanem hogy "ellenőrizzem" le a vodafone rendszerében a fiókom. Soha nem léptem be a rendszerükbe, ott nem regisztráltam. Nem tudom értelmezni a technikai átállásukat se, csak a telefonszolgáltatásukat használom, a mobilnet letiltott funkció a nyomógombos készülékemen. Nem okostelefon.

2021. máj. 27. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!